Čím viac poschodí má mrakodrap, tým viac peňazí jeho vlastník vyťaží z každého štvorcového metra pôdy na ktorom stojí. Kvôli výške, zaujímavej architektúre alebo vyhliadkovým plošinám sa mrakodrapy ľahko môžu stať aj turistickou atrakciou.
Platí to pre Empire State Building v New Yorku, Taipei 101 na Tajwane alebo Burdž Chalífa v Dubaji.
Podobnou cestou sa vydal aj majiteľ U.S. Bank Tower, najvyššej budovy v kalifornskom Los Angeles. Meria 310 metrov a má 73 poschodí.
Už v sobotu tu oficiálne otvárajú Skyslide, Nebeskú šmykľavku.
Každému odvážlivcovi, ktorí za vstupenku zaplatí 27 až 33 dolárov ponúkne skúšku odvahy a aspoň trochu adrenalínu.
300 metrov prázdnoty pod šmykľavkou
Skyslide je priehľadný hranatý tunel upevnený na boku budovy. Na malom koberčeku sa ním možno spustiť zo 70. poschodia na terasu na 69. poschodí. a na chvíľu si vychutnať 300 metrov nad zemou pocit prázdnoty pod nohami.
Množstvom adrenalínu sa to síce nevyrovná sklenenej kocke "Krok do prázdna" na Aiguille du Midi vo francúzskych Alpách, kde sa pod nohami otvára kilometrová hĺbka.
A ani výhľady tu nie sú také úchvatné ako na Grand Canyon Skywalk v Colorade alebo na Nebeskom chodníku a Schodoch do prázdna v rakúskom Dachsteine.
Novú atrakciu si mohlo v predstihu vyskúšať niekoľko celebritných pasažierov a Nebeskú šmykľavku prežili bez ujmy na zdraví.
Miestne stavebné predpisy vyžadujú, aby všetky výškové budovy mali pristávaciu plochu, do dokončenia Taipei 101 to bola najvyššia budova s heliportom.
Stojí v seizmicky aktívnej oblasti, konštrukcia bola navrhnutá tak, aby odolala zemetraseniu 8,3 stupňa Richterovej stupnice..