Skydeck Willis Tower, Chicago, USA
Willis Tower (bývalá Sears Tower), je stoosemposchodový mrakodrap v srdci amerického Chicaga. Kedysi patril medzi najvyššie budovy sveta, v súčasnosti ho vyššie projekty v Ázii posunuli do druhej desiatky. Stále je však druhým najvyšším mrakodrapom v USA.
Skydeck funguje od júna 1974 a je najznámejšou turistickou atrakciou mesta. Z vyhliadkových sklených „krabíc“ s priehľadnou podlahou a vysunutými z priečelia budovy na 103. poschodí môžu odvtedy odvážlivci sledovať Chicago a okolie metropoly amerického Illinois.

OCBC Skyway, Singapur
Singapurské superstromy vyzerajú ako výjav z budúcnosti alebo dokonalá počítačová animácia zo sci-fi filmu.
Ich „koruny“ spája 22 metrov nad zemou 128 metrov dlhý chodník, ktorý odvážlivcom ponúka výhľad na panorámu moderného ázijského mesta.


Langkawi Sky Bridge, Malajzia
Vyhliadka Langkawi Sky Bridge stojí od roku 2004 na vrchu Machinchang na malajskom ostrove Langkawi neďaleko morskej hranice s Thajskom.
Na vrch vedie lanovka, vďaka čomu si za dobrého počasia môžete vychutnať rozširujúcu sa panorámu. Vyhliadkový most meria 125 metrov, a odvážne naprojektovaná oceľová krivka je zavesená na jedinom pylóne 100 metrov nad okolím. Jej kapacita je však obmedzená na 250 osôb súčasne.


Skywalk, Macao
MacauTower je 338 metrov vysoký mrakodrap v čínskom Macau. Tí najodvážnejší sa môžu prejsť priamo po vonkajšom okraji jeho veže 233 metrov nad okolím. Samozrejme s dokonalým istením. Skáče sa tu tiež najhlbší bungee jumping na svete.
Počas jasného dňa si s vetrom v tvári vychutnávajú výhľad do vzdialenosti 55 kilometrov.

BridgeClimb, Sydney, Austrália
Sydney Harbour Bridge je jedným z najznámejších mostov na svete. Spolu s budovou opery vytvárajú ikonický obraz mesta.
V narážke na jeho tvar ho miestni familiárne volajú aj vešiak. Na jeho najvyššiu časť na oceľovom nosnom oblúku, 134 metrov nad hladinou mora, sa dá pri dodržaní bezpečnostných predpisov vyštverať po schodoch.
Výstupy sa organizujú 364 dní v roku. Aj s ohľadom na tú trochu námahy sa to však kvôli výhľadu na celé mesto a jeho okolie oplatí.


Stezka v oblacích, Česko
Unikátnu vyhliadkovú konštrukciu majú aj u susedov v Českej republike. Od decembra 2015 stojí pri dedine Dolní Morava v okrese Ústí nad Orlicí kúsok od poľských hraníc.
Dolnomoravská „Stezka v oblacích“ meria 750 metrov 55 metrov nad okolitým terénom neďaleko hornej stanice lanovky Snežník.
Odvážnejší sa môžu na záver vychádzky v oblakoch spustiť dole na pevnú zem stometrovým tobogánom.

Step into the Void, Aiguille du Midi
Krok do prázdna je od decembra 2013 turistická atrakcia na terase alpského končiara Aiguille du Midi v masíve Mont-Blanc.
Do sklenej miestnosti s priehľadnou podlahou v nadmorskej výške 3 842 metrov môžu vojsť len najodvážnejší. Pod nohami majú 1000 metrov voľného priestoru. V úplnom bezpečí.

Grand Canyon Skywalk, Arizona, USA
Grand Canyon je najdlhšia roklina na svete. Vyhliadka v tvare obrovskej oceľovej podkovy má priehľadnú podlahu a funguje od júna 2007.
Vďaka nej si možno vychutnávať výnimočné prostredie Grand Canyonu z výšky 1 220 metrov nad údolím rieky Colorado.

Glacier Skywalk, Sunwapta, Kanada
Sklenená podlaha vyhliadkovej plošiny je 280 metrov vysoko nad ľadovcovým údolím Sunwapta v národnom parku Jasper.
Každého, kto prekoná obavy z prázdna pod sebou očarí výhľad na kanadskú časť Skalnatých hôr, Národný park Jasper a Columbijský ľadovec.
