Na druhej strane guvernéra tohto štátu zatkli v Británii po príchode z liposukcie v Nemecku pre obvinenia z prania špinavých peňazí, len aby po kaucii utiekol domov v prezlečení za ženu, čo dáva takýmto sloganom prázdny až ironický význam.
Bayelsa je len jedným príkladom. Každý z 36 štátov Nigérie má na svojich poznávacích značkách heslo, ktorému rozhodne nemožno vyčítať nedostatok optimistického pohľadu na realitu.
Región Plateau je "Domov mieru a cestovného ruchu". Hoci má chladnejšiu klímu a pamiatky priťahujúce zriedkavých turistov, sužujú ho náboženské nepokoje so stovkami obetí. Vlani vláda vyhlásila v štáte výnimočný stav po tom, ako nepokoje vyústili do masakru moslimov, ktorý spustil odvetné útoky proti kresťanom v iných častiach krajiny.
Kaduna si získala označenie "Liberálny štát" za kozmopolitnú a živú atmosféru. Aj tu však došlo k viacerým eskaláciám náboženského násilia. V roku 2002 počas súťaže Miss World v štáte pri nepokojoch zahynulo 200 ľudí po tom, čo moslimov rozhneval článok o súťaži.
Kaduna tiež patrí k 12 prevažne moslimským štátom na severe Nigérie, ktoré opätovne zaviedli časti islamského práva šaría, zrušeného za britskej vlády, ako napríklad trest smrti ukameňovaním pre cudzoložníkov, hoci ten zatiaľ nebol vykonaný.
Niektoré štáty prijali prozaickejšie slogany: Nassarawa je "Zem minerálov", Benue "Potravinový kôš národa". Prístup iných je skôr ezoterický - Yobe vyhlasuje "Mladí majú rásť", Kwara sa deklaruje za "Štát harmónie" a Abia nie je nič menej než "Boží štát".
Zďaleka najznámejšia poznávacia značka uvádza: "Lagos - centrum dokonalosti". Môže to prekvapiť zahraničie, kde je chátrajúce mesto s 13 miliónmi obyvateľov známe najmä násilnou kriminalitou, chudobnými štvrťami, dopravnými zápchami a znečistením. Pre mnohých miestnych však Lagos je mestom neobmedzených možností.