SME
Piatok, 23. júl, 2021 | Meniny má OľgaKrížovkyKrížovky
KOMERČNÝ OBSAH

Dovolenka pri Mŕtvom mori a tipy na overené hotely

Lukratívna časť Jordánska ponúka špičkovú starostlivosť a dokonalý relax.

Dovolenka pri Mŕtvom mori v JordánskuDovolenka pri Mŕtvom mori v Jordánsku (Zdroj: dovolenka.sme.sk)

Hľadáte miesto na dokonalú oddychovú dovolenku? Skúste Jordánsko a jeho Mŕtve more, kde načerpáte nielen novú energiu, ale aj kúsok zdravia.

Na brehu Mŕtveho mora

Jordánsko sa ako dovolenková destinácia skloňuje čoraz častejšie a je pravdou, že je vychádzajúcou hviezdou blízkovýchodného turizmu. Máloktorá krajina má v sebe ukrytej toľko krásy na tak malom mieste ako práve Jordánske kráľovstvo.

Medzi najvychytenejšie lokality celej krajiny patrí svetoznáme Mŕtve more. Ľudia ho poznajú stáročia a dodnes ich táto vodná plocha neprestáva fascinovať pre svoju unikátnosť. Dovolenka pri Mŕtvom mori? Prečo nie!

Nielen, že sa ocitnete na najnižšie položenom mieste sveta, ale môžete sa kúpať v mori, ktoré má liečivé zložky a blahodarne vplýva na vaše telo. Kto hľadá oddych, ten sa do pokojného a tichého okolia Mŕtveho mora zamiluje. Počas celého roka je tu príjemná klíma a hoci vonku páli slnko, vy ste v tak mínusovej nadmorskej výške, že vás nebude neúprosne spaľovať.

Nadýchnete sa a budete cítiť jemne slanú vôňu okolitého vzduchu za ktorý vám poďakujú vaše dýchacie cesty a napokon sa môžete ponatierať liečivým bahnom na brehu mora. Ani sa na prvý pohľad nezdá, koľko zaujímavostí a aktivít Mŕtve more ponúka. Sedíte na jeho brehu s drinkom v ruke a pár kilometrov na protiľahlom brehu sa dvíhajú pahorky Izraela.

Jordánska strana je však akási exotickejšia a orientálnejšia. Naozaj sa v ňom dá ležať a čítať noviny? A neskúsite si to sami? Ani deti sa na rodinnej dovolenke nebudú vedieť Mŕtveho mora nabažiť.

Kam na výlet v Jordánsku?

Poloha Mŕtveho mora v severnej časti Jordánska je ako stvorená na to, aby tu človek podnikol niekoľko výletov do okolia. Jordánsko je malá krajina, nepotrebujete tu cestovať hodiny, aby ste si vychutnali unikátnosť kráľovstva, práve naopak.

Ak zatúžite po orientálnej atmosfére arabského mesta, len hodinku cesty z Mŕtveho mora je hlavné mesto Ammán so svojim rímskym divadlom aj chrámom, Citadelou a krásnym trhoviskom.

Na severe krajiny, dve hodinky cesty z hotela sa nachádza jordánsky Džeraš, najlepšie zachované rímske mesto široko ďaleko, kde budete mať pocit, akoby ste cestovali v čase a v storočiach. Vojdete dnu cez rímsku bránu cisára Hadriána, posedíte si na štadióne a napokon vyleziete na vrchol divadla a užijete si panorámu mesta.

Len pár kilometrov od Mŕtveho mora nájdete aj biblické stopy v podobe miesta zvaného Hora Nebo (cca 30 minút jazdy), odkiaľ sa Mojžiš díval na zasnúbenú zem a odkiaľ uvidíte aj palestínske Jericho či dokonca Olivovú horu v Jeruzaleme. Alebo dáte prednosť rieke Jordán, kde mali krstiť Ježiša Krista? Betánia na brehu tejto slávnej rieky je len niekoľko kilometrov od vás.

Ak sa povie Jordánsko, každý si predstaví Petru a navštíviť toto miesto, tiež nie je žiadnym problémom. Stačí na to trojhodinový presun a odrazu kráčate úzkym Siqom, aby ste sa dotkli ikonickej Pokladnice o ktorej ste roky snívali.

Tipy na hotely na brehu Mŕtveho mora

Vybrať si dnes hotel na jordánskom brehu Mŕtveho mora už vôbec nie je žiaden problém. Nájdete tu viacero skvelých miest na svoju dovolenku, kde si príjemne oddýchnete a zrelaxujete. Ak hľadáte arabský luxus, ste tu na správnom mieste, pretože hotely na brehu Mŕtveho mora patria k tomu najlepšiemu čo Jordánsko ponúka. Stačí si vybrať niektorý z našich tipov a skvelá dovolenka sa môže začať.

Hotel Ramada Resort 4*

Ramada Resort Dead Sea 4* Ramada Resort Dead Sea 4* (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Moderný hotel Ramada patriaci do známej celosvetovej siete ponúka ubytovanie s vlastnou, súkromnou plážou na brehu Mŕtveho mora, ktorá patrí medzi najväčšie na pobreží. Slanú vodu môžete vymeniť kedykoľvek za 2 bazény areáli hotela, kde nájdete aj telocvičňu a arabské kúpele. Súčasťou hotela sú aj reštaurácie a bary a príjemný výhľad na Mŕtve more aj Horu Nebo.

Hotel Oh Beach Resort Dead Sea 4*

OH Beach Resort Dead Sea 4* OH Beach Resort Dead Sea 4* (zdroj: dovolenka.sme.sk)
 • Oblasť: Mŕtve more (severovýchodné pobrežie)
 • Dĺžka pobytu: 8 dní (7 nocí) s polpenziou
 • Cena: od 487 €
 • Doprava: letecky z Viedne
 • Transfer z letiska: 60 minút
 • Overiť dostupné termíny >>

Hotelová pláž je dlhá 250 metrov a okrem nej nájdete v hotely aj klasický bazén, VIP bazén a dva detské bazény pre rodiny s deťmi. Súčasťou hotela sú aj luxusné kúpele, kde si môžete vychutnať tradičné masáže a dokonale zrelaxovať. Miestne špeciality viete ochutnať v reštaurácii Omara. Izby sú vybavené terasou alebo príjemným balkónom.

Hotel Dead Sea Resort 4*

Dead Sea Resort & Spa 4* Dead Sea Resort & Spa 4* (zdroj: dovolenka.sme.sk)
 • Oblasť: Mŕtve more (severovýchodné pobrežie)
 • Dĺžka pobytu: 8 dní (7 nocí) s raňajkami
 • Cena: od 489 €
 • Doprava: letecky z Viedne
 • Transfer z letiska: 60 minút
 • Overiť dostupné termíny >>

Hotel Dead Sea Resort na brehu Mŕtveho mora myslí nielen na jednotlivcov, ale aj na páry či rodiny s deťmi a tak tu okrem pláže nájdete niekoľko bazénov, pričom ten detský je vybavený aj toboganmi. Luxusné izby sú plne vybavené a súčasťou hotela je aj centrum Dead Sea Spa, ktoré ponúka masáže, ale aj procedúry ako sú bahenné zábaly, kryoterapiu, hydroterapiu či dermatologické a reumatologické procedúry. Moderne vybavená telocvičňa je už len príjemným bonusom tohto ubytovania.

Hotel Holiday Inn Dead Sea 5*

Holiday Inn Resort Dead Sea 5* Holiday Inn Resort Dead Sea 5* (zdroj: dovolenka.sme.sk)
 • Oblasť: Mŕtve more (severovýchodné pobrežie)
 • Dĺžka pobytu: 8 dní (7 nocí) s raňajkami
 • Cena: od 544 €
 • Doprava: letecky z Viedne
 • Transfer z letiska: 45 minút
 • Overiť dostupné termíny >>

Hotel Holiday Inn Dead Sea 5* sa nachádza na severovýchodnom pobreží Mŕtveho mora v najobľúbenejšej lokalite celej oblasti. Má vlastnú súkromnú pláž a tri mramorované bazény, ktoré sú podľa potreby vyhrievané. Hotelový wellness dopĺňa sauna a vírivka. Na výber sú v hoteli 3 reštaurácie, kde si vychutnáte stejk, arabské jedlo, alebo posedíte pri drinku v bare s výhľadom na Mŕtve more a okolité kopce. V SPA si doprajte luxusnú masáž s výťažkami z Mŕtveho mora.

Hotel Crown Plaza Resort 5*

 Crowne Plaza Resort & Spa 5* Crowne Plaza Resort & Spa 5* (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Hotel Crowne Plaza Resort 5* je luxusným miestom na príjemnú dovolenku. Komplex má vlastnú promenádu, bazény, SPA centrum s masážami a odpočinkovými procedúrami, reštaurácie s medzinárodnou aj arabskou kuchyňou a nechýba tu ani posilňovňa s moderným vybavením. Izby v hoteli sú moderné s minibarom, kúpeľnou a terasou či balkónom s výhľadom.

Hotel Mӧvenpick Resort & Spa 5*

Mövenpick Resort & Spa Dead Sea 5* Mövenpick Resort & Spa Dead Sea 5* (zdroj: dovolenka.sme.sk)
 • Oblasť: Mŕtve more (severovýchodné pobrežie)
 • Dĺžka pobytu: 8 dní (7 nocí) s raňajkami
 • Cena: od 584 €
 • Doprava: letecky z Viedne
 • Transfer z letiska: 45 minút
 • Overiť dostupné termíny >>

Hotel Mӧvenpick Resort & Spa 5* na brehu Mŕtveho mora zaujme svojimi luxusnými izbami s klimatizáciou, kvalitným vybavením a výhľadom na more, bazény alebo záhradu.

Súkromná pláž je samozrejmosťou a okrem nej máte k dispozícii aj niekoľko bazénov medzi ktorými kraľuje infinity pool. Hotel má vlastný detský klub s aktivitami pre najmenších. Kúpele Mӧvenpick Zara, ktoré sú súčasťou areálu majú úctyhodných 6000 metrov štvorcových.

Hotel Kempinski Ishtar 5*

Kempinski Ishtar 5* Kempinski Ishtar 5* (zdroj: dovolenka.sme.sk)
 • Oblasť: Mŕtve more (severovýchodné pobrežie)
 • Dĺžka pobytu: 8 dní (7 nocí) s raňajkami
 • Cena: od 795 €
 • Doprava: letecky z Viedne
 • Transfer z letiska: 45 minút
 • Overiť dostupné termíny >>

Hotel Kempinski Ishtar 5* je najluxusnejšia voľba na brehu Mŕtveho mora a tak zaujme svojim vysokým štandardom, dokonalou polohou a mimoriadnou atmosférou. K dispozícii máte nielen vlastnú pláž, ale aj 9 bazénov, kúpele so svetovými masážami a tradičný arabský hammam.

Svet sa odráža aj v kuchyni, kde je na výber z niekoľkých reštaurácii. Súčasťou hotela je najmodernejšie fitnes centrum pri Mŕtvom mori a ak budete mať chuť k dispozícii sú vám aj tréneri či cvičitelia jógy.

Hotel Ramada Resort Dead Sea 4* + Hotel Ma´in Hot Springs 5*

Ma´in Hot Springs 5* Ma´in Hot Springs 5* (zdroj: dovolenka.sme.sk)
 • Oblasť: Mŕtve more (severovýchodné pobrežie) + oblasť Ma´in s horúcimi prameňmi (30 minút jazdy od Mŕtveho mora)
 • Dĺžka pobytu: 11 dní (10 nocí) s polpenziou
 • Cena: od 902 €
 • Doprava: letecky z Viedne
 • Transfer z letiska: 60 minút k Mŕtvemu moru + 30 minút do oblasti Ma´in
 • Overiť dostupné termíny >>

Mimoriadna ponuka pre ľudí, ktorí chcú skúsiť nielen Mŕtve more. Môžete si ho skombinovať aj s oblasťou Ma´in známou a obľúbenou pre svoje horúce pramene. Hotel Ma´in Hot Springs 5* sa nachádza len 30 minút autom od brehu Mŕtveho mora. Je postavený v štýle oázy, hneď vedľa horúcich prameňov. Moderné izby s výhľadom majú prístup k wifi a súčasťou areálu je aj 5 bazénov, beduínsky stan či reštaurácia, kde môžete ochutnať rôzne víno a syry.

Pri Mŕtvom mori trávite čas v obľúbenom hoteli Ramada Resort Dead Sea 4*, ktorý leží na severovýchodnom pobreží s najlepšími plážami aké Mŕtve more ponúka. Pláž, dva bazény, telocvičňa aj kúpele sú vám k dispozícii.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Cestovanie

Inzercia - Tlačové správy

 1. Z čoho sa vyrábajú balené bagety? Kedy sa ich treba báť?
 2. M. Šmigura: Pozeráme sa smerom na Varšavu
 3. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 4. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 5. Od Česka až po Jadran
 6. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 7. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 8. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu?
 9. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 10. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Riziko úrazov je počas letných prázdnin vyššie
 3. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 4. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 5. Tatravagónka Poprad ponúka stabilnú prácu a kariérny rast
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. Svet bude fungovať na dátach a tie sú pre Slovensko priorita
 9. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 10. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 1. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 13 449
 2. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky 7 204
 3. Vedci skúmali slovenskú magnéziovú minerálku. Výsledok prekvapí. 6 214
 4. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 960
 5. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 4 977
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 3 733
 7. Nový Volkswagen Polo GTI prináša radosť z jazdy s dvojlitrom! 3 137
 8. Od Česka až po Jadran 3 033
 9. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 2 948
 10. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 2 204
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu