Britský fotograf Geoff Tompkinson je tvorcom technológie "hyperzoom". S jej pomocou dokáže vyrábať videá, pri ktorých si diváci často myslia, že jeho kamera dokáže približovať vzdialený objekt "donekonečna".
Všetko pritom prebieha dokonale plynulo a divákov vťahuje na miesta, ktoré by inak nemali šancu uvidieť.
Hyperzoom potrebuje dokonalý scenár
Tompkinson pracoval vyše tri desiatky rokov ako fotožurnalista pre popredné svetové magazíny. Jeho "hyperzoom" metóda mu umožnila osamostatniť sa a tvorivo sa zabávať s fotografiami z notoricky známych turistických miest.
Klientom či už z reklamy alebo televízneho priemyslu teraz vyrába dokonalé videá z atraktívnych miest na svete ešte atraktívnejším spôsobom.

Okrem počítačovej techniky na to potrebuje iba fotoaparát, dokonalý scenár jednotlivých záberov a možno aj nejaké to fotografické tajomstvo. Žiaden obrovský štáb, "pohyblivý statív", koľajnice, mechanické ramená na filmovanie alebo helikoptéry či drony.
Bez ohľadu na to výsledok jeho práce vyzerá dokonalo a presvedčivo.

Atraktívna pohľadnica zo Singapuru
Pri najnovšom "hyperzoom" videu z vizuálne atraktívnych miest v Singapure mu práca priamo v tomto mestskom štáte v Juhovýchodnej Ázii trvala 4 dni. Ďalších asi 5 týždňov strávil počítačovým spracovaním a pospájaním fotografií do videa.
Vďaka tomu sa môžeme aspoň virtuálne vydať do hotela Marina Bay Sands, vychutnať si výhľad na mesto z úrovne nekonečného bazéna na jeho streche, preštudujete si detaily avatarovského Supertrees Grove, koloniálnej budovy Victoria Theatre and Concert Hall, vstúpite cez okno do jedného z barov v päťhviezdičkovom hoteli Raffles a krátko po súmraku si vychutnáte laserovú šou nad Marina Bay.
V minulosti už Geoff Tompkinson podobným spôsobom spropagoval rakúsky Hallstatt, kde s rodinou býva, ruský Petrohrad, Bahamy alebo aj talianske Benátky, americký New York a turecký Istanbul.