Bardejov
Historické mesto pre svoje zachovalé stredoveké centrum od roku 2000 patrí na Zoznam svetového dedičstva UNESCO.
V tesnej blízkosti mesta sú Bardejovské kúpele a skanzen vytvorený z pôvodných dedinských stavieb z horného Šariša a severného Zemplína.

Prešovská kalvária
Barokovú kalváriu v Prešove považovali za čias Uhorska za druhú najkrajšiu kalváriu v krajine, hneď po Kalvárii v Banskej Štiavnici. Jej vznik súvisí s pôsobením jezuitov v meste v 18. storočí.
Posledná rekonštrukcia Kostola Svätého Kríža s katakombami a 14 kaplniek krížovej cesty sa skončila v roku 2012.

Zľavy pre mesto Prešov
Využite výhodné zľavy v Prešove. Či už hľadáte relax alebo príjemne strávený večer v reštaurácii, u nás si určite vyberiete.
Drevené kostolíky
Na severe východného Slovenska sa zachovali zväčša na pôvodných miestach štyri desiatky drevených chrámov zo 17. až 19. storočí. Nejde o žiadne luxusné budovy, návštevníkov však láka jednoduchá krása drevenej architektúry.
Medzi národné kultúrne pamiatky patrí 27 kostolíkov, niektoré z nich sú oprávnene aj súčasťou zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.
Levoča
Jednou z dominánt hlavného námestia v historickom centre Levoče je renesančná radnica. Námestie dostalo meno podľa Majstra Pavla, určite najšikovnejšieho rezbára v stredoveku, ktorý v Levoči žil a tvoril.

O jeho šikovnosti sa možno na vlastné oči presvedčiť v Kostole sv. Jakuba. Právom tu púta najväčšiu pozornosť oltár Majstra Pavla zo začiatku 16. storočia. Je to najvyšší drevený gotický oltár na svete - je vysoký 18,6 m a široký 6,3 m.
Spišský hrad a Spišská kapitula
Spišská Kapitula je sídlom spišského biskupstva pod ktoré patria Spiš, Liptov a Orava. Dominuje jej Katedrála sv. Martina a v pozadí zrúcanina rozlohou najväčšieho hradu na Slovensku - Spišského hradu.
V okolí Spišskej Kapituly vznikla počas tureckých vojen výstavbou kaplniek a ďalších náboženských stavieb koncepcia religióznej krajiny Spišský Jeruzalem.
Osturňa
Podhorská dedina s typickými goralskými domami a hospodárstvami je najväčšou rezerváciou ľudovej architektúry na Slovensku. Pre inde už miznúcu atmosféru živých drevených stavieb sa zaraďuje k drevenicovým rezerváciám ako sú Čičmany či Vlkolínec.
V Osturni v pôvodných domoch stále žijú ich majitelia. Vďaka svojej polohe ponúka výhľady na Spišskú Maguru a Belianske Tatry.
Slovenský raj
Slovenský raj je jedna z najkrajších prírodných oblastí Slovenska. Má veľmi členitý terén a hlboké rokliny a tiesňavy s vodopádmi sú sprístupnené len vďaka rôznym technickým pomôckam, rebríkom a stúpačkám.

Obľúbenými roklinami sú Kyseľ, Suchá Belá, ale aj technicky jednoduchší Prielom Hornádu a Tomášovský výhľad.
Tokajská vinohradnícka oblasť
Južne od Trebišova milovníkov dobrého vína láka Vinohradnícka oblasť Tokaj, ktorej väčšia časť sa rozprestiera aj v Maďarsku. Slovenský Tokaj má výmeru 908 ha a je tak najmenšou zo šiestich vinohradníckych oblastí Slovenska.

Teplé klimatické podmienky umožňujú, že ušľachtilá pleseň Botrytis cinerea zrejúce hrozno mení na cibéby. Aj keď nie každý rok je pre ich vznik vhodný, pre niekoho možno na prvý pohľad málo lákavé plesnivé hrozienka v tamojších výnimočných pivniciach pomáhajú meniť víno z odrôd Muškát žltý, Furmint a Lipovina na troj až šesťputňové tokajské vína.
