Lietadlo, ktorého kapacita je 100 osôb, zvládne trasu Londýn-New York za približne 3 hodiny, čo je o 2 hodiny menej ako u klasických lietadiel. Spoločnosti Air France a British Airways, ktoré boli prevádzkovateľmi týchto strojov, sa dohodli na ukončení letov z dôvodu ich nerentabilnosti. Vzhľadom na nízky počet lietadiel, pôvodne ich bolo 17, boli veľmi drahé súčiastky ako aj bežné opravy.
História týchto lietadiel siaha až do roku 1956, kedy začali prvé technologické výskumy. O 6 rokov neskôr uzavreli vlády Francúzka a Veľkej Británie dohodu o vývoji a výrobe Concordu. Pravidelná komerčná prevádzka sa datuje od roku 1976, pričom lietadlá premávali zväčša na linkách Paríž-New York, z Londýna do New Yorku, ale aj Bostonu, či na Barbados. Počas 27 rokov prevádzky stroj vzlietol do stratosféry takmer 50 000-krát, spoznal 250 rôznych destinácií a previezol viac ako 2,5 milióna cestujúcich. Concorde lietal vo výške 16 kilometrov rýchlosťou 2 150 km/hod. Jediným čiernym fľakom v jeho celej histórií je parížska havária z júla 2000, pri ktorej zahynulo 113 ľudí. Po tomto leteckom nešťastí boli bezpečnostné prvky na strojoch ešte viac vylepšené.
Svoju labutiu pieseň lietadlo zaspieva 24.októbra na trase New York-Londýn. Potom už Concordy nájdu ich obdivovatelia iba v múzeách, na výstavách, či promo-akciách.