Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Česko stále boduje medzi turistami zo Slovenska (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovensko

Mám rád čechov príroda bez morgošov a klud
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Cinania su novi japonci:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

cechy vzdy rad navstivim.

slusni ludia, sluzby k spokojnosti, krajina krasna, kulturne pamiatky vedia spropagovat...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

....nápodobně...

...já zase vždy rád jedu k Vám. A moje nejmilovanější místo : Trenčín.
Hezkou neděli všem.

ostravak :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dosť výrazne na to vplývajú početné rodinné vzťahy i veľké množstvo Slovákov pracujúcich a študujúcich v Česku, čo môže mať podobu i turistického ruchu, nielen rodinnej a pracovnej návštevy. Zásadne aj blízky jazyk i kultúra. Najnovšie možno nie až tak okrajovo i lepšia ponuka vlak. spojení. Jednou nevýhodou bude asi konverzia meny, čo je ale marginálne.

Od známych blizšie hraníc viem, že hlavne juž. Morava je naozaj dosť navštevovaná, i keď len ťažiskovo jednodňovými návštevami.

Česko je priťažlivé pre naozaj pre široké spektrum návštevníkov. Mnohé samozrejme nájdeme i u nás, no predsa len tak rozsiahle a rozmanité historické centrum ako má Praha nie. A tých malebných mestečiek je neúrekom v každom kúte. Podobne i vidiecke osídlenie. Prírodou v Česku je pre nás atraktívnych i viac skalných oblastí, v Čechách viac pieskovcových (u nás skôr krasové, podobne ako na Morave). A pre niekoho (i pre mňa) majú aj pôvab i viac urbanizované hory ako Krkonoše, kde sa ešte dá čiastočne vidieť ich pôvodná kolonizácia nech aj v zmenenom šate. Škoda v tomto napr. Šumavy a celkovo i všetkých území býv. Sudet. No i tu sa sem-tam podarilo oživiť niečo, aj keď genuis loci tamojšej krajiny je iž preč. No v Česku sa aj lepšie vyrovnali s neblahým dedičstvom éry socializmu nielen na pamiatkach, i v revitalizácii krajiny a urbanizácie pokročili niekde zásadne dopredu. A iste to nie je len o ekonomickej sile, mám za to, že komunity a občianska spoločnosť sú tam silnejšie. Samozrejme, že tých temných zákutí sa dá nájsť i tu dosť, no to je často všeobecne o slovanskej mentalite, kde môj dom, môj hrad končí pri vlastnom plote či dverách bytu, čo sa premieta i do pracovnej činnosti atd. A to súvisí aj so službami v cest. ruchu, ktoré majú tiež isté nedostatky (až sa niektoré notoricky známe dostali do bedekrov). No i tak mám ich za lepšie než u nás, osobitne, keď návštevník miesto už dobre pozná, ľahko tie nekorektné obíde.

A ako spomína príspevok vyššie, vedia dobre spropagovať, čo u nás je často toto popoluškou práve u mnohých naozaj vzácnych pamiatok ako sakrálnych drevených či stredovekých pamiatkach atd. (často o nich vedia viac cudzinci ako našinci, počty ich návštev o tom jasne vypovedajú). To vidno už aj vo verejneoprávnych médiách, u nás až na 2-3 cyklické relácie je toho pramálo. I v komerčnej českej filmovej tvorbe sa často objaví zaujímavá lokácia, nech to nijak priamo nesúvisí s propagáciou.

Ako rád tvrdím, "hlasovanie nohami" má zásadnú výpovednú hodnotu, čísla návštevnosti Česka o tom jasne vypovedajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Minule

som v cechach stretol Mociara a pytam sa co tu robite SLOVENSKY OCO a on,ze hladam tu moju kravu,aby sa isla zas domov napast.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

milujem Cesko
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja zas češky
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Cestovanie