Bratislava 21. augusta (TASR) - Nová letná turistická atrakcia v podobe sprístupnenia veže Starej radnice v Bratislave sa ujala. Za prvý mesiac - júl ju navštívilo 447 osôb.
"Zatiaľ sú v prevádzke popoludňajšie skupinové vstupy na vežu v stredu, sobotu a nedeľu," uviedol dnes pre TASR riaditeľ Mestského múzea (MM) Peter Hyross. Podľa neho je pohľad z veže po prekonaní sto schodov príjemnou odmenou pre návštevníkov. Na terase dostanú odborný výklad od sprievodcu.
Pre verejnosť sprístupnili vežu po vyše polstoročí, keď MM v nej urobilo najnutnejšie rekonštrukčné úpravy. Pôvodne bola veža štvorpodlažná, ukončená terasou chránenou cimburím. Po zemetrasení v 16. storočí osadili na ochodze kamennú balustrádu. V 17. storočí umiestnili do niky na nároží veže zo strany Kostolnej uličky polychrómovanú pozlátenú kamennú sochu Panny Márie - patrónky Uhorska. Po požiari v roku 1733 dostala počas barokovej prestavby dnešnú podobu.