SME
Piatok, 22. september, 2023 | Meniny má Móric

Stavebné práce na bratislavských cestách majú zlepšiť podmienky prevádzky MHD

Bratislava 12.marca (TASR) - Od soboty 15. marca 2003 bude v Bratislave z dôvodu pokračovania rekonštrukcie križovatky uzavretá komunikácia Pri starom ...

Bratislava 12.marca (TASR) - Od soboty 15. marca 2003 bude v Bratislave z dôvodu pokračovania rekonštrukcie križovatky uzavretá komunikácia Pri starom letisku a nadjazd vo Vajnoroch. Ako informoval Dopravný podnik Bratislava (DPB), a. s., uzávierka si vyžiada zmenu organizácie dopravy v dotknutej oblasti, ktorá potrvá do 20. apríla 2003.

Investorom stavby je GIB. Po dokončení stavebných prác vznikne na vstupe do Vajnôr nová križovatka s kruhovým objazdom a priame cestné prepojenie na Rybničnú ulicu (obchvat okolo obce Vajnory). Uvedenou investičnou činnosťou spôsobená dočasná organizácia mestskej hromadnej dopravy (MHD) bude nasledovná:

SkryťVypnúť reklamu

Linka č. 52 bude v pracovných dňoch premávať po celý deň a premávať bude aj v sobotu, nedeľu a vo sviatok.

Linka č. 54 nebude premávať, ale bude nahradená linkou X54, ktorá bude premávať denne po trase Východné-Pri Šajbách-Púchovská-Rybničná-Roľnícka-ŽST Vajnory a späť.

V smere z mesta do Vajnôr respektíve Rače budú linky č. 53, 56, 65 a 514 za zastávkou "Zlaté piesky" pokračovať po Ceste na Senec priamo a odtiaľ odbočia na ulicu Pri mlyne, kde budú zastavovať na zastávkach "Pri mlyne" a "Pračanská" (na znamenie). Na svoju trasu sa autobusy liniek č. 53 a 514 napoja na Roľníckej ul. od zastávky "MiÚ Vajnory". Linka č. 65 sa napojí na svoju trasu na Rybničnej ul. od zastávky "Osloboditeľská". Linka č. 56 bude pokračovať do Rače cez Rybničnú, Púchovskú a Detviansku ul. ako linka č. 65 a na svoju trasu sa napojí od zastávky "Čachtická", pričom na obchádzkovej trase bude zastavovať na všetkých zastávkach autobusov linky 65, ale nebude zachádzať k Mäsokombinátu. Linka č. 514 bude zabezpečovať aj spoje na Východné.

SkryťVypnúť reklamu

Pri jazde v smere z Vajnôr respektíve Rače budú linky č. 53, 65 a 514 premávať vo Vajnoroch cez ul. Čierny chodník, kde budú zastavovať na zastávkach "Čierny chodník" a "Pračanská" (na znamenie), ďalej pôjdu ulicami Príjazdná a Pri mlyne a na Ceste na Senec sa napoja na svoje trasy od zastávky "Zlaté piesky". Linka č. 514 bude zabezpečovať aj spoje na Východné.

Linka č. 56 v smere z Rače bude za zastávkou "Čachtická" na Detvianskej ul. pokračovať cez Púchovskú a Rybničnú ul. - ako linka č. 65, nebude však zachádzať k Mäsokombinátu, ďalej cez Roľnícku ul. a Čierny chodník a na Ceste na Senec sa napojí na svoju trasu smerom na Studenú ul. Aj v tomto smere bude zastavovať na všetkých zastávkach linky č. 65.

SkryťVypnúť reklamu

Pre linky č. 53, 56, 65 a 514 budú zastávky "Zemiakové sklady", "Vajnory - nadjazd", "Pri starom letisku" a "Uhliská" obojsmerne zrušené. Linka č. 56 nebude ešte obsluhovať obojsmerne zastávky v úseku od nadjazdu vo Vajnoroch cez Východné po Púchovskú ul.

Uzávierka Štúrovej ulice:

Od soboty 15. marca 2003 bude na Štúrovej ulici prebiehať oprava električkovej trate z dôvodu odstraňovania jej zlého technického stavu a zároveň bude vykonávaná aj oprava komunikácie. Električková doprava bude z tejto ulice vylúčená, čiastočne bude zmenená autobusová doprava na Šafárikovom námestí a stavebná činnosť ovplyvní aj organizáciu ostatnej cestnej a pešej premávky. Dotknuté linky električiek a autobusov budú presmerované nasledovne.

SkryťVypnúť reklamu

Linka č. 1 bude v smere z Dúbravky na Hlavnú stanicu presmerovaná cez Námestie Ľudovíta Štúra, Mostovú, Jesenského ul., Námestie SNP a od Obchodnej ulice už pôjde po svojej trase. V opačnom smere, do Dúbravky, zostane trasa tejto linky bez zmeny.

Linka č. 11 zo Špitálskej ulice bude presmerovaná cez Námestie SNP a Obchodnú ul., na Radlinského ulici sa napojí na svoju trasu naspäť do Rače.

Linka č. 12 v smere z Dúbravky do mesta bude na Nábreží arm. gen. Svobodu odklonená do tunela, na Kapucínsku ulicu a Nám. SNP. Na Jesenského ulici sa napojí na svoju trasu naspäť do Dúbravky.

Linka č. 14 zo Špitálskej ul. bude presmerovaná cez Námestie SNP, Obchodnú, Radlinského, Vazovovu ulicu a na Krížnej sa napojí na svoju trasu v smere do Ružinova.

SkryťVypnúť reklamu

Linka č. 50 nebude obojsmerne zachádzať na Šafárikovo námestie. Centrum mesta budú autobusy tejto linky obsluhovať zo zastávky "Malá scéna" na Dostojevského rade.

Autobusy liniek č. 88 a 95 budú premávať na Šafárikovo námestie aj počas uskutočňovania stavebných prác, ale ich nástupištia sa budú operatívne meniť, v závislosti od postupu výstavby.

Uskutočnením stavebných prác sa podľa slov vedúceho odboru informatiky a koordinácie dopravy DPB Karola Kajdiho sleduje cieľ zlepšenia podmienok pre prevádzku MHD v hlavnom meste SR. DPB preto prosí cestujúcu verejnosť o porozumenie počas trvania dočasnej organizácie dopravy, plánovanej do 30. apríla 2003.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Cestovanie

Komerčné články

  1. Podpora systému je slabá, je to na jednotlivcoch
  2. Prišli na to, že odpad je cenný
  3. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom
  4. Oblačno, miestami roboti. Ďalší diel pútavého sci-fi komiksu
  5. Spoločnosť EY vyhlásila 18. ročník súťaže na Slovensku
  6. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty
  7. Septembrové číslo krížovkárskeho magazínu Lišiak v denníku SME
  8. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz
  1. Tenisová zábava pre celú rodinu na Peugeot Tennis Day
  2. Prišli na to, že odpad je cenný
  3. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom
  4. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy?
  5. Autocentrá AURES Holdings obslúžili už 3 milióny zákazníkov
  6. Príďte ochutnať ocenené destiláty
  7. Oblačno, miestami roboti. Ďalší diel pútavého sci-fi komiksu
  8. Politici dobrovoľne posielajú slovenské ženy pod nôž
  1. Už len dnes za vás Fellner zaplatí polovicu dovolenky 11 803
  2. Ľuboš Fellner opäť pozýva. Kam volá turistov teraz? 10 006
  3. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 8 471
  4. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty 5 634
  5. Získajte 50% zľavu na predplatné SME.sk. Tu zistíte viac 3 217
  6. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz 3 157
  7. 50-tisíc dovolenkárov si kúpilo zájazd cez SME 2 618
  8. Veľké Karlovice: wellness oáza kúsok od hraníc 2 315
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

  1. Blanka Ulaherová: V Madride, tri minúty od Guerniky
  2. Matej Peluha: Podporuje svoje dieťa aby bol samovražedný atentátnik. Ako sme si sadli s Talibanom na čaj.
  3. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými kalváriami - Klin (III)
  4. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými kalváriami - Malé Zlievce
  5. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými kalváriami: Čakanovce - Galamba
  6. Andrej Šverha: Rakúske Alpy, láska na prvý pohľad
  7. Dušan Király: Saigon s deravou topánkou
  8. Martin Majzlan: Nepál – kráľovstvo bohov
  1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 62 394
  2. Igor Kossaczký: Matovičova akcia ukázala pravdu o slovenských médiách 38 521
  3. Ján Šeďo: Mestskí policajti to pokašľali na celej čiare. 17 447
  4. Pavel Macko: Teraz sa ukáže, ako hlboko siahajú korene zla a aká silná je Žilinkova ochrana gaunerov 12 378
  5. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 10 158
  6. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 8 433
  7. Ivan Mlynár: Zo skrine biskupov Slovenska vypadol ďalší kostlivec. 7 237
  8. Ladislav Matejka: Ako Slovensko vyhralo Volvo (skutočný príbeh) 7 024
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
  4. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
  5. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
  7. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
  8. Monika Nagyova: Pedagógovia aj dnes trestajú deti za to, že odmietajú jesť to, čo im nechutí.
SkryťZatvoriť reklamu