CNN pred pár týždňami zverejnila zoznam najlepších letísk na svete. V prvej desiatke sa ocitlo londýnske letisko Heathrow, či Schiphol v Amsterdame.
Už tretí rok po sebe sa najlepším letiskom podľa spoločnosti SkyTrax, ktorá ich oceňuje, stalo singapurské Changi.
Prinášame vám zoznam letísk, ktoré až takú dobrú povesť nemajú. Toto sú tie, na ktorých by ste noc prežiť nechceli. Bez určenia poradia ich zverejnil portál cheatsheet.com.
Reportáž CNN z roku 2012
1.Medzinárodné letisko Ninoy Aquino
Letisko, ktoré sa nachádza v Manile na Filipínach, ročne prepraví viac ako 32 miliónov pasažierov. V roku 2013 letisko získalo titul najhoršie na základe ankety, v ktorej sa cestujúci vyjadrovali k čistote, zákazníckemu servisu či pohodliu.
Najväčším problém boli podľa nich zanedbané sociálne zariadenia, drzý personál a dlhé čakacie doby.
Filipínska vláda však oznámila, že do piatich rokov by v Manile malo stáť nové a vylepšené letisko.
At Ninoy Aquino International Airport Terminal 2 #travel #airports pic.twitter.com/yNLfOoCgiy
— kin| Boardinggate101 (@kintoy) 1. Duben 2015 2.Letisko Charles De Gaulle
Veľmi zlú reputáciu má práve parížske letisko Charles De Gaulle. Najväčším problémom sa okrem veľkej vzdialenosti jednotlivých terminálov a limitovaných miest na sedenie, zdá byť aj nepríjemný personál, ktorý sa s vami odmieta rozprávať po anglicky.
Viacero zdrojov toto letisko označilo za najhoršie v Európe.
It appears I have Charles de Gaulle airport to myself. Has there been a coup & nobody told me? pic.twitter.com/mreCd3pmOZ
— Will Buckingham (@willbuckingham) 15. Březen 2015 3.Medzinárodné letisko v Los Angeles
Najväčším prekvapením v tomto rebríčku je práve Medzinárodné letisko v Los Angeles (LAX). Z údajov na ich oficiálnej webovej stránke vyplýva, že je to šieste najrušnejšie a tretie najväčšie letisko v Spojených štátoch.
Ročne letisko poskytne svoje služby okolo 60 miliónom pasažierom.
Cestujúci sa sťažujú na špinu, zlú organizáciu, málo obchodov a reštaurácií. SkyTrax LAX ohodnotilo štyrmi bodmi z desiatich.
RT @getflio: A stunning photo from Jeffrey Milstein of @flyLAXairport. Does this make you want to fly? #getflio #flio pic.twitter.com/6KSaCL206D
— LAX Airport (@flyLAXairport) 2. Březen 2015 4.Letisko Bergamo
Milánske letisko Bergamo, do ktorého prevádzkuje lety z Bratislavy spoločnosť Ryanair, je jedno z najhorších v Taliansku. Ak neovládate taliančinu s personálom sa dohovoríte len veľmi ťažko.
Určite sa nevyhnete hluku a špine na sociálnych zariadeniach. Na letisko odporúčame prísť s nabitou elektronikou, pretože zásuvky na pripojenie svojich mobilov či notebookov budete hľadať márne.
Ak sa rozhodnete na Bergame prespať, spoločnosť vám bude robiť aj mimoriadne nepriateľská strážna služba, ktorej nerobí problém vás uprostred noci zobudiť.
Foto: Bergamo Orio al Serio International Airport, Italy http://t.co/clj5iMgEV2 pic.twitter.com/kI9BQHeR2z
— LovelyToday.com (@lovelytoday) 23. Říjen 2014 5.La Guardia
Každý, kto už toto newyorské letisko navštívil vie, že je takmer nemožné sa z neho kdekoľvek dostať. Okrem pomalého mestského autobusu tu nenarazíte na žiadnu inú formu verejnej prepravy.
Na mobily zabudnite. Stáva sa, že na letisku nie je žiaden signál a prístup k Wifi sieti získate, iba ak si za ňu zaplatíte.
LaGuardia je podľa domácich hanbou amerických letísk a turistom odporúčajú radšej využívať letiská Newark a JFK.
TODAY in 1940: La Guardia airport opens in NY. People finally able to use tickets bought @CheapAir with #bitcoin. pic.twitter.com/KPKzWLFdo3
— The Bitcoin Penny Co (@thebitcoinpenny) 31. Březen 2015 6.Letisko Šeremetievo Moskva
Problémom tohto ruského letisko je najmä jeho rozloha. Ako uviedla webová stránka LifeHack, odletový terminál je na kilometre vzdialený od zvyšku letiska, čo spôsobuje problémy pri transferoch.
Časté meškania, neochotní pracovníci a zničené informačné tabule robia toto letisko neatraktívnym miestom na začatie dovolenky.
Skúsení turisti odporúčajú druhé moskovské letisko – Domodedovo.
Takeoff from Moscow Sheremetyovo airport. Pilatus to EFHK. http://t.co/fQ5vsh2z
— Jarmo Lindberg (@CharlesLindberg) 12. Říjen 2011