Postarali sa o to členovia detského folklórneho súboru Vážťanček z hornoliptovskej obce Važec, ktorí oživili obyčaje Štedrého dňa.
Návštevníci pribylinského skanzenu sa mohli započúvať aj do kolied, ktorými detskí speváci prispeli k vianočnej atmosfére. K nej patrila i vianočná výzdoba, ľudové prestieranie v tamojších dreveniciach a v kaštieli, či predaj medovníkov.
Podľa slov vedúcej Národopisného múzea v Liptovskom Hrádku Ivety Zuskinovej takmer každá liptovská obec mala svojské vianočné zvyky. Napríklad medzi typické v obci Liptovské Sliače patrilo vinšovanie - "časitovanie" chlapcov na Božie narodenie. Na dvere domu museli zaklopať skôr, ako tak urobila nejaká žena či dievča. V opačnom prípade by mali nešťastie po celý rok. Počas Vianoc narodenie Ježiška zvestovali v liptovských obciach aj chlapci, ktorí s betlehemom navštívili každú rodinu. Od Nového roka do Troch kráľov putovali dedinou s trojkráľovou hviezdou.
K tradičným štedrovečerným a silvestrovským jedlám v Liptove patrili opekance s makom alebo bryndzou. Na stole nesmeli chýbať ani so zátrepkou uvarené sušené slivky alebo sušené huby.
Vianoce v pribylinskom skanzene pripravili Liptovské múzeum v Ružomberku a Národopisné múzeum v Liptovskom Hrádku.