Pietne miesto je otvorené iniciatívam klientov. Ak chce niekto pochovať svojich blízkych napríklad pradávnym rituálom, vedenie cintorína zabezpečí trebárs aj šamana.
Projektová riaditeľka Eleonóra Angyalová zhrnula podstatu filozofie tohto podnikania slovami: "My nepochovávame, ale riešime problém." Manažérka sa rozhodne bráni pomenovaniu luxusný cintorín, podľa jej vyjadrenia cieľom podnikateľov bolo zriadiť otvorené, takzvané spirituálne pietne miesto.
Nad vchodom cintorína, ktorého vedenie je pripravené splniť najrozmanitejšie požiadavky zákazníkov, stojí nápis: "Všetky zázraky, ktoré hľadáme vonku, nosíme v sebe."
Na cintoríne nie je ani jeden kríž, a to aj napriek tomu, že toto piestne miesto vysvätil katolícky, reformovaný aj evanjelický farár. Na vysvätenie pozvali aj buddhistického kňaza, ten sa však z rodinných dôvodov na akte nezúčastnil. Hroby sú umiestnené do kruhu okolo východného symbolu jing-jang.
Medzi technické novinky cintorína patrí spopolnenie v plachte, namiesto klasického pálenia v rakve. Mŕtvolu dopravia do pece prostredníctvom výťahu. Počas asi 50-minútového procesu spopolňovania si môžu smútiaci sadnúť do cintorínskej kaviarne.
(spravodajca TASR Ladislav Vallach) sla