Cyklojazdu absolvovala aj poslankyňa rakúskeho parlamentu Madeleine Petrovicová. „Cezhraničné kontakty sú dôležité. Máte veľmi pekné prostredie na bicyklovanie, ale myslím si, že pre cyklistickú dopravu je u vás stále čo robiť. Nebezpečný bol najmä prejazd cez Petržalku. Pri preferovaní automobilovej dopravy môže Bratislava dopadnúť podobne zle ako Viedeň.“
Luboš Horňák z voľného združenie pre podporu cyklistickej dopravy BicyBa má na vec iný názor. „Viedeň na tom nie je zle. Je tam 835 kilometrov cyklochodníkov, denne sa bicyklom prepravuje 210 tisíc obyvateľov. V Bratislave je funkčných asi 57 kilometrov bez prepojenia a údržby. Stále sa máme čo učiť.“
Na cyklojazde sa stretlo 40 účastníkov, obe krajiny boli zastúpené približne rovnakým počtom.
Trasa bola dlhá 45 km a začínala sa v rakúskom meste Hainburg. Slovenskí cyklisti sa pripojili na hraničnom priechode Berg, odtiaľ sa išlo po vedľajších cestách cez Petržalku a Jarovce do Rusoviec.
Študentky z fínskeho mesta Pieksämäki Delila Mekinen a Milla Kristola, praxujúce na Slovensku, videli najväčší rozdiel medzi Slovenskom a svojou krajinou v prístupe k bicyklovaniu. „Vo Fínsku je bicykel dopravným prostriedkom. U vás sa viac využíva na šport a rekreáciu.“ (r)