Ľudia stoja v rade na Washingtonský monument. Pred jeho návštevou musia prejsť cez detektor kovov. V popredí je tabuľka zakázaných vecí, ktoré si nemôžu zobrať so sebou. Sprísnené podmienky turistických návštev pamätných miest sú jedným z mnohých bezpečnostných opatrení po teroristických útokoch na USA.
Náhrobný kameň Johnnyho Michaela Spanna, agenta CIA, ktorého zabili počas vzbury v afganskom väzení. Jeho pozostatky sú pochované na Arlingtonskom národnom cintoríne.
Chlapček sa pozerá na figúrky anjelov na mieste v rohu poľa pri Shanksville, kde 11. septembra spadlo lietadlo United Flight 93. Zahynulo 44 ľudí vrátane atentátnikov.
Newyorskí robotníci Joe Soto a Joe Strehle pracujú na Ground Zero.
Osemročný chlapec Joshua Luna z Rhode Islandu stojí pri spomienkovej knihe pri kostolíku svätého Pavla neďaleko Ground Zero. Kostolík sa stal neoficiálnym miestom, kde ľudia nechávajú svoje spomienky a iní ich potom predávajú.
Turisti sa z výletnej lode pozerajú na panorámu Manhattanu, kde sa týčili dvojičky.
Mladá žena stojí chrbtom ku Ground Zero pred miestom, kde stáli dvojičky.
Jeden rok po 11. septembri navštívil spravodajský fotograf americkej tlačovej agentúry AP Ted S. Warren miesta, ktoré zasiahol teroristický útok - Ground Zero, Pentagon, Shanksville. Výsledkom jeho hľadania bola výstava čiernobielych panoramatických fotografií, ktoré budú mať vernisáž po rôznych galériách sveta - 11. septembra 2002.
(peb)