Voda pod Prístavným mostom dosahovala stále takmer ku hrádzi, ale očividne klesala. Zo suchších miest sa šíril zápach bahna, ktoré po nej zostalo. Doniesla so sebou mnoho špiny, kmeňov stromov i starý vrak auta.
V športovom komplexe Slávie STU za Ekonomickou univerzitou bola tréningová plocha jazdeckého areálu plná koní, kurty plné tenistov. Na hlavnej ploche pre parkúr, kde sa pred týždňom preháňali jazdci na Grand Prix Bratislava, však bola pri tribúnach obrovská kaluž. „Je to až neuveriteľné, akým mocným živlom je voda. Pred týždňom som sedel práve na tej podmáčanej tribúne. Nebývam v Bratislave dlho a takú veľkú vodu som v meste ešte nezažil,“ hovoril Daniel Brezovský, ktorý si všetko nakrúcal na videokameru.
Zrušený zákaz vstupu na hrádzu využili majitelia stánkov s občerstvením, už v piatok mali niektorí otvorené. Všetky po ceste do Čunova sú postavené na bezpečnom mieste, tak sa veľkej vody nebáli. Neodnášali tovar ani zariadenie.
Najohrozenejšie boli zrejme dva bufety na rázcestí pri odbočke k rusovskému jazeru, ktoré stoja presne na päte hrádze. Voda sa k nej vyšplhala nebezpečne blízko. Cez víkend po nej ostala už iba jasná stopa uschnutého blata na tráve. Najvyššie miesto, kam až hladina siahala, označovala na chodníku nasprejovaná zelená čiara s nápisom – 8. 2002.
V priľahlých častiach hrádze za bufetmi mali už od štvrtka celodennú službu poľovníci z Rusoviec a Čunova. Snažili sa odkloniť všetkých cyklistov a korčuliarov na spodnú cestu k rusovskému jazeru, aby nevyplašili srnky s mláďatami, zajace či ostatné zvieratá. Tie sa pred vodným živlom uchýlili na suché okraje lesov pri hrádzi a vystresované sa pri akomkoľvek hluku vrhali naspäť do vody.
Anna Pavlíčková sa vybrala na bicykloch na hrádzu s manželom a synom. „Bývame na kraji Petržalky. Až do piatka sme sa s obavou chodili pozerať, ako voda stúpa. Konečne môžeme byť pokojní. Keď sme videli tú spúšť v celých Čechách, prežívali sme veľký stres.“ (slo)