Športový komplex, ktorý vznikne na Hálovej ulici v Petržalke bude jednou z najväčších investícií v Bratislave v súkromnom sektore. Predpokladané náklady sa hrubo odhadujú na sedem miliárd korún, pre porovnanie napríklad výstavba najväčšieho nákupno-zábavn
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
ého centra Aupark stála štyri milardy. Projekt navrhuje plaváreň, hotel, dve športové haly, verejné športoviská, administratívne priestory. Začiatok areálu bude na veľkej lúke na Hálovej ulici, premostí Chorvátske rameno a bude pokračovať na druhej strane.
Začiatkom septembra by mala začať texaská firma Landbase International pripravovať finančné pozadie projektu športového komplexu. Ako povedal Jaroslav Janáč za slovenskú spoločnosť Redid, s. r. o., ktorá si pozemky prenajala, ešte pred voľbami by chceli stihnúť územné konanie. Výsledok volieb by vraj príchod amerického kapitálu ovplyvniť nemal. Texaská spoločnosť podnikajúca v oblasti voľného času zabezpečí financie, bankovú garanciu a operátora. Stavať sa bude v etapách. Tou prvou bude plaváreň a hotel. Keď tieto dve prevádzky začnú zarábať, bude sa stavať ďalej. Podobne po častiach vznikal v Bratislave Polus.
Ešte v júni, keď poslanci mesta schvaľovali prenájom firme Redid, priamo na zastupiteľstve protestovali obyvatelia okolia Hálovej z občianskeho združenia Občania v akcii. Po odhlasovaní v nasledujúcich dňoch na bránach petržalských panelákov vyvesili mená poslancov mesta, ktorí podporili prenájom. Najkritizovanejšou časťou bola veľkokapacitnosť projektu a s ním spojené prehustenie sídliska, zvýšenie automobilovej dopravy. Okrem haly pre päťtisíc ľudí sa tu predpokladá druhá viacúčelová hala pre 15-tisíc ľudí. Kapacity týchto objektov sú dané partnermi, s ktorými investor spolupracuje, sú nimi agentúry organizujúce koncerty Madonny či Britney Spears. Janáč prisľúbil, že bude iniciovať stretnutie s občanmi, na ktorom chce vysvetliť, že projektu sa báť netreba.