V hradnom areáli predviedli svoje umenie kováči, rezbári či keramikári. Návštevníci sa oboznámili s výrobou umeleckých predmetov zo šúpolia, slamy, kože, hliny, s paličkovanou čipkou, tkaním kobercov, výzdobou perníkov a maľbou na skle, zaujímavé bolo kreslenie na mušle. Kultúrne podujatie, ktoré pripravilo Tekovské múzeum v Leviciach, bolo určené najmä deťom a študentom základných a stredných škôl v regióne.
Súčasťou podujatia bola i prehliadka dvoch nových výstav v Dobóovskom kaštieli, Tradičné bývanie v meste a na dedine a Odev očami mladých. Podľa komisárky výstavy Kataríny Holbovej mali návštevníci múzea už v minulosti možnosť vidieť typické bývanie na dedine alebo v meste, nikdy nie však spolu, čím sa strácala možnosť vzájomného porovnávania. Najlepšou ilustráciou dvoch odlišných, ale zároveň vedľa seba stojacich a ovplyvňujúcich sa štýlov, je zariadenie kuchyne, v roľníckom obydlí pitvora a spální. Výstava Odev očami mladých, kde svoj pohľad na súčasnú módu prezentujú žiaci Stredného odborného učilišťa odevného a textilného v Leviciach, je poslednou výstavou v prízemných priestoroch Dobóovského kaštieľa. V septembri budú priestory z technických príčin uzatvorené a nahradia ich nové interiéry v Kapitánskej budove.
Tekovské múzeum v Leviciach sa zapojilo do projektu Matúšove kráľovstvo. Občianske združenie vzniklo v polovici minulého roka. Jeho cieľom je pozdvihnúť feudálnu minulosť, historické a kultúrne tradície bývalých panstiev kráľa Matúša Čáka. V tomto regióne sa nachádza podľa riaditeľa múzea Jána Danu vyše 50 hradov bývalých panstiev Matúša Čáka Trenčianskeho, región preslávili Alžbeta Báthoryová, rodina Thurzovcov a Pálffyovcov. V Tekovskom múzeu si môžu záujemcovia zakúpiť cestovný pas, do ktorého môžu získavať po potulkách regiónom pečiatky jednotlivých panstiev vyobrazených v pase.