SME

V bratislavskej Inchebe dnes otvorili medzinárodnú výstavu kvetov Flóra

Bratislava 1.mája (TASR) - Orchideu Vanda z bratislavskej firmy Zurel, ktorá sa stala kvetom výstavy Flóra, môžu oddnes do 5. mája obdivovať návštevníci ...

Bratislava 1.mája (TASR) - Orchideu Vanda z bratislavskej firmy Zurel, ktorá sa stala kvetom výstavy Flóra, môžu oddnes do 5. mája obdivovať návštevníci veľtrhu v hlavnom meste Slovenska. Kvet pochádza z monzúnových oblastí Ázie a jeho sýto fialové kalichy s melírovanou kresbou sú vhodné na gratulačné kytice.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Spolu 99 vystavovateľov a 64 predajcov zo Slovenska, ČR a Maďarska sa predstavuje na 23. kontraktačno-predajnom veľtrhu kvetov a záhradníckej techniky Flóra, ktorý dnes pre odborníkov a laickú verejnosť otvorili prvý raz vo Výstavnom a kongresovom centre Incheba v Bratislave. Usporiadateľom podujatia je firma Kulla, výzdoba interiérov, Záhradné centrum Bratislava.

SkryťVypnúť reklamu

Na ploche 5 500 štvorcových metrov (m2), čo je o 1 000 m2 viac ako vlani, účastníci sviatku pestovateľov a predavačov predovšetkým kvetín prezentujú klasickú tovarovú nomenklatúru, a to od rezaných kvetín, črepníkových rastlín cez okrasné dreviny, semená, dekoračný materiál až po drobnú mechanizáciu, záhradné krby a grily i zavlažovacie systémy. Medzi vystavovateľmi je i päť stredných škôl a jedna vysoká škola.

Na Flóre budú firmy v novej hale B ponúkať popri tovare i poradenské služby a odbornú literatúru. Na jej priľahlých plochách (4 000 m2) budú vystavovať a predávať svoje výpestky a výrobky súkromní podnikatelia so zameraním na pestovanie črepníkových rastlín a okrasných drevín s dôrazom na sadovnícky dizajn.

Súčasťou výstavy bola súťaž v aranžovaní a viazaní kvetov, ktorá sa konala v predvečer otvorenia v Kultúrnom stredisku na Vajnorskej ulici v Bratislave. Tento ročník s 18 súťažiacimi profesionálmi organizuje firma Kulla v spolupráci s Holandskou kvetinovou kanceláriou, ktorá spolu so záhradníckou firmou Virágpaletta (Maďarsko) venovala kvety pre súťažiacich. Počas 5 dní trvania výstavy budú vybraní vystavovatelia denne predvádzať aranžovanie kvetov na súkromné i spoločenské udalosti.

SkryťVypnúť reklamu

Odborná porota pred otvorením výstavy vyhodnotila expozície a udelila čestné uznania: Ministerstva životného prostredia SR firme OLO-Florea, Ministerstva kultúry SR SOUP Rakovice a Ministerstva pôdohospodárstva SR Strednej záhradníckej škole V Piešťanoch.

Vlani prešlo bránami Flóry približne 60 000 návštevníkov. Vzhľadom na to, že medziročne sa počet vystavujúcich a predávajúcich firiem zvýšil, riaditeľ veľtrhu Andrej Kulla predpokladá tohtoročnú návštevnosť okolo 70 000 osôb. Ako ďalej dodal, platnosť novej zmluvy, podpísanej medzi spoločnosťou Kulla a Incheba, je 11 rokov. Nové priestory Incheby po doterajších provizórnych na Zimnom štadióne i predtým v PKO už podľa riaditeľa spĺňajú všetky klimatické kritériá pre vystavovateľov kvetov. Sú preto dôležitým predpokladom úspešnosti výstavy.

SkryťVypnúť reklamu

* ku gl

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Cestovanie

Komerčné články

  1. Pracoval na konzervatívnych Filipínach. V rešpekte k inakosti nás predbehli
  2. Zaslúžený oddych. Luxus hotelov pre dospelých začína pokojom
  3. TV Markíza spustila prelomový digitálny projekt TN live
  4. Nenápadná, ale výnimočná: Slovenská tyčinka s rodinným príbehom
  5. Motorkári: Prečo si uzatvoriť havarijné poistenie motocykla?
  6. Odborník na reštaurovanie: Lacné úpravy ničia kamenné pamiatky
  7. EURO U21 2025: S kým, kde a kedy hráme zápasy?
  8. Digitálne platby a poistenie pre bezstarostnú dovolenku
  1. Zaslúžený oddych. Luxus hotelov pre dospelých začína pokojom
  2. TIPOS spustil novú kampaň
  3. TV Markíza spustila prelomový digitálny projekt TN live
  4. Až 37 % vodičov škodí motoru. Riešenie je prekvapivo ľahké
  5. S týmto smartfónom ti frajer na dovolenke urobí dokonalé fotky
  6. Nenápadná, ale výnimočná: Slovenská tyčinka s rodinným príbehom
  7. Motorkári: Prečo si uzatvoriť havarijné poistenie motocykla?
  8. Prvý vajcomat na Slovensku má najlacnejšie vajcia v Bratislave
  1. S. Moravčík: 30-dňová záruka vianočky? Ja by som ju nejedol 11 828
  2. Prvý vajcomat na Slovensku má najlacnejšie vajcia v Bratislave 6 998
  3. TV Markíza spustila prelomový digitálny projekt TN live 6 312
  4. Zaslúžený oddych. Luxus hotelov pre dospelých začína pokojom 5 546
  5. Až 37 % vodičov škodí motoru. Riešenie je prekvapivo ľahké 4 121
  6. Nenápadná, ale výnimočná: Slovenská tyčinka s rodinným príbehom 4 000
  7. EURO U21 2025: S kým, kde a kedy hráme zápasy? 3 721
  8. Z ruky do úst: Viete, koľko rodín nemá žiadnu finančnú rezervu? 3 436
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Irena Šimuneková: Čriepky z Bojníc
  2. Pavel Baláž: V Bologni si vykrútite krky - pri pohľadoch na vysoké veže
  3. Patrik Užák: Balada o Balatóne
  4. Ján Komrska: Mulhacén, Španielsko
  5. Peter Lacina: Toskánsko za humnami: Spring '25
  6. Ladislav Kucharik: Rio 01 - Holé zadky v meste hriechu, pod rukami Krista
  7. Soňa Fröhlichová: Bazilej (Basel, Bâle) je pozoruhodné mesto, žijúce kultúrou, športom a tradíciami
  8. Soňa Fröhlichová: Bazilejský karneval trvá 72 hodín
  1. Janka Bittó Cigániková: Šialený zákon na ochranu kňazov schválený. Od 1. júla ich musia pustiť všade - aj na gynekologické a detské oddelenia 49 918
  2. Dušan Koniar: Pokojne sa vzdám trinásteho dôchodku, ak 36 380
  3. Ivan Čáni: Ak rozbijem okno na Súmračnej, budem pre súdruha Blahu tiež „hrdý Slovák a hrdina“? 17 262
  4. Ivan Čáni: Blaha a mladý Kaliňák rýpu do Volkswagenu. 13 275
  5. Jozef Varga: Dokedy budú dôchodcov kupovať za 13.dôchodok ? ... aj naši mladí sa k tomu vyjadrite, vy ste naša budúcnosť. 11 719
  6. Post Bellum SK: „Nech mi netvrdia, že prebudujú svet, tí, čo rozvrátili všetko, čo sa dalo,“ nestihol zaspievať Ivan Hoffman 11 035
  7. Věra Tepličková: Kňazi pri pôrode? 10 158
  8. Rastislav Puchala: Ficina ďalej krája salámu 8 214
  1. Marian Nanias: Jadrová energia EÚ - konečne zdravý rozum na obzore.
  2. Marian Nanias: Izrael-Irán-Dnes. Kde a Prečo....
  3. Marcel Rebro: Narodil sa v Gruzínsku, položil život za Ukrajinu
  4. Radko Mačuha: Blahova lampáreň.
  5. Věra Tepličková: Utečú, zamrznú alebo zaútočia?
  6. Marcel Rebro: Taxík do zóny smrti
  7. Radko Mačuha: Alojz Hlina má niečo čo Fico nikdy nebude mať.
  8. Post Bellum SK: „Nech mi netvrdia, že prebudujú svet, tí, čo rozvrátili všetko, čo sa dalo,“ nestihol zaspievať Ivan Hoffman
SkryťZatvoriť reklamu