SME
Pondelok, 25. september, 2023 | Meniny má Vladislav

Budúci rok začnú v Trenčíne stavať druhý cestný most

TRENČÍN 27. novembra (SITA) – Výstavba druhého cestného mosta v Trenčíne sa začne v roku 2007 s predpokladaným ukončením najneskôr v roku 2010, náklady si vyžiadajú 1,5 miliardy korún. Agentúru SITA o ...

TRENČÍN 27. novembra (SITA) – Výstavba druhého cestného mosta v Trenčíne sa začne v roku 2007 s predpokladaným ukončením najneskôr v roku 2010, náklady si vyžiadajú 1,5 miliardy korún. Agentúru SITA o tom informoval trenčiansky primátor Branislav Celler. Podľa jeho slov na základe rozhodnutia Ministerstva dopravy pôšt a telekomunikácií (MDPT) SR bude investorom stavby Slovenská správa ciest (SSC), ktorá má túto stavbu v pláne investícii. „Máme stanovisko ministra Ľubomíra Vážneho o pokračovaní prác smerujúcich k realizácii mosta v uvádzaných termínoch,“ uviedol Celler.

SkryťVypnúť reklamu

Jediný cestný most cez rieku Váh v Trenčíne kapacitne nestačí, je už v rokoch, keď by mal prejsť generálnou rekonštrukciou a doprava je pri dopravnej nehode na hlavnom ťahu cez mesto ľahko zraniteľná. Podľa Cellera je na druhý most vydané právoplatné územné rozhodnutie, je vypracovaná dokumentácia pre stavebné povolenie, dokumentácia pre štátnu expertízu a dokumentácia pre ponuku, podľa ktorej sa robí verejná súťaž na dodávateľa stavby.

Most bude nadväzovať na diaľničný privádzač, situovaný približne dva kilometre južne od už stojaceho mosta. Začiatok trasy je na konci diaľničného privádzača za križovatkou s cestou 1/61 Za Mostami. Trasa pokračuje priemyselnými areálmi v mestskej časti Zámostie k Biskupickému kanálu a k Váhu, ktorý križuje pod haťou Trenčianske Biskupice. Za riekou Váh trasa obchvatu križuje Biskupickú ulicu, vedie pozdĺž areálu Leteckých opravovní Trenčín a križuje Legionársku ul., železničnú trať Trenčín -Topoľčany a cestu II/507, kde sa končí pri čerpacej stanici. Celková dĺžka trasy je 2,4 kilometra.

SkryťVypnúť reklamu

Druhý cestný most je zároveň prvou etapou výstavby Juhovýchodného obchvatu mesta, ktorý bude ďalej viesť pod sídliskom Juh, poza lesopark Brezina cez alebo popri muničnom sklade a s vyústením v mestskej časti Kubra, kde sa pripojí na cestu I/61. „V roku 2007 bude vypracovaný projekt pre územné rozhodnutie s definitívnym určením polohy cesty voči muničnému skladu. Koncom roku 2007 alebo začiatkom roku 2008 by malo byť Územné rozhodnutie a potom by sa mala vypracovať dokumentácia pre stavebné povolenie. Investorom tejto etapy by mal byť na základe rokovaní Trenčiansky samosprávny kraj (TNSK), pretože to bude cesta II. kategórie, ktorá bude v jeho správe a na ktorú bude môcť TNSK žiadať peniaze z EÚ.


SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Cestovanie

Komerčné články

  1. Také veľké kníhkupectvo ako na Obchodnej už neotvoríme
  2. Potrebujeme sa zbaviť nálepky montážnej dielne
  3. Na nechránenom školskom dvore namerali v lete až 60 stupňov
  4. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy?
  5. Via Pribina spúšťa súťaž INOVÁTOR1
  6. Zamestnanci Mecomu súťažili na športových dňoch
  7. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka
  8. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát
  1. Potrebujeme sa zbaviť nálepky montážnej dielne
  2. Zamestnanci Mecomu súťažili na športových dňoch
  3. Kaufland v Detve otvorí novú predajňu, čo v nej zákazníkov čaká?
  4. Via Pribina spúšťa súťaž INOVÁTOR1
  5. Príprava do školy nemusí byť nuda, HOME ju premení na zábavu
  6. Na nechránenom školskom dvore namerali v lete až 60 stupňov
  7. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát
  8. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka
  1. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 15 487
  2. Hladinka smeruje do Košíc! 7 024
  3. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty 6 827
  4. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom 5 083
  5. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz 3 969
  6. 50-tisíc dovolenkárov si kúpilo zájazd cez SME 2 171
  7. Oblačno, miestami roboti. Ďalší diel pútavého sci-fi komiksu 2 006
  8. Septembrové číslo krížovkárskeho magazínu Lišiak v denníku SME 1 990
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

  1. Blanka Ulaherová: V Madride, tri minúty od Guerniky
  2. Matej Peluha: Podporuje svoje dieťa aby bol samovražedný atentátnik. Ako sme si sadli s Talibanom na čaj.
  3. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými kalváriami - Klin (III)
  4. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými kalváriami - Malé Zlievce
  5. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými kalváriami: Čakanovce - Galamba
  6. Andrej Šverha: Rakúske Alpy, láska na prvý pohľad
  7. Dušan Király: Saigon s deravou topánkou
  8. Martin Majzlan: Nepál – kráľovstvo bohov
  1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 64 328
  2. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 35 872
  3. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 30 343
  4. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 30 044
  5. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 29 904
  6. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 12 475
  7. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 10 063
  8. Ladislav Matejka: Ako Slovensko vyhralo Volvo (skutočný príbeh) 7 444
  1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
  4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
  5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
  6. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
  7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
  8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
SkryťZatvoriť reklamu