eľa Seagle Jet Petra Hanáka určený špičkovým manažérom, podnikateľom či vládnym politikom. Seagle Jetu neprišiel konkurovať nízkonákladovým prepravcom, ako je Ryanair a SkyEurope. „V budúcnosti sa nechceme priblížiť k ich službám, ktoré sú spojené s častými meškaniami letov a dlhým čakaním. Poskytneme pohodlie a rýchlosť prepravy,“ povedal Hanák.
Ako sa vstup nového hráča odrazí na domácom trhu leteckej prepravy, podľa marketingového riaditeľa Ryaniaru pre strednú Európu Tomasza Kulakowského závisí od toho, akú ponuku destinácií nová letecká spoločnosť prinesie. „Sám som na ich ponuku zvedavý. Myslím si však, že žiadny konkurenčný boj nenastane.“
Seagle Jet za konkurenciu nepovažuje ani šéf SkyEurope Christian Mandl. „Je to iný druh biznisu pre užší okruh zákazníkov. My máme kapacitné Boeingy.“
Aj keď Seagle Jet plánuje k dvom prúdovým lietadlám postupne prikúpiť stroj s kapacitou do 15 miest, v porovnaní s nízkonákladovými spoločnosťami dosiahne len zlomok ich obratu. „Aby bol biznis s prepravou V.I.P klientov rentabilný, potrebujeme podľa našich odhadov na budúci rok na každom stroji nalietať asi 300 hodín,“ povedal Hanák. Neplatí sa totiž za letenky, ale za objednané lietadlo. Viacerí náročnejší cestujúci zo Slovenska už podľa Hanáka prejavili záujem cestovať súkromným minilietadlom, svoj podnikateľský plán by tak mal Seagle Jet na budúci rok splniť.
Letecká preprava spičkových manažérov a podnikateľov má podľa Kulakowského na Slovensku veľký potenciál na rozvoj, do tejto skupiný patrí asi 30 percent ľudí, ktorí Ryanairom priletia do Bratislavy. „Treba si však uvedomiť, že aj slovenskí biznismeni podľa možností uprednostnia čo najnižšie ceny leteniek.“
Lietanie so Seagle Jetom si bežný človek asi nebude môcť dovoliť. Podľa Hanáka by však exkluzívne lety mali byť v porovnaní so zahraničím lacnejšie, pretože doteraz si ich tí bohatší objednávali z Viedne, Salzburgu či z Prahy, a to ich predražilo.
Či budú aj naši členovia vlády využívať súkromné aerotaxi, Úrad vlády nepotvrdil ani nevyvrátil. Seagle Jet však má záujem poskytovať svoje luxusné služby aj slovenskej vláde. Hanák však o konkrétnych ponukách zatiaľ nevie. Predseda vlády a delegácie politickej špičky v súčasnosti okrem vládnych špeciálov využívajú aj klasické komerčné linky. Úrad vlády má takisto uzatvorenú zmluvu so spoločnosťou ITC Travel, ktorá podľa potreby pre predsedu vlády zabezpečuje cenovo najvýhodnejšie letenky od rôznych leteckých spoločností.
Spločnosť Seagle Jet vznikla rozšírením licencovaného Slovenského leteckého prepravcu Seagle Air, ktorý sa u nás desať rokov zaoberá charterovými letmi, nákladnou leteckou dopravou, školeniami pilotov a údržbou lietadiel.