Tatrách, nie je problém. "Lenže platí to teraz a možno ešte dva týždne. Do konca októbra sa ponuka veľmi stenčí, začiatkom novembra už bude situácia iná. Október je vždy čas, keď sa objednáva Silvester," hovorí. V hoteloch je podľa neho horšia situácia, lebo veľa hotelových pobytov sa predáva do zahraničia.
Podľa Hasalu si asi desať až dvadsať percent ľudí objednalo silvestrovské pobyty už dávno, ďalších desať až dvadsať percent v septembri.
Najdrahší termín na dovolenku na Slovensku je práve Silvester. "To isté platí aj v iných krajinách. Je to jediný týždeň v roku, keď je absolútna prevaha dopytu nad ponukou. Vtedy by sa predalo aj dvakrát viac. Majitelia zariadení zdvíhajú ceny, lebo si to môžu dovoliť, a je jedno, či ide o hotel, alebo horskú chatu," hovorí Hasala. Silvester na horách je oproti rovnakej lyžovačke o dva týždne neskôr o tridsať až štyridsať percent drahší.
Kde chodia silvestrovať Slováci? "Predovšetkým do lyžovačkových lokalít. Spájajú tak dve veci - Silvester a lyže. Platí, že pri svahoch s lepšími lyžiarskymi podmienkami majú hotely vyššie ceny, ale aj väčšiu šancu na obsadenie."
Na Silvestra však cestovky dokážu predať aj nelyžiarske lokality, čo napríklad neplatí pre jarné prázdniny. "Ale prvé sa objednávajú aj predajú pobyty v lyžiarskych lokalitách. Nielen Vysoké Tatry, ale aj Veľká Rača, Vrátna dolina a ďalšie," hovorí Hasala.
Silvester je podľa neho charakteristický tým, že na pobyty chodia skupiny, veľmi často niekoľko rodín spolu.