SME
Nedeľa, 24. október, 2021 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
- RECENZIA HOTELA -

TUNISKO, Riadh Palms Hotel **** (Sousse)

Od ubytovania v štvorhviezdičkom hoteli očakávate primeraný luxus a služby. Áno, malo by to tak byť. Tak v tomto hoteli ste na omyle a sen o bezstresovej dovolenke je len vaše zbožné želanie.

Od ubytovania v štvorhviezdičkom hoteli očakávate primeraný luxus a služby. Áno, malo by to tak tak. Tak v tomto hoteli ste na omyle a sen o bezstresovej dovolenke je len vaše zbožné želanie. 

Ubytovanie:
Na recepcii hotela vyplníte potrebné tlačivo a hneď sa vás s milým úsmevom opýtajú z ktorej krajiny pochádzate. Podľa toho asi vedia akú vám dajú izbu. Neskôr po debatách s inými Slovákmi a Čechmi sme mali pocit, že našim končinám dávajú horšie izby ako turistom, ktorí majú tých euro financií podstatne viac. Slovák má výhľad to ulice, ale taký Nemec na more. Pri výmene peňazí pri recepcii na tuniské dináre (1 DT = cca 23 Sk) neskôr zistíte na vystavenom doklade, že máte jemne pozmenené meno alebo národnosť. Aj napriek stálemu papierovaniu majú v tom riadny chaos. Po bližšom skúmaní po izbe narazíte na nie celkom čisté steny a podlahy. Nábytok je zachovalý a potrebuje vyčistiť, pretrieť a opraviť. Trezor na izbe síce je (odporúča sa do neho uložiť cestovné doklady, letenky, cennosti a hotovosť), ale kľúč od neho vám dajú len na recepcií za vratnú zálohu 20 DT. Navyše pokiaľ bývate v rodinnom apartmáne a ste tam ubytovaní napríklad traja, kľúč od izby je len jeden. Veľmi nepraktické a obmedzujúce ak svetlo a klimatizácia potrebuje pre svoje fungovanie mať zasunutý kľúč v "izbovej zásuvke". Televízna zábava sa orientuje len v pár tv programov väčšinou v nemčine a angličtine. Perličkou bol kanál tuniských telenoviel na spôsob Jednoduchej Márie.      

Skryť Vypnúť reklamu
Kuchyňa:
Celkom príjemne prekvapila. Jedlo sa podáva / raňajky 06:00 - 09:30 / obed 12:30 - 15:00 / večera 19:00 - 21:00 hod vo forme švédskych stolov. Priemerný európsky jazýček si mal na čom pochutnať. Raňajky: čerstvé a chrumkavé francúzske bagety išli na dračku, chutné džemy, syry, saláma ale aj praženica a miniklobásky vedeli príjemne navnadiť. Obed a večera: krémové polievky, cestoviny, mäso, ryby, ryža, zemiaky, zelenina, zeleninové šaláty - všetko pripravené na rôzne spôsoby. Sporadicky sa objavila aj pizza a hranolky. Stále bola hojnosť ovocia a zeleniny. Počas jedál sa podávalo miestne pivo (nič moc) a víno (biele, červené aj ružové - všetky veľmi lahodné) a nealko. Kto si chcel zamlsať, mal k dispozícii široký výber zákuskov, koláčikov, pudingu a zmrzliny.  Kto mal chuť na šťavu z čerstvého ovocia alebo teplé palacinky, ten si ich mohol v rámci olovrantu zobrať pri bazéne.

Skryť Vypnúť reklamu

Zábava a relax:
Hotel: V podaní nie moc šikovných a ešte menej zábavných animátorov si precvičíte svoje dovolenkové telíčko na tancovaní alebo vodnom aerobicu. Každý večer je pripravená tématická šou (mix, folklór a brušná tanečnica, tance pre seniorov a lá repete, scénky a skeče ...). Asi najväčší úspech mala šou externého fakíra   a jeho bodno-rezno-skleneno-hado-opico vystúpenie. Kto dáva prednosť európskej zábave, na toho čaká diskotéka, maurská kaviareň, English Pub a Bar American. Alebo sa môžete nechať len premasírovať u hotelového maséra.

Pláž: okrem samotného slnenia a kúpania sa dalo zrelaxovať aj na nemotorizovaných vodných športoch zdarma. Pláž vedľajšieho hotela ponúkala platený vodný skúter, vodný banán, plachtenie s padákom nad plážou a motorový čln. Po pláži neustále lovili "marketingový manageri" ponúkajúci ťaviu karavánu, pirátsku loď a padákové radovánky pre akčných turistov. K miestnemu folklóru patria aj doterní predavači všeličoho a to za veľmi dobrú cenu, lebo ste ich zrazu veľmi dobrý kamarát. Čo sa týka plážových športov je tu akurát volejbal.

Skryť Vypnúť reklamu
Okolie hotela:
Asi všetci najskôr zamierania do bezprostredného okolia hotela na prvé spoznávacie prechádzky. Na každom kroku nájdete obchody s viac či menej užitočným tovarom a suvernírmi. Ísť do centra alebo mediny (staré mesto) a obzrieť si miestny kolorit má svoje čaro. Oplatí sa ale podvečer si zastaviť ťuk-ťuk, alebo turistický vláčik či taxík a nechať sa za pár dinárov odviezť do prístavu Port El Kantaoui . Večerná atmosféra prístavu za to určite stojí. Kto chce ísť ďalej  - môže sa poprechádzať aj po blízkych mestách Monastir, Mahdia, El Jem, Kairouan a Enfida.


Atrakcie a výlety:
Leňošenie na pláži vás prestane baviť po cca 3 dňoch, ale čo ďalej? Delegátka CK vám ponúkne zo slušnej ponuky výletov. Napríklad 2 dňový výlet na Saharu (187 DT), 1 denný výlet do Tunisu - Kartago   (65 DT), 1 denný výlet do El Jem - Kairouan (60 DT), 1/2 dennú Pirátsku loď (35 DT), 1 denný výlet na ostrov Kuriat (55 DT), večerný výlet na tuniský folklór (40 DT) alebo 1/2 denné výlety do Figuria Parku (35 DT) a na ťaviu karavánu (30 DT)  
* Poznámka: 1 DT = cca 23 SK. Cena výletu je uvedená na 1 osobu.

Skryť Vypnúť reklamu


Klady a zápory hotela:
- personál (popísané v samostatnej kapitole)
- stašie izby: čmuhy na stenách, zle upevnené držiaky na uteráky a toaletný papier, vyhorené žiarovky alebo nefungujúce osvetlenie
- novšie izby: zlá klimatizácia, niektoré ešte nie celkom dokončené a už v nich ubytuvávajú hostí
- chýbajú sietky proti hmyzu, po izbe sem tam prebehne veľký mravec alebo šváb
- bežne nefunguje dostočne klimatizácia
- izby orientované do ulice sú veľmi hlučné
- pomalé a preplnené výťahy
- zúfalé spoločné hotelové toalety (často chýba toaletný papier, zápach, špina)   
- ak chcete ráno na pláži slnečník treba vstať a ísť si ho obsadiť najneskôr o 5:45 hod :(
- špinavá hotelová pláž s nedostatočným udržiavaním (fľaše, papieriky, špaky, sporadicky rozbité sklo)
- sledovanie večerného programu kazí zápach žumpy a splaškov
- väčšinou zatvorená posilovňa
- večný problém s malými lyžičkami a pohármi v jedálni a baroch 

Skryť Vypnúť reklamu

+ chutná kuchyňa
+ príjemná hotelová záhrada s plynulým prechodom do pláže
+ bar a reštaurácia pri bazénoch s možnosťou obedu vonku 
+ ak máte all inclusive, nehrozí vám, že nebudete mať čo jesť a piť počas celého dňa
+ vhodná poloha hotela
+ bezbariérový prístup


Personál:
Tak ten je tu samostatná kapitola. Začíname na recepcii, kde je všetko pre nich "no problem" a všetko je "ok". Na prvý krát ste radi, že sa veci pohnú, ale omyl. Sťažnosť si vypočujú, ale do jej riešenia sa nehrnú. Medzi izbami a hosťami majú úplný chaos. Pokiaľ si chcete zmeniť pri recepcii peniaze, musíte prísť iba v čase presne na to vyhradenom. Je jedno, že pracovník tam už sedí a rozpráva sa s kolegom - vás nechá s anglickým kľudom stáť nad ním aj 10 minút bez povšimnutia. Pikolíci boli v poriadku, len sem tam niekde zablúdia. Upratovačky pracujú podľa toho ako sa vyspia a či im dávate pravidelne bakšiš. Ak dávate stále (stačí max. 1 USD, 1 EURO alebo 1 DT), máte pekne čisto a aj povysávané. Ak sporadicky, uprace vám izbu za 5 minút. Síce vám pekne do tvaru mušle uloží pyžamo, ale nechá po sebe špinavú dlážku alebo sú na nej kaluže vody, ale uteráky automaticky nevymenia a o vysavání sa vám môže akurát snívať počas horúcej noci bez klimatizácie. Čo sa týka údržbárov, tak títo majstri sú na zaplakanie. Na jeden tečúci záchod sa ich vystriedalo na našej izbe 6! a nič sa nezmenilo, voda si tiekla ďalej. Na iným izbách to vraj bolo podobné s inými závadami. Kuchári chodili v nie celkom čistom oblečení. Pokiaľ sú tak v kuchyni, kde ich nevidíte - je vám to jedno. Ale keď vám mladá slečna pripravuje palacinky v minimálne týždeň nevypratej a uchytanej zástere, to dojem pri čakaní trochu pokazí. Barmani boli dosť leniví a na ženy miestami až arogantní. Napríklad pripraviť jedno kapučíno dosť hlasno po arabsky ofrflali. Čašníci boli aj dobrí aj zlí, tu to bolo individuálne. Jeden sa trhal aby vám maximálne ulahodil, druhý ignoroval aj odnesenie tanierov. Popolník a zubné špáratká neboli automaticky na stole. Manager jedálne mal úplny chaos so zasadacím poriadkom nakoľko na raňajky a obedy ste si mohli sadnúť ľubovolne, ale na večeru bol presne vyhradený stôl. Niekoľko hostí sa sťahovalo po jedálni aj 2-3 krát počas pobytu. Animátori boli asi najzúfalejšia časť personálu. Miestami sme mali pocit, že sa majú za úlohu zabávať len navzájom. Nedodržiavali časy a dĺžky jednotlivých programov.     
 

Skryť Vypnúť reklamu

Záverečný verdikt:
Hotel je vhodný skôr pre nenáročných a tolerantných klientov. Svojimi službami, profesionalitou personálu a podmienkami ubytovania si určite 4 hviezdičky nezaslúži ani omylom. S kľudným srdcom by som im aspoň dve hviezdičky zobral. Pokiaľ vyžadujete to, za čo ste si zaplatili, voľte radšej iný hotel v blízkom okolí.    

Spievodkyniam CK Kartágo Tours patrí veľké poďakovanie za profesionalitu.


Text a foto: myshoun


Fotogalérie:

Tunisko - pohľadnice 
- Kartago - Antoniove kupele
- Port El Kantaoui
- Fakír šou

- Sidi Bou Said
- Sousse
- Tunis

 

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Cestovanie

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 2. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 3. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 4. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 5. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 6. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 7. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 8. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 9. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 10. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 3. Zánovné vozidlá na slovenskom trhu za rok zdraželi až o 15 %
 4. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 5. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 6. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 7. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 8. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 9. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 10. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 1. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 970
 2. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 7 879
 3. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 306
 4. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 4 757
 5. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 617
 6. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 3 538
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 307
 8. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 792
 9. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 2 664
 10. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor 2 505
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Pavel Dvořák: Instantná polievka ako SYMBOL LUXUSU?
 2. Irena Šimuneková: Túlačky okolo Štrbských plies
 3. Peter Krivda Soliwarski: Túlačky LXXXVIII - Zámok Plumlov /CZ/
 4. Pavel Dvořák: Život na Slovensku očami Číňanov
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 18. - Preteky v lokalizácii južného pólu 1/2 - Dumont d'Urville
 6. Pavel Dvořák: Sú Číňania šťastnejší?
 7. Vladimír Benčík: Vietnam – viete že sa na vietnamskom trhu dá kúpiť láska i šťastie?
 8. Pavel Dvořák: Ako ma zmenilo desať rokov v Číne
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 602
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 16 356
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 11 550
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 768
 5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 6 219
 6. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 5 800
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 038
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 748
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Zatvoriť reklamu