SME
Nedeľa, 28. máj, 2023 | Meniny má Viliam

Sledované cesty a horské priechody sú zjazdné

BRATISLAVA 7. marca (SITA) - Všetky sledované cesty a diaľničné úseky na území Slovenska sú zjazdné. Povrch diaľničných úsekov je suchý. Povrch ciest I., II. a III. triedy na území Slovenska je suchý, iba v okresoch Banská Bystrica, Dolný Kubín a Martin m

iestami vlhký. Povrch komunikácií na území Bratislavy je vlhký. Zvyšky zľadovateného snehu v hrúbke do 3 cm sa nachádzajú miestami na cestách v oblastiach - Kokava nad Rimavicou, Liptovský Hrádok, Tatranská Štrba, Dobšiná-Ľadová a Polomka.

V okrese Banská Bystrica v horských oblastiach dochádza hlavne v miestach jednostranného priečneho sklonu vozovky (zákruty) k natekaniu vody z topiaceho sa snehu na povrch vozovky. Pri poklese ranných teplôt sa môže v uvedených oblastiach tvoriť na vozovkách námraza, prípadne poľadovica.

Horské priechody sú zjazdné, vrstva utlačeného až zľadovateného snehu v hrúbke do 4 cm je na horských priechodoch I/67 Vernár, I/67 Dobšiná, II/584 Jasná, II/533 Hnilec a II/529 Hriňová. Horské priechody II/584 Huty, I/59 Donovaly a II/577 Šturec majú povrch vozoviek vlhký. Ostatné sledované horské priechody sú suché.

Na horských priechodoch Donovaly a Šturec naďalej pretrváva nebezpečenstvo padania skál z priľahlých svahov na vozovku, čo si vyžaduje zvýšenú opatrnosť pri jazde!

Na cestách s vlhkým až mokrým povrchom, popri vodných tokoch a na mostných objektoch sa môže najmä v horských oblastiach pri poklese ranných teplôt vytvárať námraza prípadne poľadovica. V týchto oblastiach SSC žiada vodičov o zvýšenú opatrnosť pri jazde motorových vozidiel.



Hraničný priechod Moravský Svätý Ján - Hohenau je od stredy 6. marca od 6:00 otvorený.



Na ceste I/ 59 v okrese Dolný Kubín došlo v km 74 vplyvom dažďa k zosuvu krajnice. Uvedený úsek je označený dopravnými značkami . SSC upozorňuje vodičov kamiónov a nákladných vozidiel o zvýšenú opatrnosť pri prejazde týmto úsekom.

Na ceste III/51015 v úseku Hronovce - Malé Ludince v okrese Levice, bol porušený pilier mosta cez rieku Hron. Z tohto dôvodu je cesta v tomto úseku uzavretá až do odvolania. Obchádzková trasa vedie po ceste č. III/51033 Želiezovce - Sikenica a ceste č. III/5101 Sikenica - Malé Ludince.

Nad obcou Lysá p. Makytou smerom na hraničný priechod na Moravu, vplyvom zosuvu cesty je cesta I/49 je prejazdná v oboch jazdných pruhoch. Zo strany vodičov je však potrebné dodržiavať dopravné značenie, najmä obmedzenie rýchlosti. SSC odporúča vodičom kamiónovej dopravy, aby použili pri ceste do Čiech iný hraničný priechod.



es;fa

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Cestovanie

Inzercia - Tlačové správy

  1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
  2. Miro Šatan: Nechajme deti robiť viacero športov
  3. Slováci pomáhajú s digitalizáciou školstva doma aj v zahraničí
  4. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“
  5. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné
  6. Plánujete si dokonalú rodinnú dovolenku?
  7. Martin Cígler zo Seyforu: Rast IT sektora predbieha počet odborn
  8. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami
  1. Na trhu jazdeniek pribudli kabriolety
  2. Slováci pomáhajú s digitalizáciou školstva doma aj v zahraničí
  3. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné
  4. Päť rád, ako si po vysokej škole nájsť vysnívanú prácu
  5. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“
  6. Miro Šatan: Nechajme deti robiť viacero športov
  7. 7 dôvodov, že investícia do bezpečnostných dverí sa vypláca
  8. Dualisti o praxi: Sme súčasťou všetkých procesov
  1. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko 9 623
  2. Existuje viac spôsobov, ako znížiť mesačnú splátku na hypotéke 8 107
  3. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 6 862
  4. Ďurákovci a ich biznis: Z malého e-shopu k státisícovým tržbám 5 386
  5. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami 5 068
  6. Čeľustní ortopédi bijú na poplach: Pacienti potrebujú ochranu 4 811
  7. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 4 576
  8. Tipy na výlety po letnom Rakúsku 2 454
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

  1. Dušan Király: Saigon s deravou topánkou
  2. Martin Majzlan: Nepál – kráľovstvo bohov
  3. Ľuboš Vodička: Kostoly za hradbami: Dlhá
  4. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Vasiľov
  5. Vladimír Benčík: Rím - Tajomstvá Vatikánskych múzeí (1. časť)
  6. Alena Miklošová: Road Trip: Z Miami na Key West
  7. Iveta Bakitová: Laponsko - výlet za polárnou žiarou
  8. Ľuboš Vodička: Slovenské hrady: Čachtice
  1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 106 560
  2. Ján Šeďo: Mrak skazy úraduje aj na severozápade Slovenska a keby len tam... 51 582
  3. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 37 487
  4. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 32 918
  5. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 211
  6. Ľudmila Križanovská: Zase ste nič nepochopili, pán Fico 14 841
  7. Ján Bilohuščin: Rádioaktívny mrak konšpirátorov – pohľad jadrového chemika 7 456
  8. Miroslav Kocúr: Kočner a zahmlievanie okolo skutku, ktorý sa stal 7 327
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
  3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
  4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
  5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
  6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
  7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
  8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťZatvoriť reklamu