Do Kuej-linu sa najlepšie dostanete z Hongkongu, cez pohraničné mesto Šenzen a ďalej cez Guang-žou. Guang-žou je niekoľkomiliónové, veľmi drsné mesto, kde nestretnete takmer žiadnych turistov. Je to jedna z najchudobnejších čínskych oblastí. Autobus, ktorí ide z Guang-žou do Kuej-linu stojí 150 Y, cesta trvá osem hodín. Autobus prechádza aj dedinou Jang-šuo. Čiže máte na výber, buď sa ubytujete priamo v Jang-šuo alebo pôjdete až do Kuej-linu (asi 1 hodinu ďalej) a odtiaľ sa tam neskôr vrátite (minibusom za 5 jüanov).
Ubytovanie v Kuej-line má viaceré výhody. Kuej-lin je predsa len väčšie mesto, takže si tam môžete vopred zabezpečiť vlakové lístky na ďalšiu cestu alebo podnikať odtiaľ iné výlety, napr. na najznámejšie ryžové terasy Longji Titian alebo do Red Cave.
Kuej-lin je síce väčší ako Jang-šuo, ale napríklad internet café (v Číne sa stretnete skôr snázvom Computer bars) tu nenájdete. Internet je však v Číne celkom lacný – asi 40 Sk na hodinu.
S ubytovaním v hoteloch nie sú problémy ani v Kuej-line, ani v Jang-šuo. Nedávajte viac ako 150–200 Sk za noc a osobu v izbe aj s toaletou. Stanovanie priamo vo vrchoch je síce zakázané, ale nikto nebude za vami liezť do vysokých hôr, aby vás na to upozornil.