Muži a ženy, mladí aj starí vychádzajú do ulíc s košíkmi, podnosmi a misami, naloženými tradičnými dobrotami, ktoré sa v židovských domácnostiach pripravujú práve na tento sviatok. Tieto dary sú určené pre tých, ktorí majú "hlbšie do vrecka".
Poslovia s purimovými darmi (Mišloah Manot), prikrytými úhľadnými vyšívanými dečkami, vychádzajú do ulíc oblečení v pestrých kostýmoch, čo dodáva celému sviatku veselosť a pestrosť. Navzájom sa obdarúvajú rodiny, susedia a symbolicky aj žiaci a študenti v školách.
V Jeruzaleme napríklad zasnúbené dievčatá na Purim posielajú budúcim manželom obrovské a luxusné Mišloah Manot: prepychovo naaranžované misy, bohato naložené sladkosťami a inými maškrtami.
Purim, ktorý sa začal v noci nadnes, je nesporne najduchovnejším židovským sviatkom, ktorý sa pravdepodobne aj najľahšie oslavuje. Je to čas, keď sa židovská komunita v karnevalovej nálade oddáva veselým zábavám a hrám, čítaniu paródií na náboženské texty a samopašnej nálade.
Purim sa oslavuje na pamiatku záchrany perzských Židov z moci zlého Hamana, prostredníctvom Mordechaja a jeho krásnej netere Ester. Preto sa v synagógach v tento deň predčítajú pasáže z knihy Ester. Iba na Purim môžu židovské deti v synagógach vyrušovať, poštuchávať sa a neviazane sa baviť.
12 al pel