SME
Streda, 7. jún, 2023 | Meniny má Róbert

Do Grécka bez detí? Objavte skvosty medzi hotelmi pre dospelých

Zaslúžite si bezstarostný relax a čas na dlho odkladané plány.

TUI BLUE Caravel 5*, Zakynthos (Zdroj: dovolenka.sme.sk)

Rozmanité Grécko je každoročne medzi top destináciami, ktoré zvádzajú súboj o priazeň Slovákov túžiacich po dovolenke. Typické čaro pevninskej časti i gréckych ostrovov sa dá objavovať aj pri opakovaných návštevách. Hoci mnohé grécke hotely a rezorty upriamili svoju pozornosť na rodiny s deťmi, v krajine za posledné roky vzniklo niekoľko zaujímavých adult only rezortov, ktoré ponúkajú nerušený oddych osamote, vo dvojici či v skupine priateľov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Okrem nekonečných pláží, pokojného mora, zážitkov i unikátov, ktorými sa preslávili grécke letoviská i ostrovy, vytvárajú priestor pre vzácny čas venovaný absolútnemu relaxu bez neustáleho dohľadu na deti.

Vybrali sme niekoľko hotelov s prostredím i službami prispôsobenými potrebám dospelých, kde môžete na niekoľko dní vykročiť z každodennej záplavy povinností.

TUI BLUE Lagoon Palace 5*, Chalkidiki

Blue Lagoon Palace na polostrove Chalkidiki bol postavený v roku 2018. Dodržiava vysoké štandardy kvality a za svoj prístup šetrný k životnému prostrediu získal niekoľko ocenení.

Vybavenie hotela je špeciálne navrhnuté pre páry s romantickými zákutiami v obklopení podmanivou krásou gréckej prírody. Okrem 92 izieb má rezort aj 12 suít s vyhrievaným súkromným bazénom. Päťhviezdičková prvotriedna pohostinnosť uspokojí aj tie najvyššie nároky hostí túžiacich po oddychu.

Domes Noruz Chania 5*, Kréta

Štýlový Domes Noruz s výnimočnou architektúrou získal niekoľko ocenení za interiérový dizajn, napríklad cenu AHEAD Design, ale i ocenenie World Travel Awards 2022 ako najlepší hotel na medové týždne.

Elegantné izby s minimalistickými tónmi sú starostlivo navrhnuté, aby poskytli súkromie a vytúžený pokoj. Oceňovaný butikový rezort je nielen estetickou pastvou, ale vďaka svojej polohe v blízkosti mesta Chania i skvelým východiskovým bodom pre sériu výletov za okolitými pamiatkami.

Kakkos Beach 5*, Kréta

Menší butikový hotel v malebnej prímorskej dedinke Koutsounari leží v miernom svahu, do ktorého sú vsadené jeho budovy obklopené rozľahlou záhradou. Odkaz prírody sa prejavil aj v interiérových materiáloch. Dominuje prírodné drevo a kameň. Atmosféru dokresľuje umiestnenie hotela v malej zátoke s kamienkovou plážou a tyrkysovou vodou.

TUI BLUE Atlantica Imperial Resort 5*, Rhodos

Rezort Atlantica Imperial leží v zálive Kolymbia s horou Tsambika za chrbtom. Autentické Grécko zosobňuje malý rybársky prístav hneď vedľa hotela. Pár krokov od hotela si užijete slnko na piesočnato-kamienkovej pláži Kolymbia, ktorá je za čistotu ocenená Modrou vlajkou.

Aj na ostrove, kde ruch neutícha, môžete sa vybrať spoznávať pamiatky, sa dá nájsť pokojné miesto pre nerušený oddých.

TUI BLUE Palazzo del Mare 5*, Kos

Hotel v malej dedine Marmari na severozápade ostrova Kos pôvodne poskytoval služby všetkým klientom, no v roku 2016 zaviedol koncept adults only. V rokoch 2020 a 2021 prešiel zásadnejšou modernizáciou, aby svojim hosťom priniesol ešte viac pohodlia a špičkovej starostlivosti.

Rozhľahlému areálu rezortu dominuje centrálny vonkajší bazén, okolo ktorého sú sústredené všetky budovy. Okrem klasických izieb sú v hoteli k dispozícii aj suity so súkromným bazénom, reštaurácie s gréckymi chuťami i wellness a spa s relaxačnými procedúrami.

La Mer Deluxe Hotel & Spa 5*, Santorini

Santorini je priam nasiaknuté romantikou. Novopostavený rezort La Mer Deluxe Hotel & Spa svojim vybavením a eleganciou zážitok z dovolenky ešte vyšperkuje. Jeho architektúra spája tradičné kykladské prvky s modernými interiérovými trendmi. Jednotlivé časti hotela sú usporiadané okolo trojice bazénov. Stačí pár krokov a ocitnete sa na obľúbenej čiernej pláži Kamari.

Pietra E Mare 4*, Mykonos

Rezort Pietra e Mare leží pri jednej z najkrajších a najdlhších piesočnatých pláží Mykonosu Kalo Livadi. Ak máte radi moderné minimalistické čisté línie, tento hotel ich s citom kombinuje s klasickými kykladskými prvkami. Na oddych môžu hostia využiť tienenú časť s hamakami či ležadlami, alebo lounge okolo bazéna, odkiaľ si vychutnáte krásne výhľady na Egejské more i priľahlú pláž.

Kouros Art Hotel 4*, Naxos

Menší hotel je jediným s konceptom adults only na ostrove. Leží pod svahom v pokojnej oblasti, vďaka čomu má krásny výhľad na mesto Naxos. Hostia majú z hotela prístup k jednej z najobľúbenejších pláží Agios Prokopios. Hoci má iba 18 izieb, jeho vybavenie poskytuje všetko, čo túžite mať zabezpečené pre bezstarostnú dovolenku.

TUI BLUE Caravel 5*, Zakynthos

Príjemný hotelový komplex leží v tichom prostredí na okraji letoviska Tsilivii. Riadi sa mottom „len my dvaja“, preto sú všetky služby prispôsobené práve komfortu párov. Dizajnéri s citom vyberali materiály v nadčasovej bielej, sivej a krémovej s drevenými prvkami. Okrem štandardných izieb sú k dispozícii aj suity so súkromným bazénom. Centrálnym prvkom rezortu je rozľahlý bazén s pohodlnými ležadlami a prístupom na pláž so zlatým pieskom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu