SME
Pondelok, 5. jún, 2023 | Meniny má Laura

Láka vás stráviť Veľkú noc cestovaním? Vyberte sa sem

Menej turistov a teplo. Šesť destinácií, kde stráviť dni voľna.

Dominikánska republika (Zdroj: Jose Espinal, pexels.com)

Veľká noc nám každý rok dopraje viac dní voľna za sebou. Veľká noc 2023 začína 7. apríla na Veľký piatok. Veľkonočný pondelok tak vychádza na 10. apríla.

Hoci veľkonočné sviatky sú na Slovensku spojené s množstvom pekných tradícií, stále viac ľudí využíva tento čas na cestovanie. Ak ste sa nechali zlákať touto myšlienkou a premýšľate nad destináciou, kam sa vycestovať, pripravili sme niekoľko tipov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dominikánska republika, Omán, či Maurícius ponúkajú kvalitné služby, príjemné teploty a minimálne množstvo turistov.

Cyprus

Aprílové počasie dosahuje na Cypre priemerné teploty okolo 23 ºC, more ešte nie je zohriate ako počas najhorúcejších dní. Takéto teploty sú skvelé, ak máte na Cypre vyhliadnuté miesta, ktoré chcete navštíviť, pretože v lete s horúcim slnkom nad hlavou radšej volíte osvieženie v mori či bazéne. Polovica apríla je v porovnaní s hlavnou sezónou podstatne pokojnejšia, pri spoznávaní nebudú nasledovať davy ďalších ľudí.

Veľkonočné sviatky na Cypre >>

Egypt

História, potápanie a šnorchlovanie či skvelé služby s menším počtom turistov sú veľkonočným lákadlom, prečo sa vybrať na dovolenku do Egypta.

V apríli si užijete teplé počasie, ktoré je ešte znesiteľné, a sviežu teplotu mora, ktoré je vyhriate na okolo 22 °C. Priemerné denné teploty sa šplhajú na 23 až 25 °C, no v niektoré dni môžu presiahnuť aj 30 °C. Na prechádzky po západe slnka si vezmite oblečenie s dlhým rukávom, teplota klesá na príjemných 16 °C.

Veľká noc v Egypte >>

Súvisiaci článok Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka Čítajte 

Spojené arabské emiráty

Zárukou stabilného dovolenkového počasia sú Spojené arabské emiráty. Počas našej Veľkej noci už v krajine úradujú horúčavy cez 30 °C stupňov a okúpete sa v mori vyhriatom na 25 °C.

Či už sa vyberiete do Dubaja, Abu Dhabi, alebo Ras al-Chajmá, dni oddychu si môžete spríjemniť návštevou miestnych atrakcií, ktoré pribúdajú ako huby po daždi. Emiráty jednoducho nepoznajú spojenie „nedá sa“ a aj pri opakovanej návšteve dokážu prekvapiť niečím dychberúcim.

Spojené arabské emiráty počas Veľkej noci >>

Omán

Omán Omán (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Púštna krajina si vás získa svojím rozmanitým vnútrozemím, kde sa cesty kľukatia medzi horské masívy, aby zostúpili tesne k pobrežiu, kde si oddýchnete na plážach s bielym pieskom a priezračným morom. I keď hlavná sezóna v Ománe je na prelome rokov, poloha krajiny ju predurčuje na stabilné teploty aj počas dovolenky v apríli. Šplhajú sa k 31 ºC a more je vyhriate na 28 ºC.

Cez Veľkú noc do Ománu >>

Maurícius

Súostrovie v Indickom oceáne by sa dalo označiť za nevyčerpateľnú studnicu krásnych miest a zážitkov.

Dovolenka na Mauríciu si ukradne silné miesto vo vašich spomienkach. Maurícius je celoročne miestom pre oddychovú i aktívnu dovolenku. V apríli vrcholí obdobie monzúnových dažďov a začína hlavná sezóna.

Veľká noc na Mauríciu >>

Súvisiaci článok Hodnotenie profesionála: testovali sme rezorty na exotickom Mauríciu Čítajte 

Dominikánska republika

Punta Cana, Dominikánska republika Punta Cana, Dominikánska republika (zdroj: Canva.com)

Krajina do bodky napĺňa predstavy o skvelej karibskej dovolenke - mnohé pláže nesú ocenenia za čistotu, vybrať sa na vidiek a zažiť atmosféru skromného života v odľahlých dedinách, objavovať jaskyne, kúpať sa v lagúnach a ochutnávať rum. Veľkonočné sviatky v Dominikánskej republike znamená vrchol hlavnej sezóny spojený so slnečným počasím, teplotou vzduchu 30 ºC a teplotou mora 27 ºC.

Veľká noc v Dominikánskej republike >>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu