26. jan 2002 o 18:34
Znížená viditeľnosť v okresoch Zvolen a Veľký Krtíš
BRATISLAVA 26. januára (SITA) - Všetky sledované diaľničné úseky a cesty na území Slovenska sú zjazdné. Povrch diaľničných úsekov D2 , D61 a D1 Liptovský Mikuláš je vlhký až mokrý. Ostatné diaľničné úseky sú suché. Povrch vozoviek ciest I., II. tr
- sledované a na Slovenska sú , a Liptovský Mikuláš je vlhký až Ostatné II. triedy na väčšine územia je prevažne vlhký až mokrý . Utlačená až zľadovatená vrstva snehu od 1 cm do 8 cm sa nachádza na cestách I/67 Dobšiná-ľadová, I/72 Liptovský Hrádok, I/66 Červená Skala, I/66 Banská Bystrica, I/59 Banská Bystrica, I/69 Banská Bystrica, I/72 Brezno, I/18 Liptovský Hrádok, I/18 Bytča, I/59 Polkanová a I/66 Polomka. Na ceste I/67 Podspády sa nachádza vrstva utlačeného snehu v hrúbke do 10 cm. Vrstva utlačeného až zľadovateného snehu v hrúbke od 1 cm do 8 cm sa nachádza na cestách II. a I triedy v okresoch Žilina, Rožňava, Čadca, Žiar nad Hronom, , Stará Ľubovňa, Dolný Kubín, Banská Bystrica, Poprad a Humenné. Na ceste I./66 - v úseku Bestník - 181,000 - 183,000 km po hranicu okresu Poprad sa vplyvom nárazového vetra vytvárajú snehové záveje
Znížená viditeľnosť do 200 m je hlásená z okresov Zvolen a Veľký Krtíš
SSC upozorňuje vodičov, že na ceste 1/59 v úseku Staré Hory - Donovaly sa vyskytuje padanie lavín z priľahlých svahov na vozovku. Nebezpečenstvo padania lavín sa vyskytuje i na horskom priechode Šturec a Donovaly. SSC žiada v týchto úsekoch o zvýšenú opatrnosť pri jazde.
Na ceste I/18 prieťah Žilina v smere na Martin je z dôvodu opravy poklopu cestnej kanalizácie presmerovaná premávka do jedného jazdného pruhu. Premávka je v tomto úseku riadená dočasným dopravným značením.
Na horských priechodoch I/67 Dobšiná, I/67 Vernár, II/577 Šturec, II/533 Hnilec, II/584 Huty, II/584 Jasná, II/526 Látky, I/59 Donovaly, I/72 Čertovica, I/50 Dargov, I/50 Ďurďošík, II/574 Homolka a II/529 Hriňová sa nachádza utlačený až zľadovatený sneh v hrúbke od 2 cm do 5 cm. horské priechody vlhké až mokré. Na horskom priechode Príslop sa vytvára hmla s viditeľnosťou do 50m.
Hraničný priechod Moravský Svätý Ján - Hohenau je z dôvodu veľkého ľadochodu až do odvolania uzatvorený !
Cesta III/50757 Žilina - Považský Chlmec - Rudinka, ktorá bola v dôsledku spadnutia lavín v km 3,8 neprejazdná, je už prejazdná v celom profile. Nakoľko je v tejto lokalite predpoklad ďalšieho spadnutia lavín, odporúčame vodičom aj z hľadiska bezpečnosti použiť cestu č. I/11.
SSC upozorňu vodičov, že pri poklese ranných teplôt sa môže cestách s m mokrým povrchom tvoriť námraza prípadne poľadovica zvýšená opnosť pri jzde motorových vozidiel !
vt
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
-
Firmy otvorene o tom, kam AI pustia a kam už nie
-
Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete?
-
Expert varuje: Takto vás podvodníci oberú o všetky úspory
-
Trhy, história aj all inclusive. Kam k moru v Tunisku?
-
Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu
-
Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
-
Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo
-
Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
-
Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
-
Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta
- Letná háčkovaná móda a kúsok mora u vás doma
- Firmy otvorene o tom, kam AI pustia a kam už nie
- Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete?
- Ako znížiť vysoký tlak a cholesterol
- Expert varuje: Takto vás podvodníci oberú o všetky úspory
- Trhy, história aj all inclusive. Kam k moru v Tunisku?
- Záhradkári, pracujte len ráno a večer
- OTS: LESY SR sa dištancujú od nepravdivých tvrdení
- Uprostred leta prichádza princ na bielom koni
- Influenceri vzali na dovolenku ľudí, ktorých nepoznali
- Expert varuje: Takto vás podvodníci oberú o všetky úspory 10 387
- Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu 10 197
- Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby 4 889
- Trhy, história aj all inclusive. Kam k moru v Tunisku? 3 031
- Čo môže spôsobiť minúta navyše pri pražení kávy? 2 239
- Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 1 869
- Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo 1 787
- Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta 1 577
- Influenceri vzali na dovolenku ľudí, ktorých nepoznali 1 138
- Ako často treba čistiť fasádu? Niektoré si vystačia samy 1 086