SME
Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky
KOMERČNÝ OBSAH

Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny

Využite voľné dni na prelome októbra a novembra a cestujte za novými zážitkami.

Kam na dovolenku počas jesenných prázdnin? (Zdroj: Obrázok od Ben Kerckx z Pixabay )

Jesenné prázdniny sú prvé prázdniny po začiatku školského roka. Spájajú sa so Sviatkom všetkých svätých, ktorý slávime 1. novembra. Tento rok pripadá na piatok.

Deti si celkom užijú 5 dní voľna, školské prázdniny budú od stredy 30. októbra do nedele 3. novembra.

Na týchto pár dní máme pre vás vynikajúce tipy na destinácie, ktoré je ideálne navštíviť práve počas týchto dní.

Spojené arabské emiráty

Dubaj Dubaj (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Žiada sa vám opäť viac slnka a hlavne teplého počasia? Chcete sa okúpať v teplom mori? Využite podnebie Spojených arabských emirátov, kde je aj na prelome októbra a novembra viac ako 30 °C a more si drží príjemných 28 - 31 °C.

Táto púštna krajina je studnicou dobrodružstva. V jeden deň môžete lyžovať na pieskových dunách aj na umelom snehu v niektorom z luxusných nákupných a zábavných centier. Dubaji alebo Abu Dhabi vás budú svojím luxusom doslova rozmaznávať.

Vyberte si ideálnu destináciu v SAE a termín dovolenky tu >>>

Jordánsko, Mŕtve more

Mŕtve more v Jordánsku Mŕtve more v Jordánsku (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Doprajte si oddych a nechajte sa rozmaznávať pri Mŕtvom mori. Unikátna svetová poloha s nadmorskou výškou -420 metrov je vyhľadávaná pre liečivú slanú vodu a bahno Mŕtveho mora.

Letoviská pri pobreží Mŕtveho mora sú tiež ideálnym východiskovým bodom pre ďalšie výlety po Jordánsku a spoznávanie jeho krajiny a jedinečných pamiatok ako napríklad svetoznáme mesto Petra.

Bežne sa lieta z Budapešti, Viedne alebo Krakova. Tento rok môžete využiť aj priamy let z Bratislavy.

Voľné termíny a rezervácie k Mŕtvemu moru nájdete tu >>>

Barbados, letecky z Viedne

Barbados Barbados (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Plánujete počas jesenných prázdnin exotickú dovolenku? Našim tipom je Barbados s pokojnými vodami na západnom pobreží a skvelými vlnami na východnom pobreží. Počas dovolenky môžete absolvovať turistiku vo vnútrozemí, alebo sa naplno venovať šnorchlovaniu a potápaniu pri krásnych koralových útesoch.

Rezervujte si zájazd na Barbados s odletom z Viedne a prestupom vo Frankfurte. Vytúženú dovolenku budete môcť prežiť v rodinnom hoteli Blue Horizon 3* vedľa úžasnej pieskovej pláže. Hotelový areál je vzdialený iba 13 km od letiska.

Viac podrobností sa dozviete tu >>>

Petrohrad a Moskva, letecky z Viedne

Petrohrad Petrohrad (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Zažite niečo naozaj výnimočné a navštívte počas jedného zájazdu Moskvu aj Petrohrad, letecky priamo z Viedne. V Petrohrade sa po pristátí ubytujete v hoteli Comfitel Alexandria 3*, priamo v centre mesta. V hoteli si môžete prenajať auto na pohodlnú prepravu po meste.

O niekoľko dní si vychutnáte aj 4 hodinovú jazdu rýchlovlakom Sapsan z Petrohradu do Moskvy a nádherné pohľady na rozsiahlu ruskú krajinu. V Moskve je rezervované ubytovanie v hoteli Izmailovo Beta 3*, ktorý sa nachádza blízko stanice metra. Centrum je vzdialené 15 minút jazdy metrom

Viac o zájazdoch Petrohrad a Moskva tu >>>

Turecko

Turecko Turecko (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Turecko je obľúbenou rodinnou destináciou. Kvalitné hotelové rezorty ponúkajú zábavu a aktivity pre všetky vekové skupiny, pričom nechýbajú atraktívne hotelové bazény. Najvyhľadávanejšie je stredomorské pobrežie so známymi letoviskami ako Alanya, Antalya či Side.

Na prelome októbra a novembra možno očakávať teploty okolo 20 °C, čo je ideálne pre spestrenie dovolenky výletmi za pamiatkami z obdobia starogréckej, perzskej, rímskej, byzantskej a osmanskej ríše. Okrem pôsobivej architektúry môžete objavovať aj prírodné krásy a unikáty.

Vyberte si vhodné pobrežné letovisko a termín dovolenky >>>

Kuba

Kuba Kuba (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Kuba je výnimočnou destináciou. V mnohých oblastiach pôsobí ako živé múzeum komunistického režimu, najmä pokiaľ sa prejdete kubánskymi mestečkami s koloniálnou architektúrou a množstvom historických automobilov. Ostrov má svoju neopakovateľnú atmosféru, ktorá sa nesie v tónoch kubánskej salsy a tabakových plantáží.

Obľúbeným letoviskom je Varadero s dlhou piesočnou plážou a luxusnými hotelovými rezortmi. V jeho okolí sa nachádza niekoľko prírodných parkov.

Termíny a rezervácie zájazdov na Kubu nájdete tu >>>

Dominikánska republika

Dominikánska republika Dominikánska republika (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Za svoju popularitu je Dominikánska republika vďačná hlavne svojim piesočným plážam, skvelému počasiu a prírodným krásam ostrova s rôznorodou geografiou. Vo vnútrozemí ostrova nájdete dažďový prales, hory aj savanu. Pobrežie má nesmierne čisté vody bohaté na morské ryby, ideálne na šnorchlovanie a potápanie.

Tu nájdete ideálny hotel na svoju dovolenku v Dominikánskej republike >>>

Egypt

Egypt je destinácia, v ktorej si možno užiť exotiku, púšť aj svetové potápanie a šnorchlovanie za veľmi rozumné ceny. Pobrežie Červeného mora je hlavnou oblasťou pobrežných letovísk, jeho teplé vody sú nesmierne bohaté na podmorský život. Denné teploty na prelome októbra a novembra mierne klesajú, ale stále sa držia okolo 30 °C. More si stále drží 25 - 26 °C.

Populárne letoviská v Egypte sú na vysokej úrovni a ponúkajú rôznorodú zábavu a aktivity. Zaujímavé dobrodružstvá v Egypte možno zažiť napríklad pri výletoch do púšte. Hotely sú bežne vybavené rôznymi rodinnými atrakciami a nechýbajú detské ihriská a vybavenie.

Dovolenku v Egypte si môžete naplánovať tu >>>

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Zatvoriť reklamu