SME
Streda, 24. apríl , 2019
KOMERČNÝ OBSAH

Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny

Využite voľné dni na prelome októbra a novembra a cestujte za novými zážitkami.

(Zdroj: unsplash.com)

Jesenné prázdniny budú tento rok o zopár dní bohatšie. Sviatok všetkých svätých, ktorý slávime 1. novembra, pripadá tento rok na štvrtok. Deti si užijú školské prázdniny, ktoré budú od stredy 31. októbra do nedele 4. novembra. Navyše, vďaka jednorazovému sviatku 30. októbra si školáci užijú ešte o deň voľna naviac.

Na týchto pár dní máme pre vás vynikajúce tipy na destinácie, ktoré je ideálne navštíviť práve počas týchto dní.

Jordánsko

Jordánsko, Mŕtve more.Jordánsko, Mŕtve more. (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Využite priame lety z Viedne, Budapešti alebo Krakova a nechajte sa rozmaznávať pri Mŕtvom mori. Unikátna svetová poloha s nadmorskou výškou -420 metrov je vyhľadávaná pre liečivú slanú vodu a bahno Mŕtveho mora.

Letoviská pri pobreží Mŕtveho mora sú tiež ideálnym východiskovým bodom pre ďalšie výlety po Jordánsku a spoznávanie jeho krajiny a jedinečných pamiatok ako napríklad svetoznáme mesto Petra.

>>> Pozrite si akčné pobytové zájazdy do Jordánska.

Rím, letecky z Bratislavy

Taliansko, Rím.Taliansko, Rím. (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Nechajte sa zlákať historickým centrom Ríma a jeho nesmrteľnými atrakciami. Ubytujte sa v Hoteli Marc Aurelio 4*, ktorý sa nachádza iba 5 minút jazdy autom od Vatikánu. Zastávka metra je vzdialená 500 metrov, takže všetky zaujímavé miesta v Ríme budete mať na dosah.

>>> Pozrite si termíny zájazdu do Ríma v Hoteli Marc Aurelio 4*.

Moskva s odletom z Bratislavy

Rusko, Moskva.Rusko, Moskva. (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Navštívte srdce Ruska, žiarivú Moskvu, pohodlne priamym letom z Bratislavy a pripravte si vlastný program pobytu. Ponúkame akčnú cenu za ubytovanie v hoteli Izmailovo Beta 3* / Vega 3*, ktorý sa nachádza iba 3 minúty chôdze od stanice metra.

V hoteli je k dispozícii reštaurácia s tradičnou ruskou kuchyňou, kaviareň aj hotelový bar.

>>> Rezervujte si akciový letecký zájazd do Moskvy.

Petrohrad a Moskva, letecky z Viedne

Rusko, Petrohrad.Rusko, Petrohrad. (zdroj: https://pixabay.com)

Zažite niečo naozaj výnimočné a navštívte počas jedného zájazdu Moskvu aj Petrohrad, letecky priamo z Viedne. V Petrohrade sa po pristátí ubytujete v hoteli Comfitel Alexandria 3*, priamo v centre mesta. V hoteli si môžete prenajať auto na pohodlnú prepravu po meste.

O niekoľko dní si vychutnáte aj 4 hodinovú jazdu rýchlovlakom Sapsan z Petrohradu do Moskvy a nádherné pohľady na rozsiahlu ruskú krajinu. V Moskve je rezervované ubytovanie v hoteli Izmailovo Beta 3*, ktorý sa nachádza blízko stanice metra. Centrum je vzdialené 15 minút jazdy metrom

>>> Pozrite si podrobnosti zájazdu Petrohrad a Moskva s odletom z Viedne.

Barcelona letecky z Viedne

Španielsko, Barcelona.Španielsko, Barcelona. (zdroj: https://pixabay.com)

Láka vás stredomorie? Skúste ho trochu viac netradične, priamo v Barcelone. Eurohotel Gran Via Fira 4* poskytuje výhodné ubytovanie neďaleko stanice metra, ktoré premáva priamo do centra mesta.

Počas pobytu si môžete užiť hlavné atrakcie Barcelony, vychutnať si umenie, múzeá a jedinečnú architektúru. Veľkým lákadlom sú aj miestne piesočné pláže, iba pár minút jazdy od centra mesta.

>>> Tu nájdete akciové zájazdy do Barcelony.

Miláno letecky z Bratislavy

Taliansko, Miláno.Taliansko, Miláno. (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Nielen milovníci módy, dizajnu, umenia a kultúry si prídu na svoje v uliciach slávneho Milána. Je top talianskou destináciou aj pre nakupovanie a gurmánske pochôdzky po miestnych reštauráciách.

Teraz si môžete dopriať zájazd do Milána pohodlne, letecky priamo z Bratislavy. Ubytovanie budete mať rezervované v hoteli Ibis Milan Ca'Granda 3*, neďaleko stanice metra.

>>> Vyberte a rezervujte si svoj pobyt v Miláne.

Benátky autobusom

Preferujete cestovanie autobusom? Výlet do Benátok môže byť ideálnou voľbou práve pre vás. Cestuje sa v noci a ubytovanie je rezervované v kvalitnom hoteli Centrale 3*, ktorý je situovaný priamo v centre mestskej časti Mestre. Hlavná nákupná a pešia zóna je vzdialená iba 50 metrov od hotela.

Mestre je hlavná mestská čast pevninskej časti Benátok, ktorá je ideálna na každodenné výlety po benástskych ostrovoch a historických pamiatkach.

>>> Pozrite si podrobnosti autobusového zájazdu do Benátok.

Florencia, autobusom z Bratislavy

Taliansko, Florencia.Taliansko, Florencia. (zdroj: https://pixabay.com)

Ďalším tipom na autobusový zájazd počas jesenných prázdnin je zájazd do Florencie. Miestne múzeá, kostoly a paláce ponúkajú mnohé najvýznamnejšie umelecké poklady sveta. Florencia je však oveľa viac. Obohaťte svoje prechádzky historickým centrom aj piknikom v slávnych záhradách Boboli alebo turistikou na kopec ku kostolu San Miniato al Monte s očarujúcim výhľadom na mesto.

Autobusový zájazd do Florencie ponúka ubytovanie v hoteli Meridiana 3*, odkiaľ je možné pohodlné cestovanie mestskou dopravou do centra Florencie.

>>> Tu nájdete ceny a rezervácie zájazdu do Florencie.

Téma: Tipy na dovolenku