SME
Pondelok, 28. november, 2022 | Meniny má Henrieta

Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny

Využite voľné dni na prelome októbra a novembra a cestujte za novými zážitkami.

Kam na dovolenku počas jesenných prázdnin? (Zdroj: Obrázok od Ben Kerckx z Pixabay )

Jesenné prázdniny sú prvé prázdniny po začiatku školského roka. Spájajú sa so Sviatkom všetkých svätých, ktorý slávime 1. novembra. Tento rok pripadá na utorok.

Deti si aj s víkendom a sviatkom užijú 5 dní voľna, školské prázdniny budú v piatok 28. októbra a v pondelok 31. októbra. Do školy sa vrátia v stredu 2. novembra.

Na týchto pár dní máme pre vás vynikajúce tipy na destinácie, ktoré je ideálne navštíviť práve počas týchto dní.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Spojené arabské emiráty

Dubaj Dubaj (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Žiada sa vám opäť viac slnka a hlavne teplého počasia? Chcete sa okúpať v teplom mori? Využite podnebie Spojených arabských emirátov, kde je aj na prelome októbra a novembra viac ako 30 °C a more si drží príjemných 28 - 31 °C.

Táto púštna krajina je studnicou dobrodružstva. V jeden deň môžete lyžovať na pieskových dunách aj na umelom snehu v niektorom z luxusných nákupných a zábavných centier. Dubaji alebo Abu Dhabi vás budú svojím luxusom doslova rozmaznávať.

Vyberte si ideálnu destináciu v SAE a termín dovolenky tu >>>

Jordánsko, Mŕtve more

Mŕtve more v Jordánsku Mŕtve more v Jordánsku (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Doprajte si oddych a nechajte sa rozmaznávať pri Mŕtvom mori. Unikátna svetová poloha s nadmorskou výškou -420 metrov je vyhľadávaná pre liečivú slanú vodu a bahno Mŕtveho mora.

Letoviská pri pobreží Mŕtveho mora sú tiež ideálnym východiskovým bodom pre ďalšie výlety po Jordánsku a spoznávanie jeho krajiny a jedinečných pamiatok ako napríklad svetoznáme mesto Petra.

Bežne sa lieta z Budapešti, Viedne alebo Krakova. Tento rok môžete využiť aj priamy let z Bratislavy.

Voľné termíny a rezervácie k Mŕtvemu moru nájdete tu >>>

Omán, letecky z Bratislavy

Na jesenné prázdniny je Omán ako vyšitý. Užijete si krásne pláže, prekvapia vás husté lesy, historické pevnosti a k tomu arabská pohostinnosť a skvelé jedlo.

Omán si stále zachováva svoj tradičný spôsob života, i keď ani jemu sa nevyhýba moderný vývoj. Tradície sa v Ománe spájajú s vôňou kadidla, ktoré bude vašu dovolenku sprevádzať na každom kroku. To najkvalitnejšie na svete pochádza z Dofaru.

Viac podrobností sa dozviete tu >>>

Mexiko, letecky z Viedne

Vďaka priamemu spojeniu z Viedne je možné cestovať do Mexika i na kratšiu dovolenku a využiť čas jesenných prázdnin. V Cancúne na polostrove Yucatán vymeníte sychravú jeseň za pláž, slnko a zábavu vo vode. V okolí nájdete množstvo možností na šnorchlovanie a potápanie, windsurfing či iné vodné atrakcie. Potápanie dominuje v letovisku pre blízkosť druhého najväčšieho koralového útesu na svete.

Yucatán okrem pláží láka aj pozostatkami, ktoré po sebe zanechali civilizácie Mayov a Aztékov. Cestujte za pyramídami a objavujte tajomstvá ich bohatého života.

Zájazdy do Mexika nájdete tu >>

Turecko

Turecko Turecko (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Turecko je obľúbenou rodinnou destináciou. Kvalitné hotelové rezorty ponúkajú zábavu a aktivity pre všetky vekové skupiny, pričom nechýbajú atraktívne hotelové bazény. Najvyhľadávanejšie je stredomorské pobrežie so známymi letoviskami ako Alanya, Antalya či Side.

Na prelome októbra a novembra možno očakávať teploty okolo 20 °C, čo je ideálne pre spestrenie dovolenky výletmi za pamiatkami z obdobia starogréckej, perzskej, rímskej, byzantskej a osmanskej ríše. Okrem pôsobivej architektúry môžete objavovať aj prírodné krásy a unikáty.

Vyberte si vhodné pobrežné letovisko a termín dovolenky >>>

Maurícius, letecky z Viedne

Pestrosť ostrova predurčuje Maurícius tak pre dobrodružné povahy, ako aj pre rodiny s deťmi. Vyberte sa spoznávať prírodné krásy ostrova do národných parkov, napríklad Black River Gorges na juhozápade ostrova, alebo k masívnemu 100 metrovému vodopádu Chamarel. Zaujímavý je i výstup na ikonickú horu Le Morne Brabant, ktorá je úzko spätá so smutnou históriou otrokárstva na Mauríciu.

Pobrežie ostrova lemujú kilometre krásnych pláží, napríklad Trou aux Biches na severozápade ostrova, Belle Mare Plage, Ile aux Cerfs na východnom pobreží, Flic en Flac a Grand Baie na západnom pobreží.

Termíny a rezervácie zájazdov na Maurícius nájdete tu >>>

Dominikánska republika

Dominikánska republika Dominikánska republika (zdroj: dovolenka.sme.sk)

Za svoju popularitu je Dominikánska republika vďačná hlavne svojim piesočným plážam, skvelému počasiu a prírodným krásam ostrova s rôznorodou geografiou. Vo vnútrozemí ostrova nájdete dažďový prales, hory aj savanu. Pobrežie má nesmierne čisté vody bohaté na morské ryby, ideálne na šnorchlovanie a potápanie.

Tu nájdete ideálny hotel na svoju dovolenku v Dominikánskej republike >>>

Egypt

Egypt je destinácia, v ktorej si možno užiť exotiku, púšť aj svetové potápanie a šnorchlovanie za veľmi rozumné ceny. Pobrežie Červeného mora je hlavnou oblasťou pobrežných letovísk, jeho teplé vody sú nesmierne bohaté na podmorský život. Denné teploty na prelome októbra a novembra mierne klesajú, ale stále sa držia okolo 30 °C. More si stále drží 25 - 26 °C.

Populárne letoviská v Egypte sú na vysokej úrovni a ponúkajú rôznorodú zábavu a aktivity. Zaujímavé dobrodružstvá v Egypte možno zažiť napríklad pri výletoch do púšte. Hotely sú bežne vybavené rôznymi rodinnými atrakciami a nechýbajú detské ihriská a vybavenie.

Dovolenku v Egypte si môžete naplánovať tu >>>

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu