SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Strávte Veľkú noc inak. Vydajte sa na cestu za dobrodružstvom

Zelená Madeira, farebný Lisabon či slnečná Sicília lákajú nevšednou atmosférou.

(Zdroj: Alex Meier, unsplash.com)

Nepotrpíte si na šibačke a veľkonočnou tradíciou je využiť voľné dni na cestovanie? Veľká noc je ideálnym časom, kedy zbaliť kufre a vyraziť do sveta za dobrodružstvami.

Tento rok pripadá Veľký piatok na 15. apríla, Veľkonočná nedeľa na 17. apríla a Veľkonočný pondelok na 18. apríla.

Ak ešte nemáte plán, pripravili sme pre vás hneď niekoľko tipov na skvelé poznávacie zájazdy s nabitých programom.

Madeira, Portugalsko

  • od 1159 € na 7 nocí na osobu

Neustále zelená Madeira s celoročne príjemnou klímou poteší najmä milovníkov prírody. Aj program poznávacieho zájazdu kombinuje oddych so zážitkami z rozmanitej prírody. Strmé útesy a zrázy, výhľady na okolitú scenériu si obľúbil aj Winston Churchill, ktorý ostrov v Atlantickom oceáne často navštevoval a trávil tu čas maľovaním obrazov. Počas spoznávania ostrova navštívite aj mestečko Santana, kde si pozriete posledné zachovalé typické domy v tvare písmena "A".

Marakéš, Essaouira a Atlas, Maroko

  • od 328 € na 4 noci na osobu

Luxusné ubytovanie priamo v centre mesta s úžasným výhľadom zo strešnej terasy urobí z vášho spoznávania Marakéša skutočný zážitok. 4* hotel typu Riad poskytuje prekvapivo tiché ubytovanie v naozaj rušnom meste. Môžete sa túlať farebnými ulicami, obdivovať miestnu architektúru a slávne paláce so záhradami. Nenechajte si ujsť ešte slávnejšie miestne trhy a rôzne remeselné výrobky. Okrem Marakéša sa pozrieť do údolia rieky Ourika v podhorí Atlasu a do mesta úžasných pieskových pláží, surferov, slobody a nezávislosti Essaouira.

Jordánsko

  • od 1382 € na 7 nocí na osobu

Bohatý program vás prevedie rozmanitou krajinou, ktorá spája ohromujúcu krásu, srdečnosť a pohostinnosť miestnych, unikátne pamiatky, ktoré sú na cestovateľských zoznamoch mnohých ľudí.

Z hlavného mesta Ammán sa postupne presuniete cez mesto Jerash, slávnu Horu Nebo, ešte slávnejšiu Petru až do púšte, kde strávite noc a zažijete jazdu nekončeným pieskom na džípoch. Záverečné dni patria oddychu pri Mŕtvom mori.

Severozápadná Sicília, Taliansko

  • od 672 € na 3 noci na osobu

Najväčší stredomorský ostrov Sicília je divoká a plná kontrastov. Svojou polohou postupne lákal kolonistov a dobyvateľov všetkých národností, ktorí po sebe zanechali stopy v podobe gréckych chrámov, rímskych ruín, normandských kostolov a arabsko-byzantských dómov.

Počas zájazdu navštívite živé Palermo, najväčšie mesto ostrova, romantické Cefalú, oceňovanú pláž San Vito lo Capo, neďaleké Trapani, ktoré produkuje najkvalitnejšiu soľ v Taliansku, odkiaľ sa odveziete lanovkou do mestačka Erice.

Lisabon, Portugalsko

  • od 819 € na 5 nocí na osobu

Spoznajte Lisabon vo všetkých jeho podobách. Cez deň patrí medzi lákavé turistické destinácie s množstvom historických pamiatok, pôvabných kamenných uličiek a celým spektrom múzeí a galérií. Naozaj úžasné výhľady ponúkajú mnohé miesta v meste, vrátane jeho slávnych siedmych vŕškov.

Ale dňom sa dobrodružstvo v Lisabone nekončí. Po západe slnka sa slávne mesto mení na miesto neobvyklého nočného života s najrôznejšími podnikmi, od študentských krčiem až po luxusné vinárne. Lisabon ponúka niečo výnimočné pre úplne každého.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu