SME
Streda, 7. jún, 2023 | Meniny má Róbert

Strávte Veľkú noc inak. Vydajte sa na cestu za dobrodružstvom

Zelená Madeira, farebný Lisabon či slnečná Sicília lákajú nevšednou atmosférou.

(Zdroj: Alex Meier, unsplash.com)

Nepotrpíte si na šibačke a veľkonočnou tradíciou je využiť voľné dni na cestovanie? Veľká noc je ideálnym časom, kedy zbaliť kufre a vyraziť do sveta za dobrodružstvami.

Tento rok pripadá Veľký piatok na 15. apríla, Veľkonočná nedeľa na 17. apríla a Veľkonočný pondelok na 18. apríla.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak ešte nemáte plán, pripravili sme pre vás hneď niekoľko tipov na skvelé poznávacie zájazdy s nabitých programom.

Madeira, Portugalsko

  • od 1159 € na 7 nocí na osobu

Neustále zelená Madeira s celoročne príjemnou klímou poteší najmä milovníkov prírody. Aj program poznávacieho zájazdu kombinuje oddych so zážitkami z rozmanitej prírody. Strmé útesy a zrázy, výhľady na okolitú scenériu si obľúbil aj Winston Churchill, ktorý ostrov v Atlantickom oceáne často navštevoval a trávil tu čas maľovaním obrazov. Počas spoznávania ostrova navštívite aj mestečko Santana, kde si pozriete posledné zachovalé typické domy v tvare písmena "A".

Marakéš, Essaouira a Atlas, Maroko

  • od 328 € na 4 noci na osobu

Luxusné ubytovanie priamo v centre mesta s úžasným výhľadom zo strešnej terasy urobí z vášho spoznávania Marakéša skutočný zážitok. 4* hotel typu Riad poskytuje prekvapivo tiché ubytovanie v naozaj rušnom meste. Môžete sa túlať farebnými ulicami, obdivovať miestnu architektúru a slávne paláce so záhradami. Nenechajte si ujsť ešte slávnejšie miestne trhy a rôzne remeselné výrobky. Okrem Marakéša sa pozrieť do údolia rieky Ourika v podhorí Atlasu a do mesta úžasných pieskových pláží, surferov, slobody a nezávislosti Essaouira.

Jordánsko

  • od 1382 € na 7 nocí na osobu

Bohatý program vás prevedie rozmanitou krajinou, ktorá spája ohromujúcu krásu, srdečnosť a pohostinnosť miestnych, unikátne pamiatky, ktoré sú na cestovateľských zoznamoch mnohých ľudí.

Z hlavného mesta Ammán sa postupne presuniete cez mesto Jerash, slávnu Horu Nebo, ešte slávnejšiu Petru až do púšte, kde strávite noc a zažijete jazdu nekončeným pieskom na džípoch. Záverečné dni patria oddychu pri Mŕtvom mori.

Severozápadná Sicília, Taliansko

  • od 672 € na 3 noci na osobu

Najväčší stredomorský ostrov Sicília je divoká a plná kontrastov. Svojou polohou postupne lákal kolonistov a dobyvateľov všetkých národností, ktorí po sebe zanechali stopy v podobe gréckych chrámov, rímskych ruín, normandských kostolov a arabsko-byzantských dómov.

Počas zájazdu navštívite živé Palermo, najväčšie mesto ostrova, romantické Cefalú, oceňovanú pláž San Vito lo Capo, neďaleké Trapani, ktoré produkuje najkvalitnejšiu soľ v Taliansku, odkiaľ sa odveziete lanovkou do mestačka Erice.

Lisabon, Portugalsko

  • od 819 € na 5 nocí na osobu

Spoznajte Lisabon vo všetkých jeho podobách. Cez deň patrí medzi lákavé turistické destinácie s množstvom historických pamiatok, pôvabných kamenných uličiek a celým spektrom múzeí a galérií. Naozaj úžasné výhľady ponúkajú mnohé miesta v meste, vrátane jeho slávnych siedmych vŕškov.

Ale dňom sa dobrodružstvo v Lisabone nekončí. Po západe slnka sa slávne mesto mení na miesto neobvyklého nočného života s najrôznejšími podnikmi, od študentských krčiem až po luxusné vinárne. Lisabon ponúka niečo výnimočné pre úplne každého.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu