SME
Nedeľa, 4. december, 2022 | Meniny má Barbora, Barbara

Exotika dostupná z Bratislavy. Kam môžete vycestovať?

Do ďalekej Afriky či Ázie si zaletíte pohodlne aj zo Slovenska.

Exotika je dostupná z Bratislavy (Zdroj: Canva.com)

Aj ďaleké destinácie už máme na dosah ruky. Vycestujte za teplom do exotických krajín, ktoré sú dostupné letecky z Bratislavy.

Spojené arabské emiráty

Bohatstvo emirátov je vidieť nielen na ohurujúcich stavbách, ale i množstve zážitkov, ktoré si z krajiny odnesiete. Dubaj je plný architektonických unikátov a atrakcii, ktoré nemajú obdobu nikde na svete.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Spomeňme napríklad navyššiu budovu sveta, 828 metrov vysokú vežu Burj Khalifa, z ktorej je nezabudnuteľný výhľad na celý Dubaj. Ďalšou slávnou stavbou je prvý 7-hviezdičkový hotel na svete Burj al-Arab, kde noc stojí 24 tisíc dolárov.

Novou hviezdou emirátov je Ras al-Khaimah, ktorý si získava cestovateľov skvelými pieskovými plážami a nádherným morom. Naplno si vychutnáte špičkové služby v luxusných hoteloch.

Senegal

Západoafrická krajina sa našincom najviac spája s legendárnou Rallye Dakar. Práve po stopách preteku sa môžete vydať autom a zažiť, aké náročné je pohybovať sa po nekončiacich dunách. Počas zdolávania dún môžete navštíviť slané ružové jazero Retba, ktoré je slanšie ako Mŕtve more. Jednoznačne najväčším lákadlom je safari.

V netradičnej destinácii pribúdajú možnosti pre turistov. V oblasti v oblasti Pointe Saréne vyrástli nové priestranné hotely, ktoré poskytujú vynikajúci komfort a služby.

Seychely

Súostrovie Seychely, neďaleko Madagaskaru, je tvorené viac ako stovkou ostrovov, no pre turistov je dostupná trojica najrozvinutejších Mahé, Praslin a La Digue.

Druhý najväčší ostrov Praslin je najobľúbenejší, možno preto, že kombinuje čosi aj zo zvyšných dvoch. Živá atmosféra najväčšieho ostrova Mahé i pokoj ostrova La Digue.

Na Prasline sa rozprestiera prírodná rezervácia Vallée de Mai s prírodným bohatstvom, ktoré si vyslúžilo aj zápis do svetového dedičstva UNESCO. Ak zájdete do rezervácie dlhšou trasou, možno sa vám pošťastí zahliadnuť vzácne seychelské čierne papagáje, ktoré hniezdia iba na Prasline.

Seychely sa môžu pochváliť plážami, ktoré mnohé cestovateľské bedekre zaradili k najkrajším na svete. Anse Lazio, Anse Georgette na Prasline, Anse Source d´Argent na La Digue sú len malou ochutnávkou.

Omán

Sultanát na juhovýchode Arabského polostrova si ešte len získava záujem turistov. Spoznajte jeho bohaté kultúrne dedičstvo, prezrite si nádherné mešity v Muskate a oddychujte na krásnych čistých plážach v Salalahu.

Na rozdiel od iných arabských krajín, ktoré sú synonymom luxusu a okázalosti, Omán si vás získa svojou autentickosťou, priateľskými a pohostinnými domácimi. Vyberte sa šnorchlovať a pozorovať delfíny alebo prenocujte v púšti Wahiba s beduínmi.

Kapverdy

Súostrovie len 600 kilometrov od africkej pevniny láka zaujímavým spojením európskej kultúry, ktorú na ostrov priniesli Portugalci, s africkými koreňmi.

Najnavštevovanejšia je trojica ostrovov Sal, Boa Vista a Santiago, kde turisti prichádzajú najmä nekonečnými plážami a morom s ideálnymi podmienkami pre vodné športy.

Zaujímavý je ostrov Sal, kde rozľahlé piesočné a štrkové púšte prerušujú oázy s pozostatkami ťažby soli.

Zanzibar

Zanzibar vás nadchne svojou rozmanitosťou. Ak radi kombinujete chvíle ničnerobenia so spoznávaním, ste na dobrom mieste.

Ostrov v Indickom oceáne vonia korením, očarí vás plážami, ale i prírodnými rezerváciami a prelesmi. Najväčšie mesto ostrova Stone Town (Kamenné mesto) je zapísané v UNESCO a prekvapí zmesou arabských, indických, perzských, swahilských i európskych vplyvov.

Najčulejšie miesto pre turistov je Nungwi na severe, ktoré ponúka najviac atrakcií a dlhé pláže. Nungwi je vďaka bohatému podmorskému svetu ideálnym miestom, ak sa chcete potápať alebo šnorchlovať.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu