SME
Pondelok, 28. november, 2022 | Meniny má Henrieta

Mestská geometria aj kontrasty prírody. Aký je svet očami cestovateľov

National Geographic vybral najkrajšie fotky cestovateľov za rok 2017.

Hlavný víťaz a prvé miesto v kategórii Príroda: Sopka Colima v Mexiku. (Zdroj: Sergio Tapiro Velasco / National Geographic Travel Photographer of the Year)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

WASHINGTON, BRATISLAVA. Víťazný titul National Geographic Travel Photographer 2017 si odniesol mexický fotograf Sergio Tapiro Velasco. Jeho dokonale načasovaná fotografia zachytáva vybuchujúcu sopku pri zásahu bleskom.

Fotograf sopku pozoroval počas jasnej noci, vo vzdialenosti 12 kilometrov od krátera. Do poslednej chvíle netušil, či sa záber podaril. „Keď som sa pozrel na displej fotoaparátu, nedokázal som z neho odtrhnúť zrak,“ opísal zážitok Velasco. Za výhernú fotografiu získal 10-dňový výlet na Galapágy s National Geographic Expeditions.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

National Geographic Travel oslavuje fotografie ľudí z celého sveta, ktoré inšpirujú čitateľov, aby svet vnímali novou optikou. Do súťaže sa v roku 2017 zapojili fotografi z viac než 30 krajín. Spolu poslali výber viac než 15-tisíc fotografií, ktoré vznikli za posledné dva roky. Súťažné kategórie sú tri - príroda, ľudia a mestá, všetky víťazné fotografie si môžete pozrieť na stránke National Geographic.

Prečítajte si tiež: Pozrite si najlepšie cestovateľské fotky National Geographic 2016 Čítajte 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu