SME
Streda, 1. február, 2023 | Meniny má Tatiana

Plavba po Karibiku: Kuba, Kajmanské ostrovy a Jamajka

Spoznajte karibské ostrovy počas 8-dňového dobrodružstva na luxusnej lodi, ktoré musíte zažiť aspoň raz v živote.

(Zdroj: flickr.com/Roderick Eime)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

MSC Opera

Pri navrhovaní interiéru 275 metrov dlhej lode MSC Opera sa dizajnéri inšpirovali talianskými prvkami. Nudiť sa nebudú deti ani dospelí. Loď ponúka množstvo možností ako si počas dní na mori spríjemniť čas. Obľúbené je divadlo Teatro dell'Opera, ktoré každý večer hrá adaptácie divadelných hier. Deti majú k dispozícii ihriská, Spray Park s vodnými atrakciami, bazény a športoviská.

Kuchári si dávajú záležať, aby hosťom pripravili dokonalý gastronomický zážitok. Na lodi si môžete vybrať z talianskej, mexickej alebo ázijskej kuchyne, taktiež je tu niekoľko barov, kaviarní a zmrzlináreň.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

MSC Opera má pre hostí k dispozícii 440 kajút rôznych typov. Vyberte si komfort, aký vám vyhovuje - vnútorná kajuta, vonkajšia s výhľadom na oceán, kajuta s balkónom.

Všetky kajuty sú v štandardoch Bella a Fantastica, ktorá má väčšiu flexibilitu a viac výhod (napríklad zľavy na športoviská, 24-hodinová izbová služba, raňajky do kajuty, možnosť zmeniť dátum plavby 30 dní pred uskutočnením).

Viac o lodi a možnostiach ubytovania sa dozviete tu >>

Čo vás počas plavby čaká?

Prvé dni plavby loď kotví v Havane, aby ste mali dostatok času spoznávať kubánsku metropolu a naladiť sa do karibského rytmu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Havana, Kuba

Romantické mesto má nádherné koloniálne centrum zapísané do svetového dedičstva UNESCO. Objavujte mohutné stavby, katedrály a paláce, kde sa písala história kubánskeho národa. Rum, cigary, horúce kubánske noci pretancované pod hviezdnou oblohou, prechádzky pri Malecóne sú ďalšou neodmysliteľnou súčasťou Havany.

Ak vás zaujíma vojenská história, namierte si to do pevností El Morro a La Cabaña, kde sa nachádzajú exponáty zo všetkých prebehnutých vojen.

Isla de la Juventud

Na tretí deň o 13:00 loď vypláva južným kurzom k Isla de la Juventud (Ostrov mládeže). Aj keď ostrov leží v blízkosti kubánskeho južného pobrežia, uvidíte, že ide o úplne iný svet.

Pomalé životné tempo, žiadna zmienka o cigarách a priznávanie sa k americkému kultúrnemu dedičstvu sú úplný opak toho, čím je preslávená Kuba.

Ostrov je obľúbený medzi potápačmi, pretože morské dno skrýva vraky lodí, ktoré sa tu v 16. a 17. storočí potápali.

Montego Bay, Jamajka

Od kubánskej salsy k jamajskému reagge. Ďalšia zastávka je naplánovaná v hlavnom meste ostrova s tak špecifickou osobnosťou. V centre mesta si nenechajte újsť zachovalé stavby zo 17. a 18. storočia. Milovníci umenia by mali navštíviť ulicu Gloster Avenue plnú galérii a milých kaviarničiek. Na Harbour Street je zasa vyhliadka, z ktorej uvidíte celý prístav.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Keď vás prechádzky omrzia, oddýchnite si na jamajskej pláži alebo sa vyberte šnorchlovať a objavovať jamajské koralové útesy.

Kajmanské ostrovy

Nielen raj obchodníkov, ale aj potápačov. Loď zakotví v meste George Town na najväčšom ostrove Grand Cayman.

Požičajte si auto a vyberte sa popri pobreží až k severnému cípu Rum Point, ktorý by mohol byť zobrazený ako typická karibská fotka na pohľadniciach. Z George Town to trvá asi 1,5 hodiny a cestou si môžete urobiť niekoľko zastávok (botanická záhrada, najstaršia budova na ostrove Pedro Castle).

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu