SME
Streda, 1. február, 2023 | Meniny má Tatiana

Boj proti plynovodu, mestská geometria aj egyptské lomy. Fotografi súťažia o tisíce eur

V užšom výbere poroty Sony World Photography Awards 2017 sa umiestnil aj Slovák. Pozrite si výber dvadsiatich súťažných fotografií.

(Zdroj: © Ami Vitale, United States of America, Shortlist, Professional, Natural World, 2017 Sony World Photography Awards)

BRATISLAVA. Porota súťaže Sony World Photography Awards 2017 zverejnila svoj výber najlepších fotografií. Do užšieho výberu sa prepracoval aj slovenský fotograf Andrej Kiripolský.

Počas okrúhleho desiateho ročníka si porota vyberala spomedzi 227 596 záberov zo 183 krajín.

Výber poroty, z ktorej vzídu víťazi ročníka 2017 obsahuje americkú pustatinu aj zimné kráľovstvá. Fotografie sú tematicky rozmanité.

Poslúžili na vyrovnanie sa s vlastnou identitou, spravodajsky zachytávajú snahu človeka o záchranu prírody ale nájdu sa medzi nimi aj netradičné fotky z dovolenky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Víťazov desiatich kategórií spomedzi profesionálnych aj amatérskych fotografov vyhlásia 20. apríla. V hre sú peňažné výhry do výšky 23-tisíc eur, najnovšie aparáty Sony a zaradenie fotografií do výročnej publikácie. Víťazné fotografie hneď na druhý deň vystavia v londýnskom Somerset House, prehliadnuť si ich bude možné do 7. mája.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Víťazné fotografie Sony World Photography Award 2016 Čítajte 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu