SME
Sobota, 1. október, 2022 | Meniny má Arnold

Pozrite si najkrajšie cestovateľské fotografie roku 2016

V súťaži Travel Photographer of the Year 2016 uspela aj fotka z pražskej ZOO.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Od snehom obsypaného New Yorku, cez žiarivo zelené čínske stráne až po pražskú ZOO. Štrnásty ročník fotografickej súťaže cestovateľov Travel Photographer of the Year 2016 má svojich víťazov.

V konkurencii 123 autorov v hlavnej kategórii zvíťazil portugalec Joel Santos. Joel do súťaže prihlásil hneď dve portfóliá.

Fotografie z Danakilskej preliačiny je v histórii súťaže prvou víťaznou sériou, ktorá bola nafotená za pomoci drona. Vtáčia perspektíva napomohla vyniknúť dramatickým detailom a farebnej palete krajiny, ktorá patrí medzi najhorúcejšie miesta na planéte.

Druhé Santosove víťazné portfólio zas poskytuje intímny pohľad do života ghanských rybárov na jazere Bosumtwi. Hra so svetlom na snímkach vytvára jemné obrazy a dodáva emotívnu hĺbku.

Ocenenia v ďalších kategóriách získali fotografi z 20 krajín sveta. Výber ocenených fotografií možno vidieť na výstave počas osláv Mesta kultúry v britskom Hulle (od 18. mája do 30. júna) a na Greenwichskej univerzite v Londýne (od 4. augusta do 3. septembra).

Pozrite si výber ocenených snímok.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu