Genialita obrazov Vincenta Van Gogha počas jeho života len málokoho oslovila. Dnes sú však jeho obrazy slávne, predávajú sa za astronomické sumy a inšpirujú súčasníkov.
Na ostrove Taiwan v meste Keelung vznikla najväčšia replika jedného z jeho posledných obrazov - Hviezdna noc (De sterrennacht).

Repliku obrazu tvoria asi štyri milióny rôznofarebných PET fliaš v tamojšom parku na ploche 53 hektárov. Okrem júlového pripomenutia výročia smrti Vincenta van Gogha (29. 7. 1890) má replika obrazu Hviezdna noc propagovať triedenie a recykláciu odpadov.
“Chceli sme z PET fliaš vytvoriť umelecké dielo, aby si ľudia lepšie uvedomili aj iný rozmer recyklácie,” povedal Aisin Yeh, šéf PR oddelenia spoločnosti Unison Developing.
Milióny plastových fliaš získali tvorcovia maxiobrazu od miestnych firiem aj obyčajných ľudí. Najväčší problém bolo získať dostatočné množstvo PET fliaš modrej farby.
Táto farba na obraze dominuje, ale nápoje v takýchto fľašiach sa na Taiwane menej predávajú.
Obraz pod šírym nebom nazvali tvorcovia Hviezdny raj (Starry Paradise) a pre svoje výnimočné rozmery sa pravdepodobne dostane aj do Guinnessovej knihy rekordov. Je však výnimočný aj tým, že sa po ňom dá prechádzať po vyhliadkovom chodníku.

Van Goghov obraz Hviezdna obloha vznikol na sklonku jeho života v júni 1889 vo francúzskom Provensálsku. Ide o akési voľné pokračovanie obrazu Hviezdna obloha nad Rhônou, ktorý vznikol počas jeho pobytu v psychiatrickej liečebni v Arles rok predtým. Na rozdiel od neho ho však maľoval za denného svetla podľa toho, čo noc predtým videl na oblohe.
