Prechádzka hruškovým sadom
V Dolnom Rakúsku sa môžete vybrať po Muštovej ceste. Je 210 km dlhá a pôvodom jej názvu sú hrušky. Muštová cesta totiž vedie najväčším uzavretým územím hruškových sadov Európy Mostviertel.
Jeho hranice tvoria mestá Haag v najzápadnejšom kúte Dolného Rakúska, s roľníckym múzeom muštovníctva Mostviertelmuseum až po Amstetten, pyšným na svoje Múzeum roľníctva (Bauernmuseum) s takmer 17-tisíc exponátmi.
Na tejto ceste si okrem prírodných krás a turistiky môžete vychutnať hruškový mušt so žiarivými odleskmi jantáru a sviežou jemnou ovocnou chuťou v 29 pohostinstvách, 21 muštových „viechach“ a 24 roľníckych usadlostiach.

Ak túžite okrem sladkého moku po jedinečných výhľadoch, zastavte sa v kraji medzi Behambergom a Kürnbergom, Ertlom a Seitenstettenom. Tu stojí za návštevu nádherný kláštor aj dedinky Neuhofen a Euratsfeld, ktoré sú obklopené jemnými pahorkami a roztrúsenými kopanicami.
Kosodrevinové guľky
Druhou vyhľadávanou trasou je Štajerská cesta majstrov remesla. Malú obec Obdach turisti navštevujú kvôli Josefovi Kernovi, ktorý vlastnoručne vyrába svoje „Zirbenkugeln“ – kosodrevinové guľky.
Guľka s jamôčkou, v kabátiku z jemnej polohorkej čokolády, má jadierko zo zmesi hľuzovky a čokolády, čerstvej šľahačky, niekoľkých kvapiek borovičky a poctivého medu.
Majstri svojho remesla
V Bad Aussee vyrába firma Sekyra Stoffe látky s potlačou z minulého storočia, v Kainischi vyrába ručne obuvníčka Sonja Grill svetoznáme originálne Ausseer Haferlschuhe a v Neumarkte zásobuje Coloman Strohmeier labužníkov typickou štajerskou šunkou Wildschinken.
Všetci sú súčasťou cesty majstrov remesla, vinúcou sa i naprieč Dolným Rakúskom cez Salzkammergut (Soľnohradsko) a Tirolsko. Jej členovia sa zjednotili v spoločnom úsilí pod značkou Za zachovanie autentickej remeselníckej kultúry.
Remeselníci vyrábajú takmer všetko – šperky, oblečenie, kozmetiku, potraviny, umelecké diela, no usporadúvajú aj workshopy a kurzy.