SME
Štvrtok, 2. december, 2021 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Na Kráľovej studni funguje nabíjacia stanica pre elektrobicykle

Od soboty 8. mája začala fungovať prvá verejná nabíjacia stanica pre elektrobicykle.

Na Kráľovej studni funguje prvá nabíjacia a servisná stanica pre elektrobicykle na Slovensku. (Zdroj: TASR)

BANSKÁ BYSTRICA. Na Kráľovej studni v Národnom parku Veľká Fatra vodou z prameňa Bystrica uviedli do života nabíjaciu stanicu pre elektrobicykle. Cyklonabíjačka je schopná na jedenkrát nabiť až päť elektrických bicyklov. Zároveň sa tam nachádza aj servisné náradie. Prístupná bude počas celého roka, s výnimkou zimných mesiacov. 

Verejná cyklonabíjačka na Kráľovej studni je zatiaľ na Slovensku úplne prvá, výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Stredné Slovensko Jiří Pěč však hovorí, že v blízkej budúcnosti by mali v regióne stredného Slovenska pribudnúť ďalšie. 

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

"Je to pilotná časť projektu E-bike región stredné Slovensko. V priebehu dvoch rokov by sme radi umiestnili takéto cyklonabíjačky do ďalších deviatich ubytovacích zariadení alebo atraktívnych miest významných pre cestovný ruch," priblížil Pěč. Pôjde napríklad o Banskú Bystricu, Donovaly či Sliač.
V zahraničí fungujú podobné cyklonabíjačky už dlhšie a sú veľmi obľúbené, Pěč si myslí, že čoraz vyhľadávanejšie budú aj na Slovensku. V budúcnosti chcú na Kráľovej studni zriadiť požičovňu elektrických bicyklov.

Prečítajte si tiež: Otvorenie cyklonabíjačky na Kráľovej studni už neoddiali ani počasie Čítajte 

 

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Zatvoriť reklamu