SME
Nedeľa, 24. september, 2023 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Vodný bungalov ponúka rozprávkové bývanie nad morom

Bývanie v hotelovej izbe priamo nad morskou hladinou bolo kedysi symbolom romantickej dovolenky. Čoraz obľúbenejšie začína byť aj medzi rodinami s deťmi, ktoré vyhľadávajú súkromie.

Four Seasons, Bora Bora (Zdroj: flickr/cc/Arnie Papp)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Dovolenku v bungalove kúsok nad vlniacou sa morskou hladinou spočiatku vyhľadávali najmä mladomanželia pre medové týždne. Práve oni vedeli najlepšie oceniť súkromie a vstup do morskej lagúny priamo z pohodlia vlastnej izby.

Tento štýl dovolenkového bývania sa najprv objavil v južnom Pacifiku. Fotografie destinácií s luxusnými bungalovovmi preslávili najmä ostrov Bora Bora.

Bývanie v bungalovoch s vlastným prístupom do mora sa postupne stalo čoraz populárnejšie aj v lagúnach atolov na Maldivoch v Indickom oceáne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Načítavam video...

Na celom svete je dnes asi 130 hotelových stredísk s ubytovaním priamo nad hladinou mora, dve tretiny z nich sú na Maldivoch. Za najluxusnejšie bungalovy sa stále považujú rezorty v Tichomorí na ostrovoch Bora Bora, Moorea či Tahiti.

Tento atraktívny štýl ubytovania sa však presadzuje aj v destináciách Karibského mora, napríklad na Jamajke, na Majskej riviére v Mexiku alebo Roatan v Hondurase. V juhovýchodnej Ázii je v Malajzii obľúbený Meeru Island a od roku 2011 Avani Sepang Gold Coast.

Bungalovy sú dokonale vybavené modernou technikou a okrem luxusu ponúkajú aj súkromie s priamym prístup do mora z terasy alebo z vlastným bazénom. V niektorých bungalovoch je však atraktívna sklená podlaha, ktorá umožňuje sledovať život v mori bez toho, aby ste sa museli namočiť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu