Maják la Jument dostal meno podľa skaly, neďaleko ostrova Ouessant, na ktorej už od roku 1911 ukazuje lodiam správny smer plavby.
Táto časť najzápadnejšieho pobrežia francúzskeho Bretónska je známa silným vlnobitím, ktoré počas búrok naráža na skalnaté pobrežie. Pred vybudovaním siete majákov tu tiež často stroskotali lode.
Počas búrky Imogen, ktorá začiatkom februára spôsobila aj vo Francúzsku aj vo Veľkej Británii veľké škody, sa fotografovi Mathieuovi Rivrinovi podarilo urobiť niekoľko unikátnych záberov.
Vlny Atlantického oceánu, ktoré vietor hnal rýchlosťou až 140 kilometrov za hodinu, po náraze na skalu na niekoľko okamihov maják pohltili. Samotný maják pritom meria 47 metrov.

Zábery sa Rivrinovi podarilo urobiť zo vzduchu, keď napriek silnému vetru päť hodín lietal vo vrtuľníku nad bretónskym pobrežím medzi Finistere a Penmarch.
V správnom okamihu bol asi 200 metrov od majáku. Podľa vlastných slov v tom okamihu tiež pocítil spŕšku slanej vody na tvári.
"Nikdy predtým som nevidel vlny, ako boli tieto, pretože som vždy zostával na pobreží. Nebolo to desivé, bolo to fascinujúce. O niečom podobnom som sníval od svojich piatich rokov."

Za záber majáka uprostred vlnobitia z roku 1989 tiež Jean Guichard získal v roku 1991 2.miesto v súťaži World Press Photo v kategórii Príroda.
Zo série fotografií, na ktorých uprostred hrozivo vyzerajúcich vĺn trieštiacich sa o maják vidno jeho vtedajšieho strážcu Theodora Malgorneho, sa predalo asi milión kópií. A aj preto sa maják La Jument stal jedným z najznámejších na svete.
Niečo podobné sa teraz môže podariť aj Mathieuovi Rivrinovi.