SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Spišský hrad patrí do svetového výberu kráľovských hradov

Spišský hrad zaradil cestovateľský magazín National Geographic Travel do svojho výberu hradov.

Spišský hrad. ​ (Zdroj: TASR)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Spišský hrad sa ocitol vo výbere 11 hradov National Geographic Travel. Mestečko Spišské Podhradie síce jeho obrazový editor označil za dedinu, samotné ruiny najväčšieho hradu v strednej Európe  vzletne označil spolu s ďalšími hradmi, zámkami, letnou vilou a kláštorom ako miesta, kde sa návštevník cíti ako príslušník kráľovského rodu.

Spišský hrad sa tak dostal na úroveň Pražského hradu, hradu v škótskom Edinburgu, bavorského Neuschwansteinu, Lastovičieho hniezda neďaleko Jalty na Kryme alebo Côte-d'Or vo francúzskom Burgundsku.

Prečítajte si tiež: Spišský hrad opäť víta návštevníkov Čítajte 

V galérii je aj povolžský Makarjevo-Želtovodský kláštor sv. Trojice neďaleko Nižného Novgorodu (Желтовoдский Трoицкий Макaрьев монасты́рь) v Rusku, zámok Presula v Južnom Tirolsku, hrad Eilean Donan v Škótsku, Manorbier v Pembrokeshire vo Walese a hrad sv. Petra v Bodrume v Turecku.

Zahraničné médiá či cestovné agentúry čoraz častejšie odporúčajú čitateľom a svojim klientom, aby navštívili Slovensko a strávili tu Vianoce alebo dovolenku.

Spišský hrad svojou rozľahlosťou patrí do prvej desiatky najväčších hradov na svete. V roku 1993 bol zapísaný aj  do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.

 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu