SME
Štvrtok, 27. február, 2020 | Meniny má Alexander

Spišský hrad patrí do svetového výberu kráľovských hradov

Spišský hrad zaradil cestovateľský magazín National Geographic Travel do svojho výberu hradov.

Spišský hrad. ​ (Zdroj: TASR)

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Spišský hrad sa ocitol vo výbere 11 hradov National Geographic Travel. Mestečko Spišské Podhradie síce jeho obrazový editor označil za dedinu, samotné ruiny najväčšieho hradu v strednej Európe  vzletne označil spolu s ďalšími hradmi, zámkami, letnou vilou a kláštorom ako miesta, kde sa návštevník cíti ako príslušník kráľovského rodu.

Spišský hrad sa tak dostal na úroveň Pražského hradu, hradu v škótskom Edinburgu, bavorského Neuschwansteinu, Lastovičieho hniezda neďaleko Jalty na Kryme alebo Côte-d'Or vo francúzskom Burgundsku.

Článok pokračuje pod video reklamou
Prečítajte si tiež: Spišský hrad opäť víta návštevníkov Čítajte 

V galérii je aj povolžský Makarjevo-Želtovodský kláštor sv. Trojice neďaleko Nižného Novgorodu (Желтовoдский Трoицкий Макaрьев монасты́рь) v Rusku, zámok Presula v Južnom Tirolsku, hrad Eilean Donan v Škótsku, Manorbier v Pembrokeshire vo Walese a hrad sv. Petra v Bodrume v Turecku.

Zahraničné médiá či cestovné agentúry čoraz častejšie odporúčajú čitateľom a svojim klientom, aby navštívili Slovensko a strávili tu Vianoce alebo dovolenku.

Spišský hrad svojou rozľahlosťou patrí do prvej desiatky najväčších hradov na svete. V roku 1993 bol zapísaný aj  do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.