BRATISLAVA. V sobotu večer od 20.30 h do 21.30 h v Bratislave zhasne hrad, Prezidentský palác aj Stará radnica, v Košiciach Dóm sv. Alžbety a Štátne divadlo. Do tmy sa ponorí aj Spišský hrad, jeden z najväčších hradov strednej Európy, zapísaný do zoznamu UNESCO. Pridajú sa Bojnický zámok, Trenčiansky hrad či Strečno. Vypne sa tiež osvetlenie trnavskej Katedrály sv. Jána Krstiteľa, Bernolákovej brány a súsošia Najsvätejšej Trojice
Do kampane Hodina Zeme , zameranej na zvýšenie povedomia o problémoch v oblasti klimatických zmien sa zapojí aj Prešov, Žilina či Banská Bystrica, ale aj Rochovce v okrese Rožňava, kde žije menej 400 obyvateľov.
Zhasne aj Eiffelovka
"Naše pamiatky sa pridajú k svetovým monumentom ako Eiffelova veža v Paríži, pyramídy v Gíze alebo Big Ben v Londýne," pripomenul Jaroslav Merc, koordinátor projektu na Slovensku. Vypínanie osvetlenia je len symbolické. Vo viacerých mestách na Slovensku budú počas Hodiny Zeme rôzne podujatia.

Na Primaciálnom námestí v Bratislave to bude cyklojazda okolo zhasnutých pamiatok, paličkárky v Myjave budú paličkovať pri sviečkach. Zapojiť sa môže každý, ak v sobotu 19. marca o 20:30 symbolicky zhasne svetlá vo svojej domácnosti či firme. Sprievodná kampaň vyzýva ľudí, aby v každodennom živote prispeli k drobným zmenám, ktoré pomôžu šetriť energiu a postupne zmenia myslenie a postoj spoločnosti.
Začalo sa to v Sydney
Projekt Hodina Zeme funguje od roku 2007, keď 2 000 firiem a 2,2 milióna domácností v austrálskom Sydney vyplo na hodinu osvetlenie. O rok neskôr sa do akcie zapojilo 35 krajín, v minulom roku ich bolo viac ako 160.
Hodinu Zeme organizuje ekologická organizácia World Wildlife Fund. Slovensko sa do kampane zapája od roku 2010.