SME
Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

Pozrite si záber najlepšieho fotografa zo Slovenska

Najlepším slovenským fotografom v súťaži 2016 Sony World Photography Awards je Peter Svoboda z Košíc.

(Zdroj: Peter Svoboda, Slovakia, National Award, 2016 Sony Worl Photography Awards)

Petra Svobodu ocenila porota za jeho záber lyžiara so zaujímavou hrou svetla a tieňa. Fotografiu urobil v januári 2015 v rakúskych Alpách. 

Druhé miesto v Slovakia National Award získala Ivana Kováčová za portrét priateľky, v ktorom sa kombináciou farieb pokúsila zachytiť krehkosť ženy a únik z reality do sveta predstáv. 

Tretie miesto patrí Matejovi Michalikovi za záber islandského vodopádu Skógafoss. Padá z výšky 62 m a patrí medzi najväčšie a najpôsobivejšie vodopády na Islande.

Prečítajte si tiež: Týchto 20 fotografií ukazuje svet, aký bežne nevidíte Čítajte 

Medzi českými fotografmi vyhral Martin Rak s fotografiou hmlistého októbrového rána v Alpe di Siuisi v talianskych Dolomitoch.

Druhá bola Michaela Šmídová za momentku ľadového medveďa.

 Simonu Smrčkovú ocenili za portrét mladého šermiara Alexandra, ktorý vytvorila v rámci série záberov L'Homme Fatal pre MenStyle. 

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

National Award Program je otvorená súťaž pre všetkých fotografov, ktorý sa prihlásili do 2016 Sony World Photography Awards v niektorej z desiatich kategórií. Porota v nej oceňuje najlepšieho fotografa podľa krajiny, z ktorej pochádza. Vznikla v roku 2012, keď ocenili fotografov z 8 krajín, v tomto roku to už bolo 60 od Argentíny po Austráliu. 

Absolútnych víťazov v jednotlivých kategóriách oznámia 21. apríla v Londýne. Fotografie víťazov National Award Program budú vystavené spolu s víťaznými zábermi na výstave v londýnskom Somerset House do 8. mája.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu