SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Pozrite si záber najlepšieho fotografa zo Slovenska

Najlepším slovenským fotografom v súťaži 2016 Sony World Photography Awards je Peter Svoboda z Košíc.

(Zdroj: Peter Svoboda, Slovakia, National Award, 2016 Sony Worl Photography Awards)

Petra Svobodu ocenila porota za jeho záber lyžiara so zaujímavou hrou svetla a tieňa. Fotografiu urobil v januári 2015 v rakúskych Alpách. 

Druhé miesto v Slovakia National Award získala Ivana Kováčová za portrét priateľky, v ktorom sa kombináciou farieb pokúsila zachytiť krehkosť ženy a únik z reality do sveta predstáv. 

Tretie miesto patrí Matejovi Michalikovi za záber islandského vodopádu Skógafoss. Padá z výšky 62 m a patrí medzi najväčšie a najpôsobivejšie vodopády na Islande.

Prečítajte si tiež: Týchto 20 fotografií ukazuje svet, aký bežne nevidíte Čítajte 

Medzi českými fotografmi vyhral Martin Rak s fotografiou hmlistého októbrového rána v Alpe di Siuisi v talianskych Dolomitoch.

Druhá bola Michaela Šmídová za momentku ľadového medveďa.

 Simonu Smrčkovú ocenili za portrét mladého šermiara Alexandra, ktorý vytvorila v rámci série záberov L'Homme Fatal pre MenStyle. 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

National Award Program je otvorená súťaž pre všetkých fotografov, ktorý sa prihlásili do 2016 Sony World Photography Awards v niektorej z desiatich kategórií. Porota v nej oceňuje najlepšieho fotografa podľa krajiny, z ktorej pochádza. Vznikla v roku 2012, keď ocenili fotografov z 8 krajín, v tomto roku to už bolo 60 od Argentíny po Austráliu. 

Absolútnych víťazov v jednotlivých kategóriách oznámia 21. apríla v Londýne. Fotografie víťazov National Award Program budú vystavené spolu s víťaznými zábermi na výstave v londýnskom Somerset House do 8. mája.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu