Pomedzi rázovité chalúpky sa deťom prihováral Mikuláš s čertom a anjelom. S pásmom kolied vystúpili členovia ľudovej hudby Hanuliakovcov a predstavil sa detský folklórny súbor Drienča z Krpelian. Ako je už v skanzene zvykom, súčasťou Vianoc boli ukážky tradičných ľudových výrob od práce s drevom, cez spracovanie prútia, drôtu až po výrobu vianočných ozdôb zo slamy a zdobenie medovníkov. Typicky vianočnou bola ukážka výroby štedrovečerných oblátok. Dana Hlinková z Necpal pri Martine pre TASR uviedla, že výroba oblátok je jej záľuba. Pred Vianocami ich upečie asi 1000 kusov z odležaného cesta, mlieka, múky, vody. Podľa jej slov sú oblátky výborné dochutené orechami, škoricou, či vanilínovým cukrom.
Eva a Zuzana Bebčákové v chalúpke, ktorá bola kedysi školou v Petroviciach, učili najmenších robiť si vianočné ozdoby. Paľo Gregor z Prievidze, ktorý vyrába vianočné ozdoby zo slamy, hovorí, že slama na vianočnom stromčeku dáva najkrajším sviatkom v roku inú atmosféru ako plastové ozdoby. Záujem o jeho výrobky v Turci je obrovský, a podľa jeho slov vysoko prevyšuje záujem o ľudové remeslá v slovenských veľkých mestách. Súčasťou podujatia bola aj výstava obrazov Evy Bebčákovej Krajina snov a sv. omša v tamojšom drevenom kostolíku.
Veúca Múzea slovenskej dediny Anna Kiripovská pre TASR uviedla, že budúca sezóna sa začne 5. mája Nolčovskou nedeľou, počas ktorej verejnosti sprístupnia objekt z Nolčova a budú prezentovať turčiansku obec s jej kultúrou a remeslami.