Železnice v Indii sú najväčším zamestnávateľom na svete, no tamojšia železničná sieť je známa častými vlakovými nehodami.
Lalú Prasád Jadav si tento pokles vysvetľuje tým, že odkedy si do svojej kancelárie v Naí Dillí zavesil "úplne novú fotografiu" boha Višvakarmu, nedochádza až tak často ku vlakovým nešťastiam.
"Teraz sa ku Višvakarmovi denne modlím," povedal minister. "Prosím ho, aby ma viedol v riadení železníc," dodal.
India má najväčšiu sieť železníc na svete, ktorá denne prepraví 13 miliónov ľudí na 108.700 kilometroch, no zároveň denne dochádza k nehodám v dôsledku zlým spôsobom modernizovanej infraštruktúry.
Posledné väčšie vlakové nešťastie sa odohralo v júni, keď vlak narazil do balvana a zrútil sa z mosta, pričom o život prišlo 20 ľudí a okolo 100 cestujúcich bolo zranených.
V indických železniciach pracuje 1,6 milióna ľudí. Analytici kritizujú vládu, že každý rok nakupuje nové vlaky bez toho, aby investovala do údržby systému.
Jadav je ministrom od mája tohto roka. Je známy svojimi zvláštnymi výrokmi, ale teší sa veľkej podpore vidieckeho obyvateľstva. Odkedy sa stal ministrom, stihol sľúbiť, že z odpadkov spraví kolesá a údajne na radu astrológov sa podpisuje len ako Lalú Prasád, pretože takto znejúce meno prináša väčšie šťastie.