Hoci väčšina Britov je podľa všetkých prieskumov proti zavedeniu spoločnej európskej meny, na ostrove ňou možno platiť na mnohých miestach. Napríklad v obchode so suvenírmi oproti hradu Colchester na juhovýchode Anglicka, kde vo výklade na papieri otvorene oznamujú: "Prijímame aj euro." Eurom možno platiť najmä tam, kde sú turisti z kontinentálnej Európy. Napríklad v luxusnom londýnskom obchodnom dome Harrods. Pokladničný personál však prijíma len bankovky a drobné mince dostane zákazník naspäť v librách alebo penciach. Nezáleží pritom, či si kupuje ceruzku za 50 pencí (v prepočte asi 30 SKK), alebo topánky za 50 libier (okolo 3 000 SKK).
Euro neprijímajú len maloobchodníci, ale aj penzióny a hotely. "Euro by sa malo akceptovať za tých istých podmienok ako libra. Len tak možno plne profitovať z trhu s 300 miliónmi ľudí pred vlastným prahom," povedal finančný riaditeľ škótskeho hotela Marcliff.
Dokonca aj v asi 4 000 telefónnych búdkach, najmä v Londýne a jeho okolí, sú nálepky s informáciami, že do telefónu možno vhodiť okrem britských mincí aj eurá. Dokonca ani najväčší odporcovia Európskej únie (EÚ), ako strana nezávislých United Kingdom Independence Party, bojujúca za okamžité vystúpenie Veľkej Británie z EÚ, proti plateniu eurom nič nenamieta. "Chceme s našimi priateľmi na kontinente obchodovať, len s nimi nechceme byť v jednej politickej únii," tvrdí jej hovorca Quentin Williams.
Informoval o tom rakúsky denník Die Presse.
(1 GBP = 60,742 SKK)