SME
Piatok, 22. október, 2021 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Najžiadanejšie destinácie Slovákov

Bratislava 30. mája (TASR) - Podľa Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) sú Chorvátsko, Grécko, Taliansko a Bulharsko ...

Bratislava 30. mája (TASR) - Podľa Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) sú Chorvátsko, Grécko, Taliansko a Bulharsko najžiadanejšie destinácie Slovákov, ktorí si prostredníctvom cestovných kancelárií (CK) obstarali tohtoročnú dovolenku v zahraničí. Pre turistov prinášame základné informácie o týchto krajinách: Názov: Chorvátska republika Medzinárodná poznávacia značka (MPZ): HR Internetová doména: .hr Rozloha: 56 542 km2 Počet obyvateľov: 4 422 248 (júl/2003) Hl.mesto v slovenčine: Záhreb (707 000 obyv.) Úradný jazyk: chorvátsky jazyk (písaná forma latinská) Mena: 1 kuna (HRK) = 100 lipa /od 30. mája 1994/ Bezvízový styk: obojstranne - 30 dní Nie je členom EÚ.

Skryť Vypnúť reklamu

Do Chorvátska môžu občania SR podobne ako občania všetkých ostatných štátov Európskej únie cestovať od 1. júna 2004 nielen na cestovný pas, ale aj občiansky preukaz. Vyplýva to z novej vyhlášky chorvátskej vlády.

Pri prechode hraníc Chorvátskej republiky sa cudzinec musí preukázať sumou 100 eur na deň pobytu. Ak predloží pozvanie alebo doklad o turistickej rezervácii pobytu, stačí sa preukázať sumou 50 eur na deň. Finančné zabezpečenie pobytu môže doložiť aj kreditnými kartami a cestovnými šekmi.

Ak cestuje vlastným autom, musí mať zelenú medzinárodnú poisťovaciu kartu a technický preukaz. V prípade, že cestuje požičaným vozidlom, mal by mať aj splnomocnenie majiteľa. Cez hranice sa môžu previesť osobné veci a cudziu menu bez limitu. Technické zariadenia, kamery, člny, rádiá sa musia na hranici nahlásiť. So sebou sa môžu viesť tieto výrobky, ktoré nepodliehajú clu: 200 ks cigariet, alebo 50 cigár, či 0,25 kg tabaku, 1 l destilátov a 50 ml parfumu. Ak sa cestuje s domácim zvieraťom, musí mať platný medzinárodný veterinárny preukaz a potvrdenie o zaočkovaní. V prípade potreby je možné kontaktovať ambasádu SR v Záhrebe. Chorvátska republika - Veľvyslanectvo SR Veleposlanstvo Slovačke Republike Prilaz Gjure Deželica br. 10 10000 Zagreb Republika Hrvatska Tel.: 003851/4848 941 - ústr. Fax: 003851/4848 942 Spojenie po pracovnom čase na diplomatickú službu - 098278182 a na konzula - 098278181.

Skryť Vypnúť reklamu

Chorvátsko je jadranským štátom na Balkánskom polostrove. Susedí so Slovinskom, Maďarskom, Srbskom a Čiernou Horou (SČH) a Bosnou a Hercegovinou. Chorvátsko má členité úzke pobrežie a patria mu dve tretiny pobrežia Jadranského mora, ktoré je väčšinou kamenisté.

História krajiny sa datuje od staroveku, kedy patrila pod správu Rímskej ríše. V neskoršom období sa jej história spája s históriou Benátskej republiky, potom Uhorska, Rakúsko-Uhorskom, Kráľovstvom SHS a následne Juhoslovanskej federatívnej republiky. Nezávislá Chorvátska republika vznikla v roku 1991.

Chorvátsko je obľúbenou turistickou destináciou a patrí medzi najnavštevovanejšie krajiny. Typické je svojimi okrúhliakovými plážami a skalnatým pobrežím ako aj množstvom ostrovov a ostrovčekov (Krk, Cres, Brač, Korčula a iné.). Medzi najznámejšie dovolenkové strediská v Chorvátsku patria Umag, Rovinj, Lovran, Opatija, Pula, Medulin, Rabac, Crikvenica, Selce, Rab, Zadar, Punta Skala, Baška Voda, Gradac, Dubrovník, Korčula. V krajine sa nachádzajú aj národné parky Plitvické jazerá, Kornati, Briuni či Krka. Najvýznamnejšími mestami sú Záhreb (hlavné mesto), Split, Rijeka, Osijek, Zadar a Karlovac.

Skryť Vypnúť reklamu

Názov: Grécka republika Medzinárodná poznávacia značka (MPZ): GR Internetová doména: .gr Rozloha: 131 957 km2 Počet obyvateľov: 10 665 989 (júl/2003) Hl.mesto v slovenčine: Atény (772 000 obyv.) Úradný jazyk: (novo) grécky jazyk Mena: 1 euro (EUR) = 100 centov - od 1.januára 2002, (predtým - drachma /1833-2002/) Bezvízový styk: obojstranne - 90 dní Člen EÚ: od r. 1981

Na základe Zmluvy o pristúpení Slovenskej republiky k Európskej únii sa Slovensko dňom 1. mája 2004 stalo členským štátom Európskej únie. Pre občanov platí právo voľného pohybu do krajín EÚ, v rámci ktorého možno cestovať aj na základe občianskeho preukazu alebo cestovného pasu.

Vzhľadom na sprísnené hraničné kontroly v súvislosti so Schengenským priestorom (Grécko je krajinou vonkajšej hranice Schengenského priestoru) odporúčame slovenským občanom, aby si pred cestou do Grécka overili, či v prípade straty alebo odcudzenia ich cestovného dokladu v minulosti nebol tento doklad zneužitý, a či sa preto nenachádzajú na zozname Schengenského informačného systému. V prípade zistenia tejto skutočnosti na hraniciach nie je možné okamžite problém vyriešiť a zabezpečiť vstup do krajiny.

Skryť Vypnúť reklamu

Pri individuálnej turistike požadujú grécke orgány preukázanie finančnej čiastky 15 eur na jednu dospelú osobu a deň. V prípade, že je podľa spiatočného cestovného lístka zrejmé, že cudzinec sa mieni v krajine zdržať až 3 mesiace, vyžaduje sa preukázanie finančnej čiastky 1 350 eur. Uvedenú výšku finančných prostriedkov je každý turista povinný na požiadanie preukázať gréckym pasovým orgánom.

Pri organizovanej turistike sa vyžaduje finančné krytie vo výške cca 50 - 60 %. Osobám, ktoré cestujú letecky, nie je spravidla umožnený vstup, pokiaľ nepreukážu, že majú zaplatenú letenku na cestu z územia Grécka. Na základe skúseností možno potvrdiť, že grécke orgány postupujú v takýchto prípadoch nekompromisne.

Cennejšie veci (automobily, elektronika) sa zaznamenávajú do cestovných dokladov a kontrolujú sa pri odchode z krajiny. V prípade straty alebo odcudzenia treba predložiť potvrdenie od polície alebo zaplatiť clo.

Skryť Vypnúť reklamu

V prípade potreby kontaktujte ambasádu SR v Aténach. Grécka (Helénska republika) - Veľvyslanectvo SR Embassy of the Slovak Republic Ethnikis Antistaseos 55 Lesvou 2, Chalandri Athens GREECE Tel.: 0030-210/67 71 980 Fax: 0030-210/67 76 765

Grécko leží v južnej časti Balkánskeho polostrova a značnú časť jeho povrchu zaberá pohorie Pindos. Je po Albánsku a Nórsku tretia najhornatejšia krajina v Európe. Len 19 % rozlohy zaberajú nížiny a údolia. Najvyšším vrchom je bájny trón boha Dia Olymp, ktorý dosahuje výšku 2915 m.

Hlavnú časť územia štátu tvoria dva polostrovy Attika a Korintským prielivom oddelený Peloponéz. Medzi horské hrebene sa vkliňujú úrodné kotliny (Macedónia, Trákia, Tessália). Pobrežie je mimoriadne členité s viacerými zálivmi (Korintský, Patraský a iné), pričom jeho dĺžka prevyšuje 15 000 km. Grécko obklopujú Trácke, Egejské, Iónske a Krétske more. Najväčším ostrovom je Kréta, pri západnom pobreží ležia Iónske ostrovy, na východe Sporady, Kiklady a Dodekanisos, ktoré sa tiahnu až k tureckým brehom. Každý z gréckych ostrovov je v niečom výnimočný: Zakynthos rôzne pláže, tisícročné olivovníky, korytnačky Caretta caretta, Samos cestovný ruch v pôvodnom Grécku na Pytaghorovom ostrove, Santorini výhľad a romantika, čierne a červené pláže, Kalymnos výhľad na more, nízke ceny, členité pobrežie, originalita a pôvodnosť, Kos príťažlivá kombinácia histórie, pokoja a cestovného ruchu, barová štvrť v hlavnom meste, Rhodos historické hlavné mesto, rozvinutý cestovný ruch, Telendos čarovný malý ostrovček, Kréta zrod mínojskej kultúry palác Knossos, palmová pláž Vai, najjužnejšie mesto Európy Ierapetra, horské dedinky, Chalkidiki - pláže, nákupy v Thesalonikách, borovicové lesy, Skiathos - husté lesy, slnečné pieskové pláže, Skopelos - úchvatná zeleň ostrova, dotyky borovíc a pohostinní ľudia, Korfu - zeleň a divoké umenie prírody, benátska architektúra.

Skryť Vypnúť reklamu

Masová turistika sa rozvíja iba v posledných desaťročiach. Grékom nezostáva nič iné, len sa prispôsobiť. Grécki ľudia sú priateľskí, radi sa zabávajú a berú život veľmi nenútene. Sú pohostinní a hrdí na svoj národ pripútaný k svojim tradíciám a zároveň otvárajúceho sa svetu.

Názov: Talianska republika Medzinárodná poznávacia značka (MPZ): I Internetová doména: .it Rozloha: 301 230 km2 Počet obyvateľov: 57 998 353 (júl/2003) Hl.mesto v slovenčine: Rím (2 661 000 obyv.) Úradný jazyk: taliansky jazyk Mena: 1 euro (EUR) = 100 centov - od 1. marca 2002 (predtým líra (ITL) = 100 centisimov /24.8.1862/) Bezvízový styk: obojstranne - 30 dní Člen EÚ: od r. 1950

Na základe Zmluvy o pristúpení Slovenskej republiky k Európskej únii sa Slovensko dňom 1. mája 2004 stalo členským štátom Európskej únie. Pre občanov platí právo voľného pohybu do krajín EÚ, v rámci ktorého možno cestovať aj na základe občianskeho preukazu alebo cestovného pasu.

Skryť Vypnúť reklamu

Pri vstupe do krajiny sa od návštevníkov vyžaduje preukázanie nasledovných finančných čiastok : Jeden účastník/dvaja a viac účastníkov (EUR ) : - od 1 do 5 dní je celková pevná čiastka 270/213 EUR, - od 6 do 10 dní čiastka na osobu a deň 45/27 EUR, - od 11 do 20 dní pevná čiastka 52/26 EUR. Bezcolne možno do Talianska dovážať veci osobnej potreby 200 ks cigariet, 100 ks cigariet s váhou 3 g/kg, 50 ks cigár 250 g tabaku, 1 l alkoholických nápojov s obsahom 22 %, 2 l likéru alebo šumivého vína do 22 percent alkoholu, 2 l ľahkých vín, 50 g parfumu, 500 g kávy, 100 g čaju. Dovoz benzínu v bandaske je zakázaný. Pre transport domácich zvierat je potrebné zaobstarať si očkovací preukaz. Vakcinácia nesmie byť staršia ako 20 dní pred odchodom. Do 11 dní po odchode nie je prevoz zvieraťa povolený. V prípade potreby kontaktujte ambasádu SR v Ríme. Talianska republika - Veľvyslanectvo SR Ambasciata della Repubblica Slovacca Via dei Colli della Farnesina144I 00194 Roma Repubblica Italiana Tel.: 0039-06/367 151 Fax: 0039-06/3671 5268

Skryť Vypnúť reklamu

Taliansko sa rozprestiera na Apeninskom polostrove v južnej Európe. K Taliansku patria aj dva veľké ostrovy - Sicília a Sardínia, ako aj zopár menších ostrovov - Elba, Ischia, Capri, Lipari a iné. Susediace krajiny sú Francúzsko, Švajčiarsko, Rakúsko a Slovinsko.

Taliansko je málo členitou krajinou, rozdiely sú skôr z hľadiska rozvinutosti krajiny. Bohatstvo sa drží na priemyselnom severe v porovnaní s chudobnejším juhom. Na severe sa týčia Alpy a stredom čižmy sa ťahajú Apeniny. Na juhu krajiny sú sopky Vezuv, Etna, Stromboli a Vulcano.

Dejiny Talianska siahajú až do staroveku. Najznámejším momentom je založenie Ríma v r. 753 pred n.l. Od tohto momentu sa datuje rozkvet etruských mestských štátov. Po celý čas sa viedli rôzne vojny, ktoré umožnili expanziu Rímskej ríše. Po rozdelení Rímskej ríše sa význam Talianska znižoval. 14. storočie prinieslo Taliansku rozkvet umenia a vedy. V ďalšom období sa Taliansko borilo s nadvládou Francúzska a Rakúska a až v r. 1870 získalo opäť svoju nezávislosť. Novodobé dejiny priniesli Taliansku tiež niekoľko ťažkých chvíľ v podobe II. svetovej vojny. Od podpísania kapitulácie v r. 1943 sa Taliansko vyhýba vojenským konfliktom.

Skryť Vypnúť reklamu

Taliansko patrí k známym letoviskám, ktoré vítajú turistov od skorého leta do neskorej jesene. Čoraz väčšej obľube sa teší nielen Ligúrske more, ale i čisté jazerá.

Medzi najznámejšie dovolenkové strediská Talianska patria Bibione, Rimini, Comacchio, San Benedetto Del Tronto, Alba Adriatica, Scalea, Ischia a každé z nich je výnimočné. Bibione - veľmi obľúbené stredisko na východnom pobreží s množstvom krásnych širokých piesočnatých pláží. Výhodou strediska je veľké množstvo ubytovacích kapacít, výborná talianska kuchyňa. Nevýhodou strediska je množstvo turistov a plné pláže. Rimini - veľmi známe stredisko na východnom pobreží ponúka dlhú a širokú pláž. V stredisku sú pekné promenády. Atrakciou strediska je delfinárium. Stredisko Rimini má známe predmestia, ktoré dnes tvoria ďalšie známe strediská ako sú: Bellaria, Igea Marina, Gateo Mare, Viserba, Miramare a Misano Adriatico. Comacchio - samotné mestečko Comacchio a jeho sedem kúpeľných mestečiek (Lido di Volano, Lido delle Nazioni, Lido di Pomposa, Lido degli Scacchi, Porto Garibaldi, Lido degli Estensi a Lido di Spina) tvoria nádherné letovisko. Ozdobou letoviska je rozsiahla piesočná pláž. San Benedetto Del Tronto - stredisko s krásnymi piesočnými plážami. Alba Adriatica - typické dovolenkové stredisko láka svojich návštevníkov rozsiahlou plážou, palmami, oleandrami a príjemnou atmosférou. Scalea - známe stredisko v Kalábrii ponúka pekné piesočnaté a okruhliakové pláže. Ischia - ostrov Ischia je známy piesočnatými plážami Citara a San Francesco ako aj krásnymi Poseidonovými záhradami.

Skryť Vypnúť reklamu

Názov: Bulharská republika Medzinárodná poznávacia značka (MPZ): BG Internetová doména: .bg Rozloha: 110 910 km2 Počet obyvateľov: 7 537 929 (júl/2003) Hl.mesto v slovenčine: Sofia (1 116 000 obyv.) Úradný jazyk: bulharský jazyk Mena: 1 leva (BGL) = 100 stotiniek /od 27.5.1880/ Bezvízový styk: obojstranne - 30 dní Nie je členom EÚ.

Pri prechode hraníc sa treba preukázať platným cestovným pasom.

V zmysle zmien a doplnkov Zákona o pobyte cudzincov v Bulharsku prebieha čoraz prísnejšia hraničná kontrola, preverovanie dostatočného finančného zabezpečenia cesty. Každý sa musí preukázať finančnými prostriedkami vo výške 50 BGN na osobu a deň (cca 27 EUR), prípadne cestovným poukazom.

Pri vstupe do Bulharska dostane cudzinec registračnú kartu, kde mu ubytovacie zariadenie potvrdí dĺžku pobytu. V prípadoch, keď pohraničné úrady tento štatistický lístok nevydajú, vyznačia v pase nad vstupnou pečiatkou písmenami bk (bez karty). Registračná karta sa odovzdáva pri výjazde a za jej stratu musí cestovateľ zaplatiť pokutu. Po príchode do krajiny sa treba do 48 hodín zaregistrovať na miestnom Administratívnom úrade pre cudzincov. Rovnaká povinnosť platí aj pre prevádzkovateľov hotelov, ktorí túto službu vykonajú za účastníkov organizovaných zájazdov.

Skryť Vypnúť reklamu

Aj naďalej pretrváva v regióne zlá bezpečnostná situácia, preto je najvhodnejšie zvoliť si leteckú dopravu (pravidelné aj charterové linky bulharskej spoločnosti Hemus Air). Autobusová preprava turistov je síce lacnejšia, zato však naráža na problémy iného charakteru (dlhé prestoje na hraniciach). Individuálnych motoristov KO upozorňuje na nutnosť poistenia vozidla (zelená karta), rovnako je treba preukázať sa platným vodičským a technickým preukazom a dokladom o vlastníctve automobilu, príp. o jeho zapožičaní. Bezcolný dovoz a vývoz sa vzťahuje len na veci osobnej potreby, všetky ostatné predmety (najmä drahá elektronika, šperky, osobitnému režimu podliehajú starožitnosti) treba deklarovať. Od 1. februára 2002 je nutné, aby mal každý cudzinec vstupujúci na územie Bulharska zdravotné poistenie. V prípade potreby kontaktujte ambasádu SR v Sofii. Bulharská republika - Veľvyslanectvo SR Posolstvo Slovackoj Respubliky Bulvar Janko Sakazov 9 1504 Sofia Republika Bulgaria Tel.: 00359-2/942 9210 (ústredňa), 00359-2/429 211 (sekretariát veľvyslanca), Fax: 00359-2/942 9235

Skryť Vypnúť reklamu

Bulharsko je čiernomorským štátom, nachádzajúci sa v severovýchodnej časti Balkánskeho polostrova. Susedí s Rumunskom, Juhosláviou, Macedónskom, Gréckom a Tureckom. V polovici 7. storočia si kočovní Bulhari podmanili tu sídliace slovanské obyvateľstvo a v roku 681 založili 1. bulharskú ríšu, ktorá dosiahla najväčší rozvoj v 10. storočí, ale neskôr bola podmanená Byzantskou ríšou. Ani 2. Bulharská ríša z 12.-14. storočia neudržala samostatnosť a bola obsadená Turkmi. Moderné Bulharsko vzniklo až na Berlínskom kongrese v roku 1878 po rusko-tureckej vojne ako kniežactvo formálne závislé na Turecku. Úplná nezávislosť krajiny bola vyhlásená v roku 1908. Po druhej svetovej vojne bola krajina okupovaná sovietskou armádou a následne bol v krajine zavedený socialistický systém, ktorý padol až v roku 1989. Od roku 1990 krajina nastúpila cestu k demokracii a usiluje sa o vstup do EÚ. Členom NATO je od 29. marca 2004.

Skryť Vypnúť reklamu

Bulharsko bolo obľúbenou turistickou destináciou pre krajiny východného bloku už v časoch socialistického režimu, podľa hodnotenia súčasných štatistík si opäť vydobýja popredné miesto medzi najviac navštevovanými krajinami. Obľúbené sú hlavne čiernomorské letoviská spravidla s jemnými piesčitými plážami ako Albena, Achtopol, Černomorec, Kiten, Nesebar (zapísané v zozname kultúrnych pamiatok UNESCO), Pomorie, Primorsko, Sozopol, Slnečné pobrežie, Zlaté piesky a i. Medzi popredné turistické atrakcie patria aj mestá Sofia a okolie, Plovdiv, Varna, Burgas, Ruse, Stará Zagora a i. V Bulharsku sa nachádzajú mnohé národné parky (Pirin, Rila, Vitoša) so vzácnou flórou a faunou, vzácnymi druhmi vtákov ako aj ohrozenými druhmi zvierat ako sú medvede, vlky a jelene.

Skryť Vypnúť reklamu

mitt zll

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Cestovanie

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 2. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 3. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 4. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 5. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 6. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 7. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 8. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 9. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 10. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 1. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 2. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 3. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 4. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 5. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 6. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 7. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 8. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 9. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 10. 5. ročník Trhu kože bude po prvý raz aj v Košiciach
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 20 904
 2. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 258
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 8 111
 4. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 5 863
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 5 831
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 776
 7. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 369
 8. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 3 078
 9. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 2 934
 10. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 678
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Túlačky okolo Štrbských plies
 2. Pavel Dvořák: Instantná polievka ako SYMBOL LUXUSU?
 3. Peter Krivda Soliwarski: Túlačky LXXXVIII - Zámok Plumlov /CZ/
 4. Pavel Dvořák: Život na Slovensku očami Číňanov
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 18. - Preteky v lokalizácii južného pólu 1/2 - Dumont d'Urville
 6. Pavel Dvořák: Sú Číňania šťastnejší?
 7. Lubo Repka: Zakladajúce štáty USA – Massachusetts
 8. Vladimír Benčík: Vietnam – viete že sa na vietnamskom trhu dá kúpiť láska i šťastie?
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 31 694
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 10 611
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 7 802
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 6 567
 5. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 997
 6. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 708
 7. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 5 152
 8. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 4 076
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Zatvoriť reklamu